Юрій Іванович Яновський | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Юрій Іванович Яновський

Юрій Іванович Яновський народився 27 серпня 1902 долі на хуторі Маєрове (тепер с. Нечаївка) у родині службовця. Закінчив Єлисаветградське реальне училище, працював статистом та інспектором. Навчався в Київському політехнічному інституті. Працював головним редактором Одеської кіностудії. Після відвідин вітрильника «Товариш» Яновський задумує написати твір про киномитців і моряків, роман «Майстер корабля», який занурює нас у мрії про захопливі подорожі.

З 1927 долі Яновський переїздить до Харкова й занурюється в літературну творчість. Друкує повість «Байгород», роман «Майстер корабля», оповідання та роман «Чотири шаблі», який піддали нещадній критиці. В 1935 з являється роман «Вершники», а після війни роман «Жива вода». Роман у новелах «Вершники», романтична трагедія «Дума про Британку» та інші твори по праву вважаються справжніми художніми відкриттями. Луї Аргон навіть написавши оригінальний твір під впливом «Вершників», прогресивні французькі письменники назвали Яновського «українським Гомером», а Павло Тичина наголосив, що молода українська проза склала «екзамен на атестат зрілості». У цьому романі письменник постає як романтик, людино-люб, співець рідного народу. Письменник був дуже вимогливим до собі під година роботи над романом, алі брутальна критика «Чотирьох шабель» не припиняється. І його ім я потрапляє в досьє НКВС.

«Вершники» - твір романтичного епосу. Яновський не тільки дуже переживав особисті й народні біди, алі й вмів відгукуватися на добро, приклонявся перед чесними, працьовитими мудрими натурами, радів шкірному прояву чуйності. Яновський був сповнений романтичною мрією, яка, здається, і досі витає в кабінеті письменника. На книжковій шафі - макет вітрильника з білими вітрилами й щоглами. Жоден з відвідувачів не може не зупинитися біля невеличкої бригантини, яка колися надихала письменника. Письменник був сином години, громадянином, який йшов у ногу з народом, тому тема сучасності - головна в його творчості. Для нього було обов язком творити в художній літературі образ сучасника. Це засвідчують і «Мамуто-ві бивні», і «Короткі історії», і «Мир», і «Київські оповідання», за які автора удостоїли державної премії. Алі найбільша нагорода для митця - схвалення читачами його творів. У нашій літературі Юрій Яновський залишився зіркою першою величини.

Образну канву роману зіткано так, що її основні складові сприймаються як художні символи. Символічною є вже назва твору, символічні образи безіменного листоноші, синів і батьків половців, навіть вітер, який дме з моря. Ліричні відступи, експресивні пейзажі схожі на народну пісню. За ними стоїть не одна понівечена частка. Усе. це є першоелементом романтизму Ю. Яновського. У романі подано багато проблем: дикі й руйнівні стосунки між дітьми однієї сім ї, з одному боку, і сталим, вивіреним життям батьків - з іншого; проблема національної гідності людини.

У романі подано два кола: коло батьків і коло дітей, яку розвивається через згубні амбіції братів. З іншого боку, назва нбвели «Подвійне коло» може означати й два кола братовбивства: Оверко - Андрія, Панас - Оверка, а при зустрічі Панаса й Івана собі знищує Панас. Отже, проблематика твору Ю. Яновского криється в тому, що громадянська війна є найсуворішою, найстрашнішою з усіх воєн, бо в ній брат може вбити брата

Збережи - » Юрій Іванович Яновський . З'явився готовий твір.

Юрій Іванович Яновський





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.