Не гинь через незнання | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Не гинь через незнання

Всі пороки від неробства.

Народна приказка.

Згубна Сигарета. Про шкоду паління ськазано чимало. Однак занепокоєння вчених і лікарів, викликане поширенням цієї пагубної звички, росте, тому що поки ще значне число людей не вважає паління шкідливим для здоров’я.

Паління - не необразливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не приймають у серьез.

Нікотин - одна із самих небезпечних отрут рослинного походження. Птаха (горобці, голуби) гинуть, якщо до їхнього дзьоба всього лише піднести ськляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1/4 краплі нікотину, собака від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину становить від 50 до 100 мг, або 2-3 краплі.

Саме така доза надходить щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет (в одній сигареті втримується приблизно 6-8 мг нікотину, з яких 3-4 мг попадає в кров) .

Курець не гине по тому, що доза вводитися поступово, не в один прийом. До того ж, частина нікотину нейтралізує формальдегід - інша отрута, що втримується в тютюні. Протягом 30 років такий курець викурює приблизно 20000 сигарет, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 г нікотину. Систематичне поглинання невеликих, несмертельних доз нікотину викликає звичку, пристрасть до паління.

Нікотин включає в процеси обміну, що відбуваються в організмі людини, і ставати необхідним.

Однак якщо некуряща людина в один прийом одержить значну дозу нікотину, може наступити смерть. Такі випадки спостерігалися в різних країнах. Нашим великим ученим - фармакологом Н. П. Крафковим описана смерть парубка після того, як він уперше в житті викурив більшу сигару.

У Франції, у Ніцці, у підсумку конкурсу ‘Хто більше викурить’ двоє ‘переможців’, викуривши по 60 сигарет, умерли, а інші учасники з важким отруєнням потрапили в лікарню.

В Англії зареєстрований випадок, що коли довгостроково курить 40 - літній чоловік уночі, під час важкої роботи, викурив 14 сигар і 40 сигарет. Ранком йому зробилося погано, і, незважаючи на надану медичну допомогу, він умер.

У літературі описаний випадок, коли в кімнату, де лежав тютюн у зв’язуваннях у порошку, поклали спати дівчинку, і вона через кілька годин умерла.

Живучі в напалених приміщеннях діти частіше й більше страждають захворюваннями органів подиху. У дітей курящих батьків протягом першого року життя збільшується частота бронхітів і пневмонії й підвищується ризик розвитку серйозних захворювань. Тютюновий дим затримує сонячні ультрафіолетові промені, які важливі для зростаючої дитини, впливає на обмін речовин, погіршує засвоюваність цукру й руйнує вітамін. З, необхідний дитині в період росту. У віці 5-9 років у дитини порушується функція легенів. Внаслідок цього відбувається зниження здатностей до фізичної діяльності, що вимагає витривалість і напруги. Обстеживши понад 2 тис. Дітей, що проживають в 1820 родинах, професор С. М. Гавалов виявив, що в родинах, де курять, у дітей, особливо в ранньому віці спостерігаються часті гострі пневмонії й гострі респіраторні захворювання. У родинах, де не було курящих, діти були практично здорові.

У дітей, матері яких курили під час вагітності, є схильність до припадків. Вони значно частіше занедужують епілепсією. Діти, що народилися від курящих матерів, відстають від своїх однолітків у розумовому розвитку. Так, учені ГДР В. Гибал і Х. Блюмберг при обстеженні 17 тисяч таких дітей виявили відставання в читанні, листі, а також у росту.

Помітно зросла кількість алергійних захворювань. Радянськими й закордонними вченими встановлено, що аллергизирующем дією володіє нікотин і сухі частки тютюнового диму. Вони сприяють розвитку багатьох алергійних захворювань у дітей, і чим менше дитина, тим більша шкода заподіює його організму тютюновий дим.

Паління підлітків, у першу чергу, позначається на нервовій і серцевої судинної системах. В 12-15 років вони вже ськаржаться на отдишку при фізичному навантаженні. У результаті багаторічних спостережень французький доктор Декалзне ще 100 років тому переконався, що навіть незначне паління викликає в дітей недокрів’я, розлад травлення.

Паління негативно впливає на успішність школяра. Число невстигаючих зростає в тих класах, що де більше курять.

Паління школярів сповільнює їх фізичний і психічний розвиток. Стан здоров’я, підірване палінням, не дозволяє вибрати рід занять по душі, домогтися успіху (наприклад, юнакам стати льотчиками, космонавтами, спортсменами, дівчинам - балеринами, співачками й ін.) .

