Наприклад, міська влада Сієни забороняла під час епідемії азартні ігри, відкривала притулки для бідних, прийняла закони щодо заборони розкоші в одязі, в побуті. Під час епідемій відбулися зміни в організації урочистостей, пов’язаних з хрещенням та похоронами.
У Сієні в 1348 році була сформована нова концепція щодо бідності та турботи про убогих, злидарів. Уперше в історії людства законодавчо було захищені права бідних, які в разі хвороби мали право на допомогу. Зверніть увагу, що зміни в поведінці людей призвели до того, як стверджує Боккаччо, що «перевелася достойна повага до законів Божих і людських, бо їхні охоронці й виконавці, як інші люди, то повмирали, то занедужали, то, не мавши досить служителів, не могли пильнувати своєї справи, тим-то вільно було кожному що хоче творити».
1348 року чума дісталася Флоренції, де застала й Боккаччо - у ті роки він часто переїжджав із місця на місце, подорожував із дипломатичними місіями, однак епідемія наздогнала його в місті дитинства. Від чуми померли батько письменника, мачуха й багато родичів. Моторошна картина, якою так символічно відкривається життєрадісний «Декамерон», - насправді неприкраше-на хроніка, у достовірності якої не сумнівається ніхто. В очах Боккаччо жахлива не стільки смерть від чуми, скільки те, що робить страх перед хворобою з живими людьми.
«Тисячі талантів лише розповідають про те, що має епоха, але тільки геній пророче народжує те,чого їй бракує», - вважав Емануель Гейбл. Боккаччо у вступі до «Декамерона» проголошує гуманістичні погляди. Він пише про співчуття до людей, про необхідність допомогти стражденній людській душі, про потребу морального оздоровлення суспільства. “Декамерон” починається з думки про людину, проїї долю. Письменника глибоко хвилює стан особистості й суспільства, тож він убачає свій обов’язок у тому, щоб допомогти людині зробити правильний моральний вибір
Чума в «Декамероні» зображається не тільки як реальна подія, а ще й як узагальнений художній образ. Це картина апокаліп-тичного буття, кінця світу, катастрофи людства. Смерть, що постає на початку твору, набуває символічного значення, У даному уривку мовиться про фізичну смерть, однак усі оповідки “Декамерона” спрямовані не лише проти фізичної, ай проти духовної смерті. У збірці утверджується ідея життя всупереч смерті, ідея повнокровного і насиченого моральним змістом людського існування.
Минули роки, страхітливі картини епідемії навіюють жах на тих, хто знайомиться з архівними даними про епідемії чуми. Сучасники віддають шану тим, чиї життя забрала смерть.
В пам’ять про жертв ненависної хвороби люди створюють картини, скульптури, пам’ятники, художні твори. В багатьох містах Європи зведено так звані “Чумні колони”, встановлені на честь позбавлення від чуми.
Pages: 1 2
Збережи - » Збірка новел «Декамерон» її композиція і тематичне багатство . З'явився готовий твір.