Алкоголізм | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Алкоголізм

Алкоголізм - захворювання, викликуване систематичним уживанням спиртних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, розвитком психічної (непереборний потяг) і фізичної залежності (появою абстинентного синдрому при припиненні вживання) . У випадках тривалого плину хвороба супроводжується стійкими психічними й соматичними розладами.

Дана проблема стала особливо актуальна для нашої країни в останні 5 - 6 років, коли у зв’язку з політичними й економічними реформами кількість хворих цією недугою різко зросло. По даним Вциома щорічно на кожного росіянина, включаючи жінок і дітей, доводиться по 180 літрів випитої горілки.

Етиология: У формуванні алкогольної залежності вирішальну роль грають наступні фактори: 1) Соціальні фактори: культурний і матеріальний рівень життя, стреси, інформаційні перевантаження, урбанізація.

2) Біологічні: спадкоємна схильність. По даним Альтшуллера до 30% дітей, чиї батьки зловживали алкоголем, можуть стати потенційними алкоголіками.

3) Психологічні: психоемоційні особливості особистості, здатність до соціальної адаптації й протистояння стресам.

На мою думку, що домінує фактором, у зв’язку з яким алкоголізм одержав широке поширення в Російській Федерації є низька здатність до соціальної адаптації в росіян при переході від одного ладу до іншому й різке зміна соціального стану населення.

Патогенез: У патогенезі алкоголізму по Стрельчуку виділяють три стадії: 1 - Компенсована, 2 - Наркоманичеськая, 3 - Термінальна або стадія декомпенсації.

Грізними ознаками початку захворювання на 1 стадії служать: головний симптомнепреодолимая тяга до вживання алкоголю, втрата "почуття міри"стосовно випитого, формування толерантності до алкоголю й легкої форми абстинентного синдрому.

Після прийняття високих доз виникає амнезія, знижується працездатність. На 1 стадії формується лише психічна залежність. Уже в цей час можливі порушення функціонування деяких систем органів: часто спостерігаються алкогольні кардиомиопатии, описана неврастенічна симптоматика - порушення сну, стомлюваність, безпричинні коливання настрою.

У другій стадії хворобливий потяг до алкоголю підсилюється. Цьому супроводжують наростаючі психічні зміни: концентрація всіх інтересів на алкоголі, егоцентризм - крайня форма індивідуалізму й егоїзму, притуплення почуття боргу й інших вищих емоцій, безтурботність, емоційне огрубіння. Характерною рисою другої стадії є остаточне формування абстинентного синдрому. Крім того, у другій стадії триває й досягає максимуму ріст толерантності до алкоголю, що почався в першій стадії. По даним Боброва А. С. з1026 паци - ентов, довгостроково страждаючим алкоголізмом /друга стадія/ 78% було потрібно для досягнення стану сп’яніння прийняти усередину не менш 500 ml горілки. Із соматичних розладів спостерігаються: алкогольна жирова дистрофія й навіть цироз печінки. З боку ЖКТ - гастрити, панкреатити.

У третій стадії на перший план висуваються ознаки психічного збідніння, соматичного постаріння й падіння толерантності до алкоголю(Що ми найчастіше бачимо в осіб БОМЖ) . Амнезія трапляється навіть при прийманні малих доз алкоголю. При цьому міняються як характер сп’яніння, так і характер потяга до алкоголю, що із предмета смакування перетворюється в засіб підтримки життєдіяльності.

Загальтоксична дія: 1) Мембраноразрушающее дія. Етиловий спирт порушує стан мембран, змінюючи структуру билипидного шаруючи, змінюючи тим самим їхня проникність, грубо порушує систему трансмембранного транспорту.

2) Патогенна дія продуктів метаболізму етилового спирту: Після проходження гематоенцефаличеського бар’єра сивушні масла й ацетальдегід підсилюють вивільнення, взаємодіють із дофамином і норадреналином, роблячи психостимулирующее й галюциногенний вплив.

3) Зміна метаболізму: Змінюється жировий обмін - активується липогенез, синтез холестерину. Підсумок атероськлероз, жирова дистрофія печінки.

Ингибируется цикл Кребса, знижується глюконеогенез, що сприяє гипогликемии.

Блокується синтез білка, у результаті чого розвивається гипопротеинемия.

