Акушерські кровотечі | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Акушерські кровотечі

План лекції:

Кровотечі в першому триместрі вагітності

Основні причини кровотеч у першому триместрі вагітності

Мимовільні викидні

Пузирний замет

Шеечная вагітність

Поліпи цервикального каналу

Рак шийки матки

Кровотечі в другій половині вагітності

Основні причини кровотеч

Предлежание плаценти й передчасна отслойка нормально розташованої плаценти

Диференціальна діагностика кровотеч при ПП, ПОНРП і розриві матки

Тактика лікаря при кровотечі при предлежании плаценти

Розрив матки

Кровотечі в родах

Кровотечі в першому періоді пологів

Розрив шийки матки

ПОНРП

Розрив матки

Кровотечі в другому періоді пологів

ПОНРП

Розрив матки

Кровотечі в третьому періоді пологів

Щільне прикріплення

Збільшення И ін.

Кровотечі в ранньому післяпологовому періоді

Основні причини кровотеч у ранньому післяпологовому періоді

Варіанти гіпотонічних кровотеч

Завдання операції РОПМ

Послідовність операції ручного обстеження порожнини матки

Послідовність зупинки гіпотонічної кровотечі

Акушерські кровотечі завжди були основною причиною материнської летальності, тому знання цього ускладнення вагітності є обов’язковим для будь-якої людини, що має лікувальний диплом.

Кровотечі в першому триместрі вагітності

Основні причини кровотеч у першому триместрі вагітності:

1. Мимовільні викидні 2. Кровотечі, пов’язані з пузирним заметом 3. Шеечная вагітність 4. Патологія шийки матки - поліпи цервикального каналу, децидуальние поліпи, рак шийки матки - зустрічають рідше, ніж перші 3 групи.

Мимовільні викидні

Діагностика заснована на: визначенні сумнівних, імовірних ознак вагітності: затримка менструацій, поява примх, нагруба7ние молочних залоз, поява молозива. Дані піхвового дослідження: збільшення розмірів матки, розм’якшення в області перешийка, що робить матку більше рухливої в області перешийка, асиметричність матки (вибухание одного з кутів матки) .

При мимовільному перериванні вагітності двома провідними симптомами є: болючий синдром і симптоми крововтрати. Мимовільні викидні характеризуються своїм поетапним плином: загрозливий викидень, що почався викидень, аборт у ході, неповний і повний мимовільний викидень. Диференціальна діагностика між цими станами ґрунтується на виразності симптомів кровотечі й структурних змін шийки матки.

Загрозливий викидень: кров’янисті виділення можуть бути дуже вбогими, боли або відсутні або носять ниючий, тупий характер унизу живота. При піхвовому дослідженні ми знаходимо незмінену шийку матки.

Викидень, Що Почався: кровотечу може бути повільним, болю носять схваткообразний характер, шийка матки може бути злегка вкорочена, зовнішній зев може бути відкритий. Загрозливий і викидень, що почався, протікають на тлі задовільного стану жінки. Невідкладних заходів щодо зупинки кровотечі не потрібно. На госпітальному етапі жінці необхідно створити спокій, застосувати седативні препарати, внутримишечно можна ввести спазмолитики (ганглерон, але-шпа, баралгин, серонкислая магнезія 10 мол 25% розчину, прогестерон) . У стаціонарі вирішується питання про збереження вагітності, якщо жінка не зацікавлена (необхідно зробити вискоблювання порожнини матки) .

Аборт у ході: кровотеча рясне, болю носять схваткообразний характер; загальний стан міняється, і залежить від величини крововтрати. P. V. або в дзеркалах: шейку матки вкорочена, цервикальний канал проходимо для одного загнутого пальця. Необхідна невідкладна допомога у вигляді термінової госпіталізації, у стаціонарі виконується вискоблювання порожнини матки, з відшкодуванням крововтрати, залежно від її обсягу й стану жінки.

При неповному мимовільному аборті кров’янисті виділення носять темно-червоного цвіту, зі згустками, можуть бути значні. Все це супроводжується схваткообразними болями внизу живота. P. V. або в дзеркалах: у цервикальном каналі визначається плацентарна тканина, частини плодового яйця, шейку матки значно вкорочений, цервикальний канал вільно пропускає 1.5 - 2 пальці. Невідкладна допомога полягає у вискоблюванні порожнини матки, видаленні залишків плодового яйця; відшкодування крововтрати залежно від її обсягу й стану жінки.

