Характеристика Таїланду | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Характеристика Таїланду

Повна назва країни: Королівство Таїланд (Thailand)

Географічне положення: у південно-східній частині Азії. Межує з Малайзією, Камбоджею, Лаосом і М’янмою, омивається водами Андаманського моря й Сіамської затоки

Площа: 514 тис. км2

Столиця: Банкок

Найбільші міста: Пхітсанулок, Чіангмай, Пхукет, Чонбурі.

Адміністративний розподіл: 76 провінцій.

Форма правління: конституційна монархія.

Глава держави: король

Законодавча влада: двопалатна Національна Асамблея (палата представників з 500 членів і сенат з 200 членів).

Провідні політичні партії: Демократична партія, Партія Національного розвитку.

Найвища крапка: гора Інтханон, 2576 м.

Клімат: на півночі субтропічний, на іншій частині країни тропічний.

Головні ріки: Пінг, Ванг, Йом, Нан, Чаупхрая, Меконг

Чисельність населення (липень 2003): 64,265 млн. чол.

Середня тривалість життя: чоловіків 69 років, жінок 73 роки.

Офіційні мови: тайська, англійська.

Віруючі: буддисти (95%), мусульмани (3,8%), християни (0,5%), індуїсти (0,1%), інші - (0,6%).

Зайнятість: сільське господарство 54%, промисловість 15%, сфера послуг 31%.

Валюта: бат.

ВНП на душу населення (2002): 7000 $.

Річний ріст ВНП (2002): 5,3%.

Бюджет (2000): 20 млрд. $.

Експорт: комп’ютери, транзистори, морепродукти, одяг, рис

Імпорт: готова продукція, напівфабрикати, сировина, паливо.

Основні торговельні партнери: Японія, США, Китай, Малайзія, Сінгапур, Тайвань

Залізниці (2002): 4 071 км.

Понад 1/2 території Таїланду займають низинні рівнини; майже всю іншу частину - середньовисотні гори. Західні й північні окраїни Таїланду являють собою складчато-брилові гори й горбкуваті пасма, створені гранітами, вапняками, кристалічними й глинистими сланцями. Головні хребти - Кун-Тан (2012 м), Танен-Таунджі (1964 м) і Білаук-Таунг (1513 м). Найвища вершина Таїланду - гора Інтханон (2595 м). Північно-східна частина Таїланду - велике плато Корат висотою близько 150 м, складене горизонтально залягаючими кулями червоних піщаників. На південному сході, уздовж кордону Таїланду й Камбоджі, простираються гори Кравань і Дангрек.

Між областю гір на заході й півночі й плато Корат на сході знаходиться Менамська низовина. Південну (звужену) частину Таїланду займають, головним чином, низинні рівнини, над якими піднімаються невеликі масиви й гірські пасма висотою до 1786 м.

Бережи переважливо низинні, місцями заболочені. Багато природних гаваней; уздовж західного берега й півострова Малакка тягнеться ланцюг островів і скель.

Таїланд має у своєму розпорядженні багаті ресурси корисних копалин. Є промислові поклади олова, вольфраму, марганцю, сурми, заліза, цинку, свинцю, бурого вугілля, нафти, горючих сланців, природного газу, коштовного й напівкоштовного каміння, бариту, флюориту, кам’яної солі. Основні центри видобутку олова - острів Пхукет, Яла, Патані, Крабі. Біля Канчанабурі добувають залізну руду, у районі Чантабурі - золото й самоцвіти (сапфіри, рубіни).

Клімат Таїланду субтропічний, тропічний мусонний. Літній південно-західний мусон продовжується з кінця квітня до середини листопаду, зимовищ північно-східний — з кінця листопаду до лютого. Середньорічна температура в рівнинних і передгірних районах 22–29°С (найтепліший місяць — травень), у горах на півночі узимку знижується до 10–15°С. Середні місячні температури в невисоких районах від +22°С на півночі до +28°С на півдні.

У більшій, широкій частині Таїланду 3 сезони: теплий сухий (зимовищ), жаркий сухий (між зимовим і літнім мусонами) і жаркий вологий (літній). На півдні країни 2 сезони: жаркий менш вологий (зимовищ) і жаркий більш вологий (літній).

Центральна рівнина, північ і північний схід одержують у середньому 1000-1100 мм атмосферних опадів на рік, з них понад 90% випадають у вологий сезон. На півдні й південному сході середня річна норма опадів становить 2300-2500 мм, причому їхня кількість від місяця до місяця істотно не міняється. У гірських районах - 3000 мм.

Сухий сезон особливо відчутний на північному сході. На полях висохлий ґрунт кам’яніє й розтріскується. Через зниження рівня підземних вод пересихають ставки, неглибокі озера, болота й канави. Деякі ріки сильно міліють і стають непридатними для судноплавства, а іноді втрачають стік.