Ефекти впливу на ЦНС: Виділяють дві фази дії алкоголю на ЦНС: 1) Фаза порушення, характеризується ейфорією, відчуттям бадьорості й припливу сил, розгальмуванням, зниженням самокритичності. Під час цієї фази порушується метаболізм нейронів Кори Головного Мозку(КГМ) , знижується кількість серотонина, підсилюється виділення адреналіну, норадреналина, дофамина, які в цю стадію активно метаболизируются; активується ендогенна опиоидергичеськая система: відбувається виділення енкефалинов, ендорфинов, завдяки змінюється світовідчування людини.

2) Фаза гноблення, ейфорія переміняється дисфорией, причиною тому зниження метаболізму норадреналина й дофамина, підвищена концентрація яких викликає гноблення ЦНС і депресію.

Механізми розвитку алкогольної залежності: Механізми розвитку алкогольної залежності дотепер повністю не розшифровані. Раніше передбачалося, що формування залежності пов’язане зі зміною співвідношень хімічних речовин у мозку. У зниженні рівня серотонина й морфиноподобних речовин бачилася основна причина виникнення абстинентного синдрому, що є пуськовим стимулом для "самостимуляції" спиртним.

Однак, у зіставленні із клінічним досвідом дана теорія не повністю підтвердилася: Здавалося б із впровадженням у практику фармакологічних препаратів, що нормалізують зміст у тканинах мозку серотонина, дофамина, ендорфинов, енкефалинов і рецепторів до них проблема лікування алкоголізму повинна була б бути вирішена, але як і колись частота рецидивів захворювання залишається високої. Як з’ясувалося недавно, крім зміни хімізму мозку, відбуваються перебудови його електричної активності й морфології в утвореннях, що ставляться до лимбичеськой системи. І саме сукупність хімічних, морфологічних і електорофизичеських перебудов приводить до встановлення стійкої алкогольної залежності.

Ефекти впливу на репродуктивну систему: Алкоголь робить, безсумнівно, шкідливий вплив на яєчка і яєчники. При цьому однаково шкідливо як часте сп’яніння, так і систематичний прийом значних кількостей алкоголю. Під впливом зловживання алкоголем спостерігається жирове переродження насінних канальцев і розростання сполучної тканини в паренхімі яєчок в осіб, що страждають алкоголізмом. Особливою виразністю токсичної дії на залізисту тканину яїка володіє пиво, що набагато легше інших алкогольних напоїв проникає через гематотестикулярний бар’єр, викликаючи жирове переродження залізистого епітелію насінних канальцев.

Поряд з безпосередньою токсичною дією алкоголю на яєчка, відоме значення має порушення функції, що розвивається в страждаючою алкогольною залежністю, печінки й здатності її руйнувати естроген. Відомо, що при цирозі печінки значно підвищується кількість естрогена як у чоловіків, так і в жінок, що приводить до гальмування гонадотропной функції гіпофіза й наступною атрофією полових залоз.

Варто вказати, що при зловживанні алкоголем раніше або пізніше, залежно від індивідуальних особливостей і витривалості організму, порушується також і полова потенція, що зв’язано зі зниженням умовних і безумовних рефлексів, внаслідок гальмової дії на підкіркові центри.

У жінок спостерігаються розлади регулярності менструального циклу. З - за токсичної дії на надпочечники, алкоголь ингибирует вироблення в них андрогенів, що спричиняються половий потяг, розплата за зловживання - зниження лібідо, а в далеко, що зайшли випадках, можливий розвиток вторинної фригидности. При прийманні спиртних напоїв під час вагітності виявляються терратогенние властивості, можливе формування в майбутньої дитини генетично детермінованої спадкоємної схильності до алкоголізму.

Висновок: Проблема алкоголізму для нашої країни сверхактуальна. Етиология й механізми хвороби вимагають додаткового вивчення. Як відомо, хвороба легше попередити, чим лікувати, тому крім лікування хвороби, що на сьогоднішній день не ефективно /до 80% рецидивів/, потрібно викорінювати причини цієї проблеми. Відносно простим виходом з даної ситуації було б стати радикальне підвищення цін на спиртні напої, що знизило б їхню доступність. А деяким лікарям, говорячи про алкоголізм, хотілося порадити: "всі добре - якщо в міру".

Критерії

Види анемій

Діапазон показників

1. Причини

1. Первинні (спадкоємні, уроджені)

2. Вторинні (придбані)

-

2. Патогенез

1. Постгеморрагичеськие

2. Гемолитичеськие

3. Дизеритропоетичеськие

-

3. Тип кровотворення

1. Нормобластичеськие (нормоцитарние)

2. Мегалобластичеськие (мегалоцитарние)

Pages: 1 2

Збережи - » Алкоголізм . З'явився готовий твір.

Алкоголізм

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.