Основна ідея «Пісні про віщого Олега» А. С. Пушкіна - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Основна ідея «Пісні про віщого Олега» А. С. Пушкіна - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега”

В «Пісні про віщого Олега» між героєм і долею існує деякий простір, що залишає можливість вибору, можливість відсунути або наблизити фатальні події.

Князь Олег - переможець, що вийшов живим зі сложнейших і найнебезпечніших ситуацій і одержав смерть від свого коня. Автор захоплюється силою й мужністю князя:

Як нині сбирается віщий Олег

Отмстить нерозумним хозарам:

Їхні села й ниви за буйний набіг

Прирік він мечам і пожежам;

Із дружиною своєї, у цареградской броні,

Князь по полю їде на вірному коні.

Олег показується в «Пісні…» як герой, що нічого не боїться, робить набіги, завжди перемагає.

А. С. Пушкін, не пам’ятаючи реальної смерті могутнього Олега, приклав до біографії князя фольклорний мотив, по-своєму доповнюючи образ віщого героя. «Пісня про віщого Олега» - це віршована повість, в основі якої лежить сюжет, даний у єдності з ліричним розкриттям матеріалу.

Як правило, час співвідноситься з фатальним моментом, воно визначає призначений строк, у той же час саме воно співвідноситься із щастям. Доля як би з’єднує минуле й майбутнє.

Провісник з’являється перед читачем як людина, що завжди говорить правду, що не залежить від чиєїсь думки, йому нема чого боятися, він багато чого бачив на світі:

Волхви не бояться могутніх владик,

А князівський дарунок їм не потрібний;

Правдивий і вільний їхня віща мова

И с волею небесною дружний.

Прийдешні роки таяться в імлі;

Але бачу твій жереб на світлому чолі.

Причиною смерті Олега став череп його улюбленого коня, що був потривожений колишнім хазяїном. Тут зіграв свою роль відомий символ. Череп - символ смерті й смертності. Змія - це теж, як правило, негативний герой. Вона звичайно визначає зло, обман, спокуса, гріх.

Олег, почувши пророкування, спочатку не повірив йому:

Олег посміхнувся - однак чоло

И погляд омрачилися думою.

У молчанье, рукою обпершись на сідло,

З коня він злазить похмурий…

Але все-таки він відмовився від свого коня, замінив його іншим. Після походу князь згадав про улюбленого скакуна, але було пізно. Здається, що пророцтва виявилися помилковими: князь живий, а коня більше немає. Але від долі не підеш:

«Отож де таїлася погибель моя!

Мені смертию кістка загрожувала!»

З мертвої глави гробова змія

Сичачи, тим часом виповзала;

Як чорна стрічка, вкруг ніг оповилася:

И скрикнув раптово вжалений князь.

Ідея фатальної зумовленості пронизує весь вірш і показує, що ніякі обережності не можуть відвести знамення долі.

Доля визначає подання людей про силу впливу слова на життя людини і його цінності. Ідея долі - одна з основних у житті людини. Вона виникла дуже давно, коли людин тільки починав розуміти зміст свого життя й своє призначення в ній. Доля завжди була одним з об’єктів дослідження філософії життя, тому що життя людини наповнене почуттями, емоціями й хвилюваннями. Міфологічна доля не залишає місця волі. Не людина вибирає, а його вибирають.

А. С. Пушкін в «Пісні про віщого Олега» намагається донести до читача, що в кожної людини в житті є своє призначення, у кожного своя доля. Але друзів потрібно любити й поважати при житті, щоб потім не було сумно й боляче.

Збережи - » Основна ідея «Пісні про віщого Олега» А. С. Пушкіна - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега” . З'явився готовий твір.

Основна ідея «Пісні про віщого Олега» А. С. Пушкіна - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Пісня про віщого Олега”





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.