Великі Географічні Відкриття | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Великі Географічні Відкриття

Зміст:

Введення

Найважливіші географічні відкриття і їхні наслідки

Висновок

Список літератури

Введення

Періоду розкладання феодалізму й виникненню капіталістичних відносин передували Великі географічні відкриття, що зіграли важливу роль у переході до буржуазного способу виробництва.

Великі географічні відкриття були викликані розвитком продуктивних сил суспільства, ростом товарно-грошових відносин і необхідністю золота й срібла для подальшого звертання засобів, тому що гроші поступово ставали саме засобом звертання.

У рамках відомого Європейцями миру (в основному середземномор’я) необхідних джерел золота й срібла не було. У той же час на Сході, по поданнях європейців, таїлися невичерпні багатства: пряності, дорогоцінні метали, шовкові тканини й т. д. Оволодіння Сходом ставало дуже привабливим. Золото шукали мандрівники. Знаючи про існування Індії й Китаю, мандрівники шукали до них ськладні шляхи, споряджали експедиції.

Найважливіші географічні відкриття і їхні економічні дослідження

Спорядження дорогих і ськладних експедицій було під силу лише потужним централізованим монархіям. Здійснення даних подорожей не могло бути можливим без достатнього прогресу в кораблебудуванні й мореплаванні. До середини XV століття в Західній Європі будувалися великі морські судна, які могли робити тривалі плавання. Увійшли в користування компас, географічні карти.

Поштовхом до пошуків нових морських шляхів на Схід послужили перешкоди, учинені Турками й Арабами, торговельними зв’язками Європи з переднім Сходом. У зв’язку із цим сталі розробляти плани досягнень Індії морським шляхом навколо берегів Африки. Перші кроки в цьому напрямку були зроблені Португалією й Іспанією. Португальські мореплавцям в 1486 році вдалося обігнути Ю. Частина Африки, а в 1498 році Васько да Гама досяг берегів Індії. Через те, що Португалія закрила іншою державою шляху уздовж берегів Африки, В Іспанії одержала підтримку ідея генуезського моряка Христофора Колумба послати експедицію у відкритий океан у західному напрямку. Подорож Колумба завершилося відкриттям нового континенту - Америки.

Важливе значення мало першу кругосвітню подорож, доконана в 1519-1522 гг. Експедицією Ф. Магеллана, що поклала початок освоєнню Тихого океану.

Великі географічні відкриття були зроблені в XVI англійськими й французькими мореплавцями в Північній Америці, а також російськими мандрівниками в Северо - Східної Азії, до середини XVII століття, що вийшли на береги Тихого океану.

Великі географічні відкриття дали поштовх торгівлі, мореплаванню й промисловості й мали величезне економічне значення. Результатами відкриттів було "раптове розширення всесвітнього ринку, множення товарів, що звертаються, суперництво між націями в прагненні опанувати азіатськими ськарбами, колоніальна система… " При цьому центр світових торговельних шляхів перейшла із Середземного моря на Атлантичний океан, що мало свої наслідки: піднесення Англії, Іспанії, Португалії, Голландії й Франції.

У результаті з колоній у Європу заюшила велика кількість золота й срібла. Так, кількість срібла в Європі протягом XVI століття збільшувалося в 3 із зайвим разу, кількість золота - в 2 із зайвим разу. У зв’язку із цим відбулася так звана революція цін - різке зростання цін на сільськогосподарські й промислові продукти. В Іспанії в плині XVI століття ціни збільшилися більш ніж у чотири рази, в Англії, Голландії й у Франції - в 2 - 2,5 рази. Це принесло виграш і багатство торгово - промисловим верствам населення, почалося швидке формування буржуазії.

Великі географічні відкриття значно розширили світовий ринок. Якість товарів, що звертаються, різко зросло. У торговельний зворот увійшли нові продукти, невідомі раніше європейцям: тютюн, кава, чай, какао, бавовна, кукурудза й ін. В особі колоній для Європейської промисловості утворилася ємний зовнішній ринок збуту. У наслідку цього виникла криза цехової системи, нездатний задовольняти цей зрослий попит. Середньовічне ремесло було змушено поступитися місцем капіталістичній мануфактурі, що ськлала цехові обмеження й значно збільшило масштаби виробництва завдяки поділу, що застосувався, праці. Це мало своїм результатом концентрацію торговельного й промислового капіталу й формування класу буржуазії.

