Зневоднювання й утилізація опадів стічних вод | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Зневоднювання й утилізація опадів стічних вод

Велика розмаїтість складу й властивостей опадів, що утворяться при очищенні, стічних вод практично виключає створення й використання яких-небудь універсальних способів зневоднювання

Опади, що утворяться при очищенні стічних вод, умовно класифікують на наступні основні категорії: мінеральні, органічні опади й надлишков активний іл. Найбільше легко збезводнюються мінеральні опади й набагато сутужніше органічні опади й надлишкова активний іл. Технологічна схеми обробки й наступного зневоднювання органічного осаду й надлишкового активного мулу включають, як правило, що випливають стадії - попереднє ущільнення, зневоднювання, термічне сушіння (спалювання). Перед зневоднюванням органічні опади можна сбраживать або стабілізувати, а також кондиционировать термореагентной обробкою.

Для зниження вологості опади, у тому числі й надлишков активний іл, ущільнюють.

На стадії попереднього ущільнення активного мулу найбільше поширення одержали відстоювання й флотація. Переваги флотационного згущення суспензії активного мулу:

простота апаратурного оформлення способу;

незначна тривалість процесу;

задовільні показники згущення суспензії активного мулу (щабель згущення 3, 0-5,0);

не потрібно попередня раегентная обробка.

Досить широке поширення одержала напірна флотація для ущільнення надлишкового активного мулу. Сутність її полягає в насиченні води повітрям зі значним пересищением їм, що забезпечується створенням надлишкового тиску протягом деякого часу. При зниженні тиску до атмосферного починають виділятися дрібні пухирці повітря, які й флотируют частки, що втримуються у воді, домішок.

При використанні такого методу для зневоднювання надлишкового активного мулу мікробну біомасу можна згустити в 305 разів. Такий ступінь згущення варто вважати гарної при досить простому апаратурному оформленні процесу напірної флотації. Однак втрати мікробної біомаси із проясненої иловой водою при згущенні активного мулу напірною флотацією в деяких випадках порівняно більші.

Для зменшення втрат мікробної біомаси й підвищення ступеня згущення у вихідну суспензію активного мулу перед флотацією іноді додають реагенти, наприклад розчини електролітів або поліелектролітів.

Інтенсифікація процесу флотації досягається також введенням УПАВШИ в згет суспензию, що, активного мулу.

Дослідження показали, що одним з ефективних методів попереднього ущільнення активного мулу є також електрофлотация. Ступінь згущення активного мулу електрофлотацией становить 3-5 при вихідній концентрації 0, 6-1,0% абсолютно сухих речовин, а енерговитрати становлять біля 1-2 квт. год на 1 м3 вихідній суспензії. Найбільший вплив на процес електрофлотации робить щільність струму.

Для підвищення ступеня витягу біомаси активного мулу варто вводити у вихідну суспензію мінеральні коагулянти або синтетичні флокулянти.

Високоефективним методом згущення опадів стічних вод і надлишкового активного мулу є центрефугирование. Переваги способу - простота, економічність і низька вологість згущеного продукту; недолік - велике віднесення твердої фази із проясненою рідиною (фугатом), що приводить до необхідності додаткової стадії очищення фугата, наприклад сепаруванням.

Для зневоднювання опадів стічних вод і надлишкового активного мулу найбільш ефективні непреривнодействующие, осадительние горизонтальні центрифуги зі шнековим вивантаженням осаду. Перевага цих центрифуг - висока продуктивність при низькій питомій витраті енергії й масі. Недоліки - невисокий ступінь згущення осідання, а також швидке зношування шнека й ротора.

Всебічні дослідження безреагентного центрифугирования опадів стічних вод і надлишкового мулу, показали можливість практичного використання цього способу. Досліджено новий спосіб обробки надлишкового активного мулу, що включає центрифугирование суспензії активного мулу, що відбирається із вторинних відстійників

Для підвищення ефективності центрифугирования застосовують різні хімічні реагенти, зокрема синтетичні флокулянти. Обробка флокулянтами катіонного типу дозволяє підвищити ефективність затримки сухої речовини до 95-99 %.

Використання центрифуг для механічного зневоднювання опадів первинних відстійників являє собою один з перспективних способів, особливо при застосуванні флокулянтів.

Високий ступінь згущення твердої фази може бути досягнута на тарілчастих сепараторах.

Відомо, що ефективність згущення суспензії активного мулу з використанням сепараторів істотно залежить від попередньої термореагентной обробки. Ефективність режиму термореагентной підготовки суспензії активного мулу до згущення перевірена в промислових умовах.

