Алкоголь і його негативна дія на організм | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Алкоголь і його негативна дія на організм

“абстинентной культурі” відповідає зупинка на повну помірність “амбівалентній культурі” - двумисленная й суперечлива алкогольна установка “ліберальній культурі” - відповідає “” установка, щодопуськає, однак заборонне відверте пияцтво “патологічній культурі” - алкогольна установка, що допуськає будь-які прояви пияцтва.

Автор бачить причини пияцтва в особливостях процесу соціалізації, що деформували культурні норми поводження, у тому числі й споживання алкоголю.

Відповідно до оцінок, дві третини алкоголіків становлять чоловіка. Дослідження випадків алкоголізму показують, що алкоголізм найчастіше є частиною загальної картини депресивного захворювання. Багато алкоголіків страждають емоційними проблемами, придбаними з дитинства, часто пов’язаними із втратою, відсутністю або неадекватністю одного або обох батьків.

Стадії алкоголізму

Побутове пияцтво може вести до алкоголізму: тому, що питуща людина починає звертатися до алкоголю заради полегшення стресу (“симптоматичне пияцтво” ) , або тому, що воно настільки сильно, що початкові стадії залежності залишаються не заміченими (“запущене пияцтво” ) . Ранній алкоголізм відзначений появою провалів у пам’яті. Алкоголізація підростаючого покоління більшістю дослідників розглядається як істотний індикатор неблагополуччя мікро соціального середовища. Цим і визначається постійний інтерес до вивчення проблеми поширеності й характеру ранньої алкоголізації.

До ранньої алкоголізації ставиться знайомство з оп’яняючими дозами алкоголю у віці до 16 років. Про ранній (підлітковому) алкоголізмі варто говорити з появою його перших ознак у віці до 18 років. При аналізі алкоголізації неповнолітніх ми виходили з важливого в методологічному плані положення про те, що вживання спиртних напоїв підлітками необхідно розглядати як одну з форм порушення поводження. Це вимагає більше широкого й глибокого підходу до розглянутої проблеми, не обмежуваними рамками соціальної й клінічної наркології.

Хлопчики частіше дівчинок уживають основні види спиртних напоїв, причому зі зростанням їхньої міцності ця різниця стає істотною. Серед міських школярів поширене споживання переважно слабких алкогольних напоїв - пива, провина, учні ж сільських шкіл більше знайомі зі смаками міцних спиртних напоїв. В 20-е роки можна було зустріти досить широке вживання школярами самогону: в 1,0 - 32,0%, у хлопчиків і 0, 9-12% у дівчинок. З віком збільшувалася частота вживання горілки.

Практично у всіх соціально-гігієнічних і клініко-соціальних дослідженнях алкоголізації молоді використовувався метод опитування в різних модифікаціях - від заочної анкети до інтерв’ю по телефоні й клінічного інтерв’ю.

Найбільше важко порівнянні між собою дані про поширеність і частоту вживання алкогольних напоїв серед молоді, тому що автори не тільки різних країн, але навіть однієї й тої ж країни в той самий історичний період використовували якісно відмінні друг від друга методи виявлення що вживають і не вживають алкоголь, різні класифікації за віком і т. д.

Незважаючи на разноплановость критеріїв виявлення хворих, що зловживають алкоголем і, алкоголізмом у подростково-юнацькому віці, дані різних авторів все-таки дозволяють судити про те, що їхнє число досить велике. Аналіз матеріалів, свідчить, що за останні 100 років незалежно від рівня вживання й зловживання спиртними напоями показники поширення властиво алкоголізму в молоді зберігаються на досить стабільному рівні, що не перевищує 5% хворих до 20 років і 8-10% хворих до 25 років. Цей факт має принципове значення, тому що свідчить про динамік виникнення й розвитку ранніх форм алкоголізму в цілісній структурі алкогольної захворюваності. Пияцтво нишком і гостра потреба в першій чарці вказують на зростаючу залежність. Питущий випробовує почуття провини, але не може обговорити свою проблему з іншими.

Базовий алкоголізм - питущий не може зупинитися, поки не досягає стадії отруєння. Він подбадривает себе самовиправданнями й пихатими обіцянками, але всієї його обіцянки й наміри залишаються не виконаними. Він починає уникати родини й друзів і зневажати їжею, колишніми інтересами, роботою й грошима. Наступає фізичне погіршення здоров’я. Зменшується стійкість до алкоголю. Хронічний алкоголізм характеризується подальшим моральним занепадом, ірраціональним мисленням, неясними страхами, фантазіями й психопатичним поводженням. Фізичний збиток наростає. У питущого вже не залишається алібі, і він більше не може вживати кроків до виходу зі сформованої ситуації. Цієї стадії людин може досягти за 5-25 років.

