Акушерські кровотечі | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Акушерські кровотечі

При розриві матки - лапаротомия, з індивідуальним підходом вибору - ушивання або видалення матки.

Невідкладна допомога при кровотечі включає:

1. Зупинка кровотечі 2. Своєчасне заповнення крововтрати Лікування ускладнюється тим, що при ПОНРП на тлі гестоза є хронічний ДВС синдром, при предлежании плаценти може бути збільшення плаценти, з огляду на невелику товщину м’язового шару в нижньому сегменті й дистрофічні зміни, які там розвиваються.

Кровотечі в родах

Причинами кровотечі в 1 періоді пологів:

1. Розрив шийки матки 2. ПОНРП 3. Розрив матки

Розрив шийки матки

З розриву шийки матки рідко бувають рясні кровотечі, але бувають рясні, якщо розрив доходить до зводу піхви або переходить на нижній сегмент матки.

Група ризику: жінки, що вступають у пологи з незрілими родовими шляхами (ригідна шийка матки) , жінки з дискоординированной родовою діяльністю, жінки з великим плодом при надмірному використанні утеротоников, при недостатнім введенні спазолитиков.

Розрив шийки матки проявляється клінічно яскравими червоними кров’янистими виділеннями, різної інтенсивності. Розрив частіше починається після розкриття маткового зева на 5-6 см, тобто коли починається просування голівки по родовому каналі. Розрив шийки матки буває в жінок зі швидкими родами. Розрив шийки матки може бути й не диагностирован, тобто бути бессимптомним, з дії, що тампонує, що просувається голівки. Як правило, розриву шийки матки не буває при тазовому предлежании й при слабості родової діяльності. Остаточний діагноз установлюється при огляді м’яких родових шляхів у післяпологовому періоді. Особливістю ушивання розриву матки 3 ступені є контроль пальцем накладення шва на верхній кут рани, для того, щоб переконатися, що розрив шейки матки не перейшов на область нижнього сегмента.

Профілактика розриву шейки матки: підготовка шейки матки під час вагітності, введення спазмолитиков у першому періоді роді (внутримишечно, внутрівенно, найкращий ефект робить тривала перидуральная анестезія.

ПОНРП

ПОНРП у першому періоді пологів проявляється появою болів в області матки, що не збігаються із сутичкою, напруга матки між сутичками, тобто матка не розслаблюється або погано розслаблюється, поява кров’янистих згустків. У родах ПОНРП може розвитися в результаті надмірної родостимуляции, коли не регулюється введення утеротоников, і особливо в породілей з наявністю гестоза, дискоординированной родовій діяльності, гіпертонічній хворобі, тобто коли є якась передумова до патології судин. Як тільки поставлений діагноз у перший період пологів - зупинка кровотечі шляхом операції кесарева розтину. Дуже рідке лікування проводиться консервативно, лише в тому випадку якщо немає симптомів наростання гіпоксії плода, у повторнородящих жінок при повнім розкритті маткового зева - у таких породілей можливо швидке родоразрешение.

Розрив матки

Характеризується неадекватним поводженням жінки на тлі сутичок. Лікар оцінює сутички як недостатні по силі, а жінку турбують сильні сутички й неминаючий біль. З’являються кров’янисті виділення з піхви. Можливо розвитку симптомів внутрішньоутробної гіпоксії плода. З появою симптомів неспроможності рубця на матці, пологи повинні бути закінчені операцією кесарева розтину.

Кровотеча в другому періоді пологів

Основні причини кровотечі в другому періоді пологів:

1. Розрив матки 2. ПОНРП Якщо має місце розрив матки, то розвивається дуже швидко важкий стан жінки, пов’язане із травматичним і геморрагическим шоком, наступає интранатальная загибель плода, і тоді діагноз ясний. Але може стерта симптоматика.

Діагноз ПОНРП поставити дуже складно, тому що до сутичок приєднуються потуги, тонус матки значно підвищений, і найчастіше діагноз ставиться після народження плода, на підставі виділення слідом за плодом темнокровянистих згустків. Якщо має місце розрив матки в другому періоді й голівка перебуває на тазовому дні, то необхідно накладення акушерських щипців або витяг плода за тазовий кінець. При ПОНРП - укорочення періоду вигнання перинеотомией або накладенням акушерських щипців.

Кровотеча в третьому періоді пологів

Причини кровотеч у третьому періоді пологів.

Пов’язані з порушенням відділення й виділення посліду.

1. Щільне прикріплення 2. Щире збільшення (тільки при частковому щирому збільшенні або частковому щільному прикріпленні можлива кровотеча) .

3. Обмеження посліду в області внутрішнього зева (спазм зева) .

