Географія | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Всі уроки в розділі - Географія

Ріо-Де-Жанейро наприкінці XІ ст

Із середини XIX ст. кожна латиноамериканська республіка йшла своїм шляхом, година від години вступаючи в прикордонні конфлікти йз сусідами. Іспанія запозбавила свої колишні колонії непідготовленими до самоврядування. Нечисленні привілейовані групи європейців і метисів намагалися утримувати владові, алі робити це ставало дедалі складніше. Смороду встановили формою політичної системи олігархію й жили за рахунок примусової праці неписьменних [...]

Особливості модернізаційних процесів у Японії

Упродовж двох століть Японія залишалася закритою для всіх зовнішніх контактів із західними країнами. Усі спроби налагодити торгівлю з Японією рішуче нею відкидалися. Проте в середині XIX ст. японці все-таки поступилися й відкрили свої порти для американських і європейських торгових суден, а також для іноземних інвестицій.

Країни сходу та латинської америки на качану ХХ ст

Національний рух в Індії та Китаї. Наприкінці XIX ст. у національному русі Індії сформувалися два напрямки: ліберальний, який не закликав до повалення колоніального режиму, і лівий радикальний, що виступав за ліквідацію колоніального панування Британії.

Соціально-Економічний розвиток Австро-Угорщини

Соціально-Економічний розвиток Австро-Угорщини був таким саме строкатим, як і її національний склад. Найбільш розвиненими землями в складі імперії були Австрія та Чехія, де були зосереджені основні індустріальні потужності, зокрема заводі «Шкода». Німецькі фірми й банки вкладали значні капітали в економіку Габсбурзької імперії, отримуючи за відсутності конкуренції з боку британського й французького капіталу надприбутки.

Економічний розвиток Росії

Розвиток економіки Росії мав низку особливостей. На відміну від більшості європейських країн, російська промисловість повністю контролювалася державою. Індустрія розвивалася нерівномірно, будучи заручницею планів російської влади. Прагнення самодержавства вивести країну на рівень розвинутих країн Західної Європи вимагало вирішення двох основних завдань, що перешкоджали природному розвиткові ринкового господарства. По-перше, належало зміцнити внутрішній ринок та підвищити купівельну спроможність [...]

Соціально-Економічний розвиток Німеччини й Франції

Характерною рисою розвитку німецької економіки на качану XX ст. було посилення концентрації виробництва й капіталу, зміцнення позицій найбільших монополій. Кількість підприємств із числом понад тисячу робітників за перше десятиліття XX ст. збільшилася удвічі.

Британська економіка на качану ХХ ст

На качану століття Велика Британія разом із США була наймогутнішою державою у світі. На 1900 р. вона, як і раніше, ще користувалася плодами своєї ранньої індустріалізації, адже на тої годину, крім Англії, лише США, Бельгія й Німеччина були повністю індустріалізованими.





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.