Жанр нового роману Фаулза «Хробак» позначити досить важко. Сам письменник назвав його «фантазією» або «імпровізацією». Пейзажі середньовічної Англії, детективний сюжет з елементами мистики й фантастики, хитромудрі інтриги й таємничі події служать письменникові лише тлом для глибокого психологічного дослідження, у якому він розкриває теми, що характерні для його творчості: відносність пізнання й істини, границі людської волі, історичних корінь сучасної цивілізації. Низка дивних подій, які трапилися один раз у травневий день в 1736 р. у глухому завулку Західної Англії (зникнення молодого хлопця з багатої сім’ї, його мертвий слуга неподалік від місця передбачуваного злочину й т.п.), не піддається раціональному поясненню.
Версії очевидців, на зміні яких вибудовується роман, абсурдні: будь-яке індивідуальне сприйняття невпізнанно створює дійсність. Фаулз мимохідь підводить читача до думки, що в «Хробаку» зображений візит «літаючої тарілки», але це виявляється лише фантазією
В 1997 р. вийшов збірник статей Фаулза «Кротячі нори», у якому спостережливий читач може простежити еволюцію поглядів письменника на літературну творчість, на те, як література співвідноситься з життям і дійсністю. Письменник міркує про проблеми еволюції, про втрату людиною своїх первісних «корінь» (проблема будинку), про стан втрати як загальному стані людства, про своє неприйняття постіндустріального суспільства, віртуальної реальності й інформаційних технологій, про хаотичність і роль случаючи в історії й, нарешті, про свої політичні переконання й підтримку руху «зелених».
Фаулз не обмежувався лише романною формою - він чудово перекладав із французького, писав кіносценарії, критико-літературні статті. При цьому він був дуже замкнутою людиною й жив уединенно у власному будинку на морському березі в Дайм Реджис. В 1988 р. Фаулз переніс інсульт, а через два роки став удівцем. Останнім часом письменник важко болів. Умер 5 листопада 2005 р. у віці 79 літ
Творчість Фаулза - одна з ярчайших сторінок у літературі сучасної Англії. У добутках письменника піднімаються важливі проблеми, що веде з яких, потрібно вважати проблему співвідношення мистецтва й життя. Фаулз трактує мистецтво як спосіб сприйняття й інтерпретації життя, він уважає, що теперішні твори мистецтва можуть бути створені лише вільним і чесним письменником. Такими є добутки самого Фаулза.
Збережи - » Жанр роману Фаулза «Хробак» . З'явився готовий твір.