4. Залишки плацентарної тканини в матки Кровотеча може бути дуже рясним.

Невідкладна допомога при кровотечі в последовом періоді полягає в негайній операції ручного відділення плаценти й виділення посліду на тлі внутрішньовенного наркозу й обов’язкового введення утеротоников, з обов’язковою оцінкою загального стану породіллі й величини крововтрати з обов’язковим її відшкодуванням. Приступати до цієї операції необхідно при крововтраті в обсязі 250 мол і триваючій кровотечі, ніколи не можна чекати обсягу крововтрати в патологічній кількості (більше 400 мол) . кожне ручне входження в порожнину матки рівняється саме по собі втраті ОЦК в 1 л.

Кровотечі в ранньому післяпологовому періоді

Основні причини кровотечі в ранньому післяпологовому періоді:

Група ризику: 1. Жінки з обтяженому акушерсько-гінекологічним анамнезом 2. Вагітність, ускладнена гестозом 3. Пологи великим плодом 4. Многоводие 5. Багатоплідність

Варіанти гіпотонічних кровотеч

1. Кровотеча відразу, рясне. За кілька мінут можна втратити 1 л крові.

2. Після проведення заходів щодо підвищення скорочувальної здатності матки: матка скорочується, кровотеча припиняється через кілька хвилин невелика порція крові - матка скорочується й т. д. і так поступово, невеликими порціями збільшується крововтрата й виникає геморрагический шок. При цьому варіанті знижується пильність персоналу й саме вони приводять частіше до летального результату тому що немає своєчасного відшкодування крововтрати.

Основна операція, що проводиться при кровотечі в ранньому післяпологовому періоді, називається РУЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ПОРОЖНИНИ МАТКИ.

Завдання операції РОПМ:

1. Установити, чи не залишилося в порожнині матки частин, що затрималися, посліду, видалити їх.

2. Визначити скорочувальний потенціал матки.

3. Визначити цілість стінок матки - немає чи розриву матки (клінічно важко іноді поставити) .

4. Установити, немає чи пороку розвитку матки або пухлини матки (фиброматозний вузол часто є причиною кровотечі) .

Послідовність виконання операції ручного обстеження порожнини матки.

1. Визначити обсяг крововтрати й загальний стан жінки.

2. Обробити руки й зовнішні гениталии.

3. Дати внутрівенно наркоз і почати (продовжити) введення утеротоников.

4. Увести руку в піхву й далі в порожнину матки.

5. Спорожнити порожнину матки від згустків крові й частин, що затрималися, посліду (якщо є) .

6. Визначити тонус матки й цілість стінок матки.

7. Оглянути м’які родові шляхи й ушивання ушкоджень, якщо такі є.

8. Повторно оцінити стан жінки крововтрату, відшкодувати крововтрату.

Послідовність дій при зупинці гіпотонічної кровотечі.

1. Оцінити загальний стан і обсяг крововтрати.

2. Внутрішньовенний наркоз, почати (продовжити) введення утеротоников.

3. Приступитися до операції ручного обстеження порожнини матки.

4. Видалити згустки й частини, що затрималися, плаценти.

5. Визначити цілість матки і її тонус.

6. Оглянути м’які родові шляхи й ушити ушкодження.

7. На тлі триваючого внутрішньовенного введення окситоцина одномоментно ввести внутрівенно струйно 1 мол метилергометрина й можна ввести 1 мол окситоцина в шийку матки.

8. Введення тампонів з ефіром у задній звід.

9. Повторна оцінка крововтрати, загального стану.

10. Відшкодування крововтрати.

Атонические кровотечі

Акушери виділяють ще атонические кровотечі (кровотеча при повній відсутності скорочувальної здатності - матка Кувелера) . Вони відрізняються від гіпотонічних кровотеч тим, що матка перебуває зовсім у відсутньому тонусі, і не реагує на введення утеротоников.

Якщо гіпотонічна кровотеча не зупиняється при РОПМ то подальша тактика така: 1. Накласти шов на задню губу шийки матки товстої кетгутовой лігатурою - по Лосицкой. Механізм гемостазу: рефлекторне скорочення матки тому що величезна кількість интерорецепторов перебуває в цій губі.

2. Цей же механізм при введенні тампона з ефіром.

3. Накладення затисків на шийку матки. Два окончатих затиски вводиться в піхву, одна розкрита бранша перебуває в порожнині матки, а інша - у бічному зводі піхви. Маткова артерія відходить від подвздошной в області внутрішнього зева, ділиться на спадну й висхідну частини. Ці затиски віджимають маткову артерію.

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » Акушерські кровотечі . З'явився готовий твір.

Акушерські кровотечі





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.