При повному мимовільному викидні кровотечі ні, плодове яйце повністю виділилося з матки. Невідкладної допомоги не потрібно. Необхідно перевірити порожнину матки шляхом вискоблювання, для того, щоб упевнитися немає чи там залишків плодового яйця.

Пузирний замет

Основна характеристика цієї патології полягає в тім, що ворсини хоріона перетворюються в груздевидние утворення. І всі ворсини можуть перетворитися в пухирці, що містять велику кількість естрогенов, а може бути часткове перетворення. Групою ризику по розвитку пузирного замету є жінки: перенесшие пузирний замет, жінки із запальними захворювання гениталий, з порушеннями гормональної функції яєчників.

Діагностика заснована на: визначенні вагітності по ймовірним, сумнівним і ін. ознаках вагітності. На відміну від нормально, що протікає вагітності, симптоми раннього токсикозу виражені значно сильніше, найчастіше це блювота середнього або важкого ступеня.

При пузирном заметі дуже рано з’являються симптоми пізнього токсикозу: отечний синдром, протеинурия. Гіпертензія також з’являється, але тільки пізніше.

Діагноз пузирного замету ставиться на підставі невідповідності розмірів матки строку затримки менструації, що можна визначити за даними піхвового дослідження й УЗИ. Найважливішим критерієм діагностики пузирного замету є титр хорионического гонадотропина, що у порівнянні з нормально, що протікає вагітністю, збільшується більш ніж у тисячу разів.

Кровотеча може бути зупинено тільки одним шляхом - вискоблювання порожнини матки. Характерною рисою цього вискоблювання є те, що воно повинне проводиться обов’язково під внутрішньовенним введенням утеротоников і необхідно видалити якнайбільше зміненої тканини абортцангом. Утеротоники вводяться для того, щоб викликати скорочення матки, щоб хірург був більше орієнтований з порожнини матки. Необхідно бути обережним, тому що пузирний замет може бути деструирующим, тобто проникаючої в м’язову стінку матки, аж до серозної оболонки. При перфорації матки при вискоблюванні необхідно виконати ампутацію матки.

Шеечная вагітність

Практично ніколи не буває доношеної. Вагітність переривається найчастіше до 12 тижнів. У групу ризику по розвитку шеечной вагітності є жінки з обтяженим акушерським анамнезом, перенесшие запальні захворювання, захворювання шийки матки, порушення менструального циклу по типі гипоменструального синдрому. Має значення висока рухливість заплідненого яйця не в тілі матки, а в нижньому сегменті або в шеечном каналі.

Діагноз може бути поставлений при спеціальному гінекологічному або акушерському дослідженні: при огляді шийки в дзеркалах шейку матки виглядає бочкообразной, зі зміщеним зовнішнім зевом, з вираженим ціанозом, легко кровоточить при дослідженні. Тіло матки більше щільної консистенції, розміри менше передбачуваного строку вагітності. Кровотечі при шеечной вагітності завжди дуже рясно, тому що порушується структура судинних сплетень матки - сюди підходить нижня галузь маткової артерії, пудендальная артерія. Товщина шийки матки значно менше товщини матки в області тіла, то порушуються судини й кровотеча не вдається зупинити без оперативного втручання. Помилково можна почати надання допомоги з вискоблювання порожнини матки, а тому що виразність бочкообразних, цианотичних змін шийки матки, залежить від строку вагітності, то кровотеча підсилюється. Як тільки встановлений діагноз шеечной вагітності, що може бути підтверджений даними УЗИ - не можна проводити вискоблювання порожнини матки, а повинне бути зупинене ця кровотеча шляхом есктирпации матки без придатків. Іншого варіанта зупинки кровотечі при шеечной вагітності не буває й бути не повинне, тому що кровотеча йде з нижніх галузей маткової артерії.

Поліпи цервикального каналу

Рідко дають значні кровотечі, частіше це незначні кровотечі. Децидуальний поліп - розростання децидуальной тканини, і її надлишок спускається в цервикальний канал. Такий поліп найчастіше відпадає сам, або його можна видалити обережно відкручуючи. поліп, Що Кровоточить, повинен бути вилучений, але без вискоблювання порожнини матки, із проведенням гемостатической терапії, і терапії, що зберігає вагітність.

Рак шийки матки

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » Акушерські кровотечі . З'явився готовий твір.

Акушерські кровотечі

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.