Мусонні дощі починаються у квітні-травні, і на качану червня земля зволожується настільки, що її можна обробляти й засівати. У липні зрошувальні канали наповняються водою слідом за річками, що на Центральній рівнині широко розливаються.

Річкова мережа Таїланду густа. Для річок характерні різкі зміни водності протягом долі й високі повені в сезон мусонних дощів. Майже всі річки починаються в горах північних районів і впадають у Сіамську затоку. Особливе значення в житті країни має ріка НАМ-ЧАО-ПРАЙЯ, найдовша й найповноводніша річка Таїланду. Її довжина - 1200 км (судноплавна протягом 400 км від гирла). Разом зі своїми припливами вона зрошує ті райони, де вирощується Малий. Незліченними каналами вода відводиться на рисові поля. У період дощів уся низовина, по якій тече Мінах-Чао-Прайя, залита водою.

Уздовж східного й частково північно-східного кордону Таїланду протікає річка Меконг. Неабияке значення має й права припливу річки Меконг - Мун. Уздовж західного кордону тече ріка Салуїн.

Озера невеликі; найбільше - Кам (у системі ріки Меконг).

У житті таїландця багато чого визначає вода: від неї залежить врожай; по каналах і рікам врожай доставляють у місто для продаж; на вузьких довгих човнах підтримується повідомлення між селами, розташованими на берегах рік і каналів. Багато сіл побудовані на палях над водою. Чимало селян живе у великих критих циновками човнах, особливо під година тривалих повеней. Адже ріка далеко не завжди захисниця й годувальниця. У повінь вона стає жорстокою й нещадною.

Велика частина Таїланду - родюча рівнина, створена ґрунтом, принесеним річками з гір. У північній, широкій частині держави, найбільш поширені червоні ґрунти високотравних саван, коричнево-червоні ґрунти тропічних сухих листопадних лісів і гірсько-лісові червоноземні; у долинах рік - алювіальні й лугові. У південній частині Таїланду (включаючи зону, що прилягає до північного берега Сіамської затоки) - латеритні опідзолені ґрунти.

Таїланд розташований у зоні вологих тропічних лісів. Близько 65% його площі займають джунглі. У рослинному покриві Таїланду переважають листопадні тропічні (мусонні) ліси, у яких ростуть тикове й червоне дерева, сал, бамбук та ін. У найвологіших районах, головним чином у горах, на піднятих окраїнах плато Корат, на перешийку

Краіна північному сході приморської частини ростуть вологі вічнозелені ліси. Основні породи цих лісів - диптерокарпації, хопеї, фікуси, пандануси й різні пальми. У приморській смузі на півдні розвита мангрова рослинність. На плато Корат широко поширені савани й зарості колючих дерев і чагарників. На сухі (підвітряних) схилах гір, на висоті 700-1700 м ростуть сосново-дубові ліси, у верхній частині гір - вічнозелені чагарники.

У джунглях росту багато цінних деревних порід. Жителі лісових районів одержують від цих дерев різні смоли, бальзами, камеді, лаки. Плоди деяких лісових рослин (мангустан, дуріан, банан) їстівні. Велике господарське значення мають пальми - кокосова й сагова. На схилах гір Північного району росту тикове дерево. Його висота досягає 40 м, а діаметр стовбура - 2 м. Деревина тику винятково міцна, це чудовий матеріал для будівництва кораблів і портових споруд.

Майже весь Таїланд належить до Індо-Малайської зоогеографічної області. Полювання й втрата природних середовищ існування спричинили різке скорочення чисельності диких тварин у Таїланді. Однак у деяких віддалених районах і на територіях, що охороняються, ще водяться слони, тигри, леопарди (у тому числі дуже рідкий димчастий леопард), білогрудий і малайський ведмеді, бики гаур і бантенг, азіатський буйвіл, сероу, дуже рідкісна тварина чепрачний тапір. Численні мавпи (білорукі гібони, макаки, орангутани, лангури), олені мунтжак і замбар, малий і великий оленек, антилопи й інші ссавці. У Таїланді водитися кілька десятків видів змій, серед їх чимало отруйних, наприклад «строкаті стрічки» і величезні королівські кобри.

Надзвичайно різноманітна фауна птахів: багато водоплавних (чаплі, білі пелікани, хитавиці). Поширені фазанові, диких кури, куріпки, папуги, павичі (у тому числі зелений), птах-носоріг, сіамський черво-нозобий журавель, хижі птахи та ін. Різноманітний світ комах, понад 600 видів метеликів. А на 1 км2 незайманих лісів на північному сході Таїланду припадає понад 10 000 видів жуків.

Берегова лінія, відкрита хвилям двох морів, вражає розмаїтістю фауни. Отут знаходяться знамениті лежбища морських черепах і сирен

У ріках - крокодили; багато видів риб (головним чином коропові).

Pages: 1 2

Збережи - » Характеристика Таїланду . З'явився готовий твір.

Характеристика Таїланду





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.