Технологічна схема зневоднювання активного мулу з попередньої термореагентной обробкою, ущільненням напірною флотацією й з наступним згущенням у центрифугах і сепараторах представляється перспективної й практичної.

Для кондиціювання активного мулу й опадів первинних відстійників і інтенсифікацій процесу згущення можна використовувати поряд з тепловою й реагентной обробкою й інші способи, наприклад з додаванням золи, зокрема отриманої від спалювання опадів стічних вод. Практичний і науковий інтерес представляє флокуляционно-відцентровий спосіб згущення суспензій.

Досить міцні пластівці утворяться в биосуспензиях, у тому числі й у суспензії активного мулу, при проведенні комплексної обробки. Один з найбільш ефективних способів такої обробки - аеробна стабілізація суспензії активного мулу з термореагентной обробкою. Слід зазначити, що термореагентная обробка не тільки підсилює утворення агрегатів часток квазитвердой фази биосуспензии, але й приводить до знешкодження одержуваного надалі готового продукту, що досить важливо при використанні біомаси мікроорганізмів як кормова добавка. Іноді високий ефект флокуляції досягається тільки при аеробній стабілізації й термообробки суспензії.

Після ущільнення (згущення) подальше зневоднювання суспензії активного мулу досягається випарюванням і сушінням або одним сушінням. Для сушіння надлишкового активного мулу й опадів стічних вод можна рекомендувати распилительние сушарки, безперервні сушарки струминного типу й сушарки з інертним псевдоожиженним носієм.

Оскільки концентрована иловая суспензія має високу в’язкість, перед сушінням її доцільно попередньо підігріти. Якщо ж біомаса надалі буде використовуватися як кормова добавка, то необхідно теплову обробку.

Установка для сушіння мулу з коагулянтами

Процес здійснюється в такий спосіб.

Продукт, що збезводнюється, спочатку надходить у вакуум-фільтр, а потім у двухвальний змішувач 2, де перемішується з висушеним матеріалом з розрахунку 1:1. Вологість суміші становить 45-50 %. Долее суміш подається в сушарку вихрового шару 9, заповнену інертною насадкою, у якості якої використовується галька або цементний клінкер із частками розміром 5-6 мм.

Теплоносієм і псевдоожижающим агентом є розведені повітрям димові гази температурою 500 ос. Генератором димових газів служить топлення 10, у якій спалюють або мазут, або природний газ.

Температура псевдоожиженного шаруючи підтримується на рівні 100-120 ос . Вологий матеріал контактує з інтенсивно, що рухаються частками, збезводнюється, подрібнюється й разом з газами, що відходять, направляється в систему циклонів. Після першого й другого щаблів очищення в прямоточному циклоні 4 сухий продукт надходить у двухвальний змішувач, а інша частина разом із сухими частками з батарейного циклона 5 подається в збірник готового продукту 6. Тиск димових газів під газорозподільними ґратами підтримується біля 4-5 кПа.

Кількість завантажувального шламу приблизно відповідає масі інертних часток. Робоче навантаження при сушінні паст в апарату, постаченому мішалкою, становить 6-8 кг/год; вологість суспензії активного мулу після висушування приблизно 3-5 %; втрати суспензії в сушарці із псевдоожиженним шаром близько 4%, а в распилительной 9 %.

Використання опадів стічних вод і активного мулу

Утилізація опадів стічних вод і надлишкового активного мулу часто пов’язана з використанням їх у сільському господарстві як добриво, що обумовлено досить більшим змістом у них біогенних елементів. Активний іл особливо багатий азотом і фосфорним ангідридом, такими, як мідь, молібден, цинк.

Як добриво можна використовувати ті опади стічних вод і надлишков активний іл, які попередньо були піддані обробці, що гарантує наступну їх незагниваемость, а також загибель патогенних мікроорганізмів і яєць гельмінтів.

Найбільш ефективним способом зневоднювання відходів, що утворяться при очищенні стічних вод, є термічне сушіння. Перспективні технологічні способи зневоднювання опадів і надлишкового активного мулу, що включають використання барабанних вакуум-фільтрів, центрифуг, з наступним термічним сушінням і одночасною грануляцією дозволяють одержувати продукт у вигляді гранул, що забезпечує одержання незагниваючі й зручного для транспортування, зберігання й внесення в ґрунт органоминерального добрива, що містить азот, фосфор, мікроелементи.

Pages: 1 2 3

Збережи - » Зневоднювання й утилізація опадів стічних вод . З'явився готовий твір.

Зневоднювання й утилізація опадів стічних вод





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.