Зміст:
Введення
Наркотики й зловживання ними
Причини зловживання наркотиками
Що таке наркоманія?
Механізм наркотичної толерантності
Що роблять психоактивние наркотики?
Депресанти
Основна частина
Спирт: хімічна речовина й напій
Алкоголь в організмі
Рівень алкоголю в крові
Алкоголь і водіння
Як ми п’яніємо?
Похмілля
Алкоголь і закон
Алкоголізм
Стадії алкоголізму
Фізіологічні ефекти алкоголізму
Висновок
Література
Алкоголь і його негативна дія на організм.
Введення
Алкоголізм - один з видів наркоманії.
Наркотики й зловживання ними
Наркотик - це будь-яка хімічна сполука, що впливає на функціонування організму. Зловживання наркотиками - це їхнє вживання будь-яким неприйнятним з медичної й соціальної точок зору образом або прийнятним, але неправильним.
Тут особливо доречно назвати психоактивние наркотики: ті, які впливають на організм, викликаючи поведінкові зміни, начебто ейфорії й галюцинацій. Використання й найчастіше виробництво багатьох наркотиків, якими зловживає велика кількість людей, заборонено в багатьох країнах, але алкоголь і тютюн, дві найбільше широко розповсюджених наркотичних речовини, цілком законні й легко доступні. Однак з тих пор, як була твердо доведена небезпека паління, ця звичка зараз стає усе більше неприйнятної соціально в США, Великобританії й багатьох країнах Заходу.
Причини зловживання наркотикам
Існує безліч причин зловживання наркотиками.
Соціальна погодженість. Якщо використання того або іншого наркотику прийнято в групі, до якої людина належить або з якої він себе ідентифікує, він відчує необхідність застосовувати цей наркотик, щоб показати свою приналежність до цієї групи. Це ставиться до всіх наркотиків, від нікотину й алкоголю до героїну. Задоволення. Одна з головних причин, чому люди вживають наркотики, - це супутні й приємні відчуття, від гарного самопочуття й релаксації до містичної ейфорії. Доступність. Нелегальне споживання наркотиків найбільше високо там, де вони легше доступні, наприклад, у великих містах. Застосування легальних наркотиків також зростає з доступністю, наприклад, алкоголізм розповсюджений серед торговців спиртними напоями. Цікавість відносно наркотиків змушує деяких людей почати самим приймати наркотики. Ворожість. Застосування наркотиків може виглядати символом опозиції цінностям суспільства. Коли людина відкидає суспільство й всі альтернативи, включаючи самого себе, свої надії й мети, що виникає почуття безглуздості життя, ізоляції й неадекватності робить його схильним до хронічної наркоманії. Статок і дозвілля можуть привести до нудьги й втрати інтересу до життя, і виходом і стимуляцією в цьому випадку можуть здатися наркотики. Відхід від фізичного стресу. Більшості людей вдається справлятися з найбільш стресовими ситуаціями їхнього життя, але деякі намагаються знайти притулок у формі наркотичної залежності. Наркотики часто стають помилковим центром, навколо якого обертається їхнє життя.
Що таке наркоманія?
Це загальний термін, що включає кілька форм залежності.
Толерантність (переносимость) до наркотику збільшується в міру того, як організм звикає до нього. Зі збільшенням толерантності зростає кількість наркотику, необхідне для надання на організм колишнього ефекту. Залежність - це термін, використовуваний для опису стану, при якому організм звикає функціонувати під впливом наркотику. Коли прийом наркотику припиняється, наркоман випробовує крайній диськомфорт, іменований синдромом ськасування. Психологічна залежність, як широко прийнято думати, є потребою або компульсивним бажанням продовжувати приймати наркотик, незалежно від того, є фізична чи залежність ні. Однак досить ризиковано затверджувати, що якийсь наркотик не викликає фізичної залежності. Людина після довгого застосування або при специфічних обставинах може прив’язатися до на вид не зухвалого звикання наркотику. Наприклад, є свідчення того, що невелике звикання до марихуани після регулярного використання по вечорах протягом багатьох лет приводить до хронічного безсоння після ськасування прийому. Психологія наркоманії ще не зрозуміла, але відбулися важливі прориви в розумінні того, як організм може стати толерантний до психоактивним наркотиків (наркотикам, які впливають на мозок і сприйняття) .
Механізм наркотичної толерантності.
