Алкоголь і його негативна дія на організм | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Алкоголь і його негативна дія на організм

Характерним проявом алкогольного отруєння є багаторазова блювота. Навіть одиничне вживання невеликих доз спиртних напоїв супроводжується в підлітків вираженими проявами інтоксикації, особливо нервової системи. Найбільш важкі отруєння спостерігаються в осіб з обтяженим анамнезом, на тлі органічної церебральної недостатності або супутньої соматичної патології.

Значно менш однозначно можна описати характер впливу алкоголю на психіку підлітка. У цілому клінічна картина вираженого сп’яніння підлітка виглядає в більшості випадків так:

Короткочасне порушення переміняється потім загальним гнобленням, оглушенням, що наростає сонливістю, млявістю, уповільненою неськладною мовою, втратою орієнтації.

Якщо ж звернутися до суб’єктивних даних, до даних опитувань, то при всій їхній некоректності (звичайно одночасно опрашиваются й ті, хто недавно познайомився зі спиртним, і ті, хто має певний досвід алкоголізації; не завжди перевіряється, чи вірно зрозуміла опитувана дитина питання дослідника й т. п.) можна констатувати, що в суб’єктивних переживаннях, особливо на самому початку знайомство з алкоголем, що переважає роль грають негативні або байдужні відчуття. З опитаних Т. М. Богомоловой (1928) 605 школярів 6-16 років під час уживання спиртних напоїв в 41,1% відзначалися неприємні й важкі соматопсихичеськие відчуття, в 35,6% байдужний стан, в 23% - приємний стан. По даним Михайлова (1930) , після випивки головний біль відзначався в 61,2%, нудота - в 8,4%, блювота - в 14,8%, подавлене стан в 3,6%, слабість в 12,4% опитаних. На питання про самопочуття в сп’янінні И. Канкаровичем (1930) були отримані в школярів наступні відповіді:

Підйом настрою - 47,8% байдужний стан - 18,4% занепад настрою - 6,1% фізичне нездужання - 27,6%

За даними В. Ф. Матвєєва зі співавторами (1979) , при перших уживаннях алкоголю 53% підлітків випробовували відразу. Згодом, зі збільшенням “стажу” уживання алкоголю, об’єктивна картина, однак, разюче міняється. Більше 90% опитаних підлітків із дворічним і більшим “стажем” уживання вважали, що сп’яніння супроводжується в них відчуттям припливу сил, почуттям достатку, комфорту, підвищенням настрою, тобто у висловленнях починають з’являтися ті атрибути психічного стану, які повсякденна свідомість часта приписує до дії алкоголю.

Висновок

Алкоголізм - важке захворювання, що розвивається в деяких випадках багато років. Ще нікому не вдалося ськласти типовий образ алкоголіка.

Хто винуватий, що у вас не залишилося друзів, що від вас пішла дружина й вас не хочуть бачити власні діти, що ваша кар’єра лежить у руїнах і що від так що щасливо починалася самостійного життя залишилися лише одні спогаду? У всім цьому винуватий тільки одна людина - ви самі.

         

Список літератури.

Братусь Б. С. “Психологія, клініка й профілактика раннього алкоголізму”

Муратов И. Д., Сидоров П. И. “Антиалкогольне виховання в школі” .

Касминина Т. В. “Вплив алкоголю на організм підлітка” .

Самсонов П. А. “Організм чоловіка” - переклад з англ.

Капустін Д. З. “Здоров’я чоловіка” - переклад з англ.

Мала радянська енциклопедія - тім 1.

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » Алкоголь і його негативна дія на організм . З'явився готовий твір.

Алкоголь і його негативна дія на організм





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.