Паління, як соціальна проблема в суспільстві | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Паління, як соціальна проблема в суспільстві

  Паління є соціальною проблемою суспільства, як для його курящої, так і для некурящої частини. Для першої - проблемою є кинути курити, для другий - уникнути впливу курящого суспільства й не “заразитися” їхньою звичкою, а також - зберегти своє здоров’я від продуктів паління, оськільки речовини вхідні у видихуваний курцями дим, не на багато безпечніше того, якби людина сам курив і приймав у себе нікотин і багато чого іншого, що вхідне в запалену сигарету.

Ні для кого не секрет, наськільки небезпечний паління, однак же, в усьому світі щодня викурюється близько 15 мільярдів сигарет. По оцінках, у США на лікування хвороб, пов’язаних з палінням, іде 50 мільярдів доларів у рік. Це значить, що в 1993 на кожну куплену пачку сигарет у середньому довелося приблизно 2,06 долари, витрачених на лікування захворювань, пов’язаних з палінням.

В інших випадках сума, у яку обходиться лікування цих захворювань, починає збільшуватися перших днів життя людини. От тільки один приклад: у ході дослідження, проведеного в США, з’ясувалося, що в курящих жінок подвоюється ймовірність того, що в них народиться дитина з ущелиною губи або неба, а до того, як дитині здійсниться два роки, може знадобитися не менше 4-х операцій. У середньому в людини, що страждає цією хворобою, за все життя на лікування й пов’язані з ним витрати піде 100.000 доларів. І, звичайно ж, у грошах не виміряти щиросердечного болю від уродженого дефекту.

Деякі говорять, що такі більші витрати відшкодовуються тим, що багато курців умирають, не встигши ськористатися посібником соціального забезпечення.

Як видно, у США й в інших високорозвинених країнах існує програма по видачі посібників соціального забезпечення. Зважаючи на те, що об’єктами даного соціального дослідження є й курящі й некурящі, це вимагає більших витрат з боку держав, що проводять такі програми. Причиною для проведення таких програм у життя, є й той факт, що продукти горіння сигарет шкідливо позначаються й на екологічній обстановці й країни й миру в цілому. Для ськорочення паління можна застосовувати багато різних мір, включаючи й строге обмеження місць для паління, і штрафи, і закони для ськарг із боку некурящих, і державні медичні установи, що спеціалізуються на лікуванні цього виду проблеми й т. д. Говорячи про допомогу некурящим, можна запропонувати безкоштовне лікування й санаторний відпочинок страждаючої від алергії на тютюн і від зараженості організму продуктами диму сигарет. Але все це вимагає перегляду, як економічної, так і соціальної політики держави, у якому ми живемо.

Якщо розглядати цю проблему у світлі окремої соціальної групи, то однієї із самих актуальних буде ця проблема в середовищі учнів середньої школи. Оськільки вплив однолітків на не свідомість, що сформувалася, учня дуже велико, то причин для занепокоєння досить багато. Крім впливу навколишніх, є особисте прагнення “поспішного дорослішання” властиво многим сучасним дітям. Вплив може виходити й від батьків, як дурний приклад і просто від дорослих, що не знаходять у цьому нічого поганого. Дітям необхідно більша увага, як з боку батьків, так і з боку вчителів, яким треба більше спостерігати за прагненнями й похилостями учнів.

ЛІТЕРАТУРА:

Журнал “Пробудитеся” від 22 липня 1997 року, стор. 24-25.

Збережи - » Паління, як соціальна проблема в суспільстві . З'явився готовий твір.

Паління, як соціальна проблема в суспільстві





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.