Лікування звичайно проводиться по спеціальних програмах для алкоголіків. Психологічно в алкоголіку відроджується бажання одержати допомогу, і він починає мислити більш раціонально. В ідеалі в ньому розвиваються також надія, моральна відповідальність, зовнішні інтереси, самоповага й задоволеність утриманням від алкоголю. Кінцева стадія алкоголізму наступає, якщо алкоголік відмовляється від лікування або зривається знову після лікування. Необоротні психічні й фізичні порушення звичайно закінчуються смертю.

Фізіологічні ефекти алкоголізму

Інформацію на цю тему радісної не назвеш, але й обійти її теж не можна. Ознайомимося з тим, що здатно зробити алкоголь із нашим організмом.

Кров. Алкоголь гнітить продукцію тромбоцитів, а також білих і червоних кров’яних тілець. Підсумок: недокрів’я, інфекції, кровотечі. Мозок. Алкоголь сповільнює циркуляцію крові в посудинах мозку, приводячи до постійного кисневого голодування його кліток, у результаті чого наступає ослаблення пам’яті й повільна психічна деградація. У посудинах розвиваються ранні ськлеротичні зміни, і зростає ризик крововиливу в мозок. Алкоголь руйнує зв’язку між нервовими клітками мозку, виробляючи в них потреба в алкоголі й алкогольній залежності. Руйнування кліток мозку й дегенерація нервової системи, часом приводять до пневмонії, серцевій і нирковій недостатності або органічному психозу. Біла гарячка – стан, що супроводжується крайнім порушенням, психічним божевіллям, занепокоєнням, лихоманкою, тремтінням, швидким і нерегулярним пульсом і галюцинаціями, що часто виникає при прийманні великої кількості алкоголю після декількох днів помірності. Серце. Зловживання алкоголем викликає підвищення рівня холестерину в крові, стійку гіпертонію й дистрофію міокарда. Серцево-судинна недостатність ставить хворого на край могили. Алкогольна міопатія: дегенерація м’язів у результаті алкоголізму. Причини цього - не використання м’язів, погана дієта й алкогольна поразка нервової системи. При алкогольної кардиомиопатии дивується серцевий м’яз. Кишечник. Постійний вплив алкоголю на стінку тонкого кишечника приводить до зміни структури кліток, і вони втрачають здатність повноцінно всмоктувати живильні речовини й мінеральні компоненти, що закінчується виснаженням організму алкоголіка.

Хвороби, пов’язані з неправильним харчуванням і вітамінною недостатністю, типу Цинги, Пелагри й бери-Бери, викликувані зневагою до їжі заради пияцтва. Постійне запалення шлунка й пізніше кишечника з підвищеним ризиком Виразки.

Печінка. З огляду на, що 95% усього вступника в організм алкоголю знешкоджується в печінці, ясно, що цей орган страждає від алкоголю найбільше: виникає запальний процес (Гепатит) , а потім і рубцеве переродження (Цироз) . Печінка перестає виконувати свою функцію по знезаражуванню токсичних продуктів обміну, виробленню білків крові й інших важливих функцій, що приводить до неминучої смерті хворого. Цироз - хвороба підступна: вона повільно підкрадається до людини, а потім б’є, і відразу на смерть. Десять відсотків хронічних алкоголіків страждають цирозом печінки, і 75% людей, що страждають цирозом печінки, - алкоголіки або були ними. Поки цироз не розів’ється в достатньому ступені, симптомів майже ні, потім алкоголік починає ськаржитися на загальне погіршення здоров’я, втрату апетиту, нудоту, блювоту й проблеми із травленням. Причиною захворювання є токсичний вплив алкоголю. Підшлункова залоза. Хворі, що страждають алкоголізмом, в 10 разів більше піддані ймовірності занедужати діабетом, чим непитущі: алкоголь руйнує підшлункову залозу - орган, продуцирующий інсулін, і глибоко псує обмін речовин. Шкіра. Питуща людина майже завжди виглядає старше свого років: його шкіра дуже незабаром втрачає свою еластичність і старіє завчасно. Шлунок. Алкоголь придушує продукцію муцина, що виконує захисну функцію стосовно слизуватого шлунка, що приводить до виникнення виразкової хвороби.

Характер впливу алкоголю на організм людини давно й докладно вивчений фізіологами й медиками. Що стосується підлітків, то гостре алкогольне отруєння приводить, наприклад, за даними В. И. Демченко (1980) , до значних змін діяльності серцево-судинної системи проявляється в: зблідненні шкірних покривів,

Акроцианозе, тахікардії й приглушеності серцевих тонів.

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » Алкоголь і його негативна дія на організм . З'явився готовий твір.

Алкоголь і його негативна дія на організм





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.