Багато хто психоактивние наркотики хімічно подібні нейротрансмиттерам - речовинам, виділюваним нервовими закінченнями при стимулюючому імпульсі. Нейротрансмиттери взаємодіють із рецепторами - сенсорними нервовими закінченнями, які можуть приймати імпульси й реагувати на них. До числа нейротрансмиттеров ставляться серотонин і ендорфини. Вони контролюють настрій, емоції й гормональну функцію, а також придушують біль.
Уважається, що психоактивние наркотики підсилюють вплив цих природних нейротрансмиттеров, викликаючи підвищену реакцію з боку рецепторів (“кайф” ) . Потім зворотний зв’язок викликає менше виділення нейротрансмиттера. Якщо наркотик продовжувати приймати, виділення нейротрансмиттера придушується, так що наркотик більше не поліпшує його роботу. Для досягнення такого ж “кайфу” потрібно усе більше й більше наркотику. Ськасування застосування наркотику приводить до неприємних фізичних наслідків, оськільки виділення природного нейротрансмиттера не відновляється протягом декількох днів, і організм цей час змушений обходитися без наркотику й без нейротрансмиттера.
Що роблять психоактивние наркотики?
Одні наркотики придушують нервову активність мозку, інші стимулюють її, і в цьому ськладається розходження в їхніх психічних ефектах. Інші причини розходжень включають кількість прийнятого наркотику, його чистоту й концентрацію, а також те, яким образом він попадає в тіло. До числа інших факторів ставляться психічний і фізичний стан приймаючі наркотики, його очікування й реакція на навколишнє оточення: наркотик може підсилювати існуюче психичекое стан або викликати пригніченість. Ефект часто підсилюються, якщо приймаючі наркотики стомлений або голодний.
Депресанти
Психоактивние наркотики підрозділяють на чотири головні групи відповідно до їх впливу: депресанти, стимулятори, галюциногени й марихуана. Алкоголь ставиться до числа депресантів.
Основна частина
Спирт: хімічна речовина й напій
Спирти - це летучі безбарвні їдкі рідини, ськладені із трьох хімічних елементів: вуглецю, кисню й водню.
Етиловий спирт (етанол) використовується у виробництві алкогольних напоїв. Його можуть також прописувати в медичних цілях для порушення апетиту; він є також основою, у якій розчиняють багато лікарських інгредієнтів. Метиловий спирт (метанол, або “деревний спирт” ) використовується в промисловості як паливо й розчинник. Він отрутний, і його вживання викликає сліпоту й смерть.
При домашнім і промисловому виробництві спиртних напоїв етиловий спирт виробляється шляхом ферментизации, тобто розкладання углеводсодержащих продуктів (наприклад, маїсу, ячменя, рису, картоплі або винограду) під дією дріжджів. Одержуваний напій залежить від використаної сировини. Наприклад, із солоду і ячменя роблять пиво, а з винограду - вино. Пиво й вино утворяться в результаті тільки ферментації. При такому методі максимально можливий рівень алкоголю становить 15%. “Міцні” спиртні напої з підвищеним змістом спирту (ськроні, джин, горілка, лікери) вимагають також “дистиляції” . Це значить, що спирт переганяється в нову ємність, залишаючи воду в старої, і виходить підвищена концентрація алкоголю в майбутньому напої. Дистильований спирт іноді також додають у вино (шерри, портвейн і т. д.) і пиво для більшої міцності.
Помірне споживання алкоголю не шкодить здоров’ю. Статистика показує, що споживання помірної кількості спирту може робити доброчинний ефект на серце й, можливо, подовжує життя. Однак алкоголь впливає на мозок, так що ніколи не пийте за кермом.
Надлишкове споживання алкоголю викликає суспільне невдоволення, похмілля й зниження працездатності в короткостроковій перспективі; у довгостроковій перспективі воно викликає необоротне ушкодження печінки, втрату пам’яті й погіршення функціонування психіки, безсоння, уповільнені рефлекси з відповідним зростанням небезпеки нещасних випадків і погіршення розсудливості й емоційного контролю. Хоча стійкість до алкоголю в чоловіків вище, ніж у жінок, чоловіка-алкоголіки піддаються більшому ризику поразки печінки. Розвитку багатьох форм рака й порушень імунної системи.
Алкоголь в організмі
Збережи - » Алкоголь і його негативна дія на організм . З'явився готовий твір.