Паління й школяр несумісні. Шкільні роки це роки росту як фізичного, так і розумового. Організму потрібно багато сил, щоб упоратися з усіма навантаженнями. Як відомо, навички, звички, засвоєні в шкільному віці, самі міцні. Це ставитися не тільки до корисних, але й до шкідливих звичок. Ніж раніше діти, підлітки, юнаки, дівчини познайомляться з палінням і почнуть курити, тим швидше звикнуть до нього, і надалі відмовитися від паління буде дуже важко.

Про шкоду куренья й алкоголізму Алкоголь і паління.

Людина часто сам собі лютий ворог.

Цицерон.

До шкідливих звичок крім паління, ставитися ще більш пагубна - споживання алкоголю. На жаль. У житті вони дуже часто сполучаються один з одним. Так, серед непитущого населення курців 40%, серед злоупотребляющих алкоголем уже 98%.

Пияцтво ‘запалює зелене світло ‘ злоякісним новотворам. Не виключається наявність в алкогольних напоях канцерогенних речовин. Будучи гарним розчинником, алкоголь допомагає їхньому проникненню в організм. У злоупотребляющих алкоголем, особливо в молодому віці, ризик розвитку рака порожнини рота в 10 разів вище, а якщо вони ще й курять, то в 15 разів вище в порівнянні з непитущими.

Як уже говорилося, алкоголь губительно діє на клітки головного мозку (у тому числі й на клітки, що регулюють діяльність полової системи) і на полові центри, розташовані в спинному мозку. Одночасно слабшає діяльність молочних залоз, а надалі вона може й припинитися. Учені виявили здорові полові заліза тільки в половини обстежених ними хронічно хворих алкоголізмом. Установлено, що в чоловіків, що зловживають алкоголем, відзначається ослаблення потенції.

У жінок алкоголь порушує вироблення полових гормонів і дозрівання яйцеклітини, менструальний цикл.

Іноземні тютюнові монополії рекламують сигарети з меншим змістом нікотину й смол як ‘нешкідливі для організму’. Із цього приводу Генеральний директор Національного інституту ракових захворювань доктор А. Аптон (США) помітив, що нетоксичною сигаретою може вважатися та, котра не горить.

Без шкідливого тютюну немає!

Слово Колумбу.

Важко собі представити та доброчинна зміна, що відбулося б у всьому житті людський, якби люди перестали одурманювати й отруювати себе горілкою, вином, тютюном і опіумом Л. Н. Толстой.

‘Висадившись на берег, ми відправилися в глиб острова. Нас зустріло безліч майже голих людей, дуже струнк і сильних, які йшли зі своїх сіл з палаючими головешками в руках і травою, дим якої вони пили. Інші несли одну більшу сигару й при кожній зупинці запалювали її. Потім кожний робив з її 3 - 4 тяжкі, випуськаючи дим через ніздрі’.

Тубільці пригощали мандрівників тютюном, причому спочатку курили самі, потім передавали трубку гостям. Відмова від ‘трубки миру’ хазяї розглядали як недружелюбні дії. Іспанці ж не хотіли псувати відносини з тубільцями. Імовірно, ці іспанці й були першими європейцями, що пристрастилися до паління.

На, що повернулися в Іспанію моряків дивилися з підозрою: людина випуськає з рота й носа дим, виходить, поплутався з нечистою силою.

Курці завезли насіння тютюну й стали його культивувати.

Поширення тютюну зустрічало в країнах сильна протидія. У Туреччині паління тютюну розглядалося як порушення законів Корана, і винуватих саджали на кіл. Перський шах Аббас наказав спалити торговця, що завіз тютюн у військовий табір. Римський тато Урбан VII відлучав від церкви тих, хто курив або нюхав тютюн, а один раз за паління сигар ченців живими замурував у стіну.

У Росію тютюн, очевидно, потрапили наприкінці XVI століття й теж був зустрінутий не дуже привітно. За паління покладалося досить серйозне покарання - від кийових ударів і пороття батогом до відрізання носа й вух і посилання в Сибір. Торговців тютюном чекала страта.

Але поступово заборони на паління відмінявся в одній за інший країнах. З роками до шкідливої звички прилучилися чоловіки, жінки, молоді люди, підлітки й навіть діти. Виникла мода на паління: сигарети, мол, надають дівчинам особливу елегантність, а юнакам мужність. Обов’язково приналежністю тілі - і кіногероїв стала сигарета.

Pages: 1 2 3

Збережи - » Не гинь через незнання . З'явився готовий твір.

Не гинь через незнання





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.