Алкоголь і його негативна дія на організм | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Алкоголь і його негативна дія на організм

Приблизно 20% будь-якого алкогольного напою абсорбується в шлунку, а 80% - у кишечнику. Потім спирт розноситься кров’ю по всьому тілу. Печінка руйнує (окисляє) спирт із майже постійною швидкістю: звичайно приблизно 0,5 літра пива або 0,3 літри ськроні в годину. У підсумку цей процес охоплює приблизно 90% алкоголю, образуя як кінцеві продукти вуглекислий газ і воду. Що залишилися 10% виводяться через легені з потім. Алкоголь в організмі робить чотири основних ефекти.

Він забезпечує організм енергією (спирт має високу енергетичну цінність, але не містить живильних речовин) . Він діє як анестезуючий засіб на центральну нервову систему, сповільнюючи її роботу й знижуючи ефективність. Він стимулює виробництво сили. При великому прийомі алкоголю тіло втрачає більше води, чим одержує, і клітки збезводнюються. Він тимчасово виводить із ладу печінка. Після великої дози спиртного приблизно дві третини печінки можуть вийти з ладу, але робота печінки звичайно повністю відновлюється через кілька днів.

Рівень алкоголю в крові

Вплив алкоголю на поводження залежить від кількості спирту, що досяг через кров мозку. Цей “рівень алкоголю в крові” визначається ще декількома факторами, крім кількості випитого.

Розмір печінки визначає швидкість окислювання й виведення алкоголю. Маса самої людини визначає кількість крові в організмі, оськільки обсяг крові пропорційний їй. Ніж крупніше людина, тим сильніше кров розбавляє спожитий алкоголь і тем більше його потрібно, щоб зробити той же ефект. Важливі також швидкість і манера споживання алкоголю. Ніж повільніше людина п’є певну кількість алкоголю, тим слабкіше його вплив. Споживання алкоголю натще робить більше сильний і швидкий ефект, чим споживання під час або після їжі. Їжа діє як буфер при поглинанні.

Алкоголь і водіння

Поведінкові ефекти алкоголю роблять пияцтво за кермом дуже небезпечним як для водія, так і для інших людей. Тести показують, що із присутністю алкоголю в крові підвищуються помилки в судженнях і самоконтролі. У багатьох країнах установлені межі рівня алкоголю в крові для водіїв. У США цей припустимий рівень варіює від 10 до 15 мг/дл; у штаті Юта він становить 8мг/дл, а в Техасі й Нью-Мексико обмежень немає. У європейських країнах цей показник варіює від 5 мг/дл до 8 мг/дл.

Як ми п’яніємо?

При вживанні алкоголю передача імпульсів у нервовій системі вповільнюється. Першими дивуються вищі рівні мозку - заборони, хвилювання й занепокоєння зникають, поступаючись місцем відчуттю достатку й ейфорії. У міру поразки нижчих рівнів мозку погіршуються координація рухів, зір і мова. Дрібні кровоносні посудини шкіри розширюються. Випромінюється тепло й людині стає пекуче. Це означає, що кров відхилилася від внутрішніх органів тіла, де кровоносні посудини вже звузилися під впливом алкоголю на нервову систему. Тому одночасно падає температура внутрішніх органів. Можливе посилення сексуального бажання пов’язане із придушенням звичайних заборон. У міру підвищення рівня алкоголю в крові фізична полова здатність усе більше погіршується. Зрештою, що отруює вплив алкоголю викликає нудоту й, можливо, блювоту.

Похмілля

Похмілля - це фізичний диськомфорт після споживання надлишкової кількості алкоголю. Симптоми можуть включати головний біль, розлад шлунка, спрагу, запаморочення й дратівливість. Похмілля утвориться в результаті трьох процесів. По-перше, слизувата оболонка шлунка дратується надлишком алкоголю, і функціонування шлунка порушується. По-друге, відбувається зневоднювання кліток, якщо кількість спожитого алкоголю перевищує пропуськну здатність печінки, у результаті чого алкоголь зберігається в крові тривалий час. По-третє, рівень алкоголю робить “шокове” вплив на нервову систему, від якого їй потрібно час, щоб оправитися.

Кращий спосіб уникнути похмілля - не пити занадто багато. Але ймовірність похмілля знижується, якщо алкоголь перемішати із закуською: прийом і поглинання спирту при цьому розтягуються на більше тривалий проміжок часу, і їжа служить бар’єром. Неалкогольні напої, прийняті одночасно або після, розбавляють спирт. Хворобливі наслідки звичайно знижуються також, якщо алкоголь приймається в спокійній обстановці, а паління зведене до мінімуму.