Таким чином, великі географічні відкриття ськлали "один з головних моментів, що сприяли переходу феодального способу виробництва в капіталістичний. " Під час Великих географічних відкриттів найбільше збагатилися Іспанія й Португалія, раніше інших начавшие захоплення колоній за допомогою збіднілого дворянства, з полюванням наигравшихся в тривалі військові експедиції.

Завдяки активної зовнішньої політики Іспанія в XVI столітті захопила величезні колоніальні володіння. Однак залишалися відсталою феодальною країною, у зіткненні з капіталістичними суперниками - Голландією й Англією, Іспанія була змушена поступитися провідним місцем у Європі.

Великі географічні відкриття сприяли перетворенню Нідерландів (до ськладу якої входили сучасні Голландія, Бельгія, Люксембург і північна Франція) у найбільш економічну розвинену частину Європи. Будучи порівняно невеликою країною, Нідерланди на початку XVI столітті володіли вже розвитий промисловістю, мали великий торговельний флот і сучасні значні торговельні операції по обслуговуванню європейського ринку колоніальними товарами. Міста Антверпен і Амстердам являли собою найбільші центри міжнародної торгівлі, маючи тісні зв’язки з колоніями й більшістю європейських держав.

Торговельна могутність Голландії бути незаперечно. Величезний торговельний флот дозволяв країні здійснювати широку посередницьку торгівлю й стать "світовим перевізником".

Починаючи з XVI століття Англія, у свою чергу, вступила на шлях колоніальних захоплень. Участь Англії у Великих географічних відкриттях виявленої в організації ряду експедицій з метою досягти Індії північно-східним і північно-західним шляхами. У результаті Англія закріпилася на території Північної Америки. В 70-х роках XVI століття вона опанувала Ньюфаундлендом, а спочатку XVII століття утворила на території Американського континенту колонії.

У країні були створені великі колоніальні компанії, що ведуть запеклу боротьбу з іноземним купецтвом. Особливу могутність придбала всемогутня й знаменита Ост - Індійська компанія, заснована в 1600 році й ставшая плацдармі для наступних завоювань. Португалія, не витримавши конкуренції з Іспанією була змушена спрямувати погляди на завоювання інших територій. Португальці стали хазяями Південних морів і Індійського океану, використовуючи піратські методи: захоплюючи, грабуючи й винищували екіпажі кораблів мусульманських купців, що тримали у своїх руках морську торгівлю з Індією. Таким чином, Португалія повністю захопила у свої руки морські комунікації на Індійському океані й навколо Африки. Панування на південних морях забезпечувалося мережею укріплених військово-морських баз, що уможливило поступове захоплення частини Індії. Доходи від португальської колоніальної імперії в Індії й Бразилії йшли, насамперед, у ськарбницю. Дворянство й чиновники збагачувалися як представників королівської влади в колонії.

Слід зазначити, що Франція була країною, який "дісталася" менша частина колоній. Ідея розвитку французьких колоній бачилася аналогічною долею французьких селян. Франція виявилася однієї із країн, який завоювання колоній не пішло на користь: всі отримані з колоній засоби йшли на зміст королівського двору.

Таким чином, Великі географічні відкриття послужили змінами в економіці й соціальній структурі суспільства багатьох країн миру.

Так, революція цін з’явилася новим фактором первісного нагромадження капіталу. Вона підсилила економічну роль буржуазії і їхніх елементів із дворянства й кріпосництва, які в тім або іншому ступені виявилися, пов’язані з новими способами виробництва.

Великі географічні відкриття тяжким тягарем лягли на плечі селянства, змушеного платити за спорядження експедицій, а також розорялися в результаті стрибка цін.

Таким чином, у розумних країнах миру Великі географічні відкриття викликали неоднозначну реакцію економічного розвитку.

Висновок

Отже, для великих географічних відкриттів були серйозні історичні й економічні передумови: для подальшого розвитку європейські країни мали потребу в дорогоцінних металах: золоті й сріблі, була необхідна для подорожей техніка: досить був розвинений флот. Крім того, Схід сприймався як сокровещница.

Великі географічні відкриття полягали у відкритті Америки, досліджень тихого й Атлантичного океанів, у знаходженні морського шляху в Індію навколо Африки, а також у відкриттях російських, іспанських, французьких і ін. мандрівників.

Pages: 1 2

Збережи - » Великі Географічні Відкриття . З'явився готовий твір.

Великі Географічні Відкриття





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.