Шлунок заспокоюється свіжої вистилкой: молоко, сирі яйця або просто гарний сніданок! Тільки після цього можна прийняти аспірин або інші болезаспокійливі засоби для полегшення головного болю. Небезпека подразнення шлунка болезаспокійливими ліками набагато вище, коли шлунок порожньої. Відомо, що соки цитрусових, мед і вітамін З містять у собі “антипохмільний фактор” . Шипучі напої можуть зробити на шлунок зм’якшуючий вплив. Рідини будь-якого роду допоможуть відновити рідке наповнення збезводнених кліток. Для прочищення голови застосовують кава й чай (кофеїн стимулює нервову систему) , а цукор постачить вас енергією; але й кофеїн, і цукор можуть погіршити стан людини, коли їхній негайний вплив закінчиться. Подібним же чином як тимчасове полегшення приймають ще алкоголь, що (у помірній кількості) подбадривает зів’ялу нервову систему й начебто б розганяє неприємні відчуття. Але це тільки відстрочка: первісне похмілля й похмілля від нової дози алкоголю усе ще чекають вас!

Алкоголь і закон

З хімічної точки зору алкоголь є найнебезпечнішим наркотиком, відомим людині. Але за сторіччя досвіду суспільство зуміло виробити культурне споживання алкоголю, без того, щоб він наносив занадто велику шкоду. У більшості країн установлений мінімальний вік, з якого можна купувати алкогольні напої, обмежений час дня, коли вони можуть продаватися, контролюється кількість і розташування барів і магазинів, що торгують спиртними напоями, і ведеться строге спостереження за виконання ними вимог закону. Закони, що регулюють продаж спиртного в США, варіюють не тільки по штатах, але навіть по містах. У більшості випадків мінімальний вік для придбання алкоголю або його споживання в барах - 21 рік. Закони забороняють уживання яких би те не було алкогольних напоїв на вулицях і в автомобілях. У деяких штатах Середнього Заходу закони забороняють продаж спиртного по неділях. Місцеві закони проти водіння в п’яному виді усе більше посилюються по всім Сполученим Штатам.

Алкоголізм

Алкоголізм - регулярне, компульсивное споживання великої кількості алкоголю протягом довгого періоду часу. Це найбільш серйозна форма наркоманії в наш час, що утягує від 1 до 5% населення більшості країн. Алкоголік п’є компульсивно, відповідаючи на психологічну або фізичну залежність алкоголю.

Алкоголіком може стати кожний. Однак дослідження показали, що для дітей алкоголіків ризик знайти алкоголічну залежність в 4-6 разів вище, ніж для дітей не алкоголіків.

Вивчення вживання алкоголю серед молоді в Росії багато в чому опирається на досвід подібних досліджень за кордоном, які наприкінці 19 - початку 20 століття широко проводилися в Західній Європі й Північній Америці й велися у всіляких напрямках:

Вивчалися поширеність і характер уживання алкоголю учнями. Досліджувався вплив алкоголю на дитячий і підлітковий організм. Визначався взаємозв’язок між успішністю й уживанням алкоголю. Розроблялися й апробувалися програми антиалкогольного навчання.

Істотне місце серед досліджень цього періоду займали роботи, що ілюструють поширеність і характер питних звичаїв, коли дітям давали спиртні напої для:

“зміцнення здоров’я” “апетиту” “поліпшення росту” “полегшення прорізування зубів” “зігрівання” “угамування голоду” “заспокоєння”

Існувала в 19 і на рубежі 20 сторіччя тверда впевненість у зміцнювальній дії алкоголю часто мала наслідком пряму алкоголізацію дитини.

Серед досліджень впливу алкоголю на дитячий організм, насамперед, виділяється робота И. В. Сажина “Вплив алкоголю на нервову систему й особливості організму, що розвивається,” (1902) . У ній утримуються численні, часом унікальні досвіди й спостереження про вплив алкоголю на нервову систему дитини; переконливими прикладами доводиться, що вже невеликі дози алкоголю губительно впливають на мозок, що формується, і особливості зростаючої людини.

Сучасний період вивчення ранньої алкоголізації відзначений численними спробами більш глибоко розкрити причини зловживання спиртними напоями. Порівнюючи вплив однолітків, алкогольних звичаїв, родини й пола підлітків на споживання ними спиртних напоїв, Forslung (1970) з’ясував, що алкогольне поводження матері впливає на алкоголізацію насамперед дочок. Алкогольне поводження батька спричиняється таке його дочки й має найбільший вплив на алкоголізація синів. Вплив однолітків був взаємозалежний з тим, буде або не буде пити підліток під час відсутності батьківського контролю. Vidkhri (1974) виділяє кілька типів співвідношення між алкогольною культурою мікросоціального середовища й установками індивіда відносно алкоголізації:

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » Алкоголь і його негативна дія на організм . З'явився готовий твір.

Алкоголь і його негативна дія на організм





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.