Захворювання очей. Міопія | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Захворювання очей. Міопія

Волейбол, баскетбол

Короткозорість високого ступеня, а також будь-який ступінь короткозорості з ускладненнями на очному дні

Без корекції

Футбол, ручний м’яч

Будь-який ступінь короткозорості, крім стаціонарної короткозорості слабкого ступеня

Без корекції

Хокей

Будь-який ступінь короткозорості

Без корекції

Теніс великий, настільний, бадмінтон

Короткозорість високого ступеня, а також будь-який ступінь короткозорості з ускладненнями на очному дні

Без корекції

Санний спорт

Будь-який ступінь короткозорості, крім стаціонарної короткозорості слабкого ступеня

Без корекції

Мотоспорт

Будь-який ступінь короткозорості, крім стаціонарної короткозорості слабкого ступеня

Без корекції

Городки

Короткозорість високого ступеня, а також будь-який ступінь короткозорості з ускладненнями на очному дні

Очкова

Фізична культура для студентів з короткозорістю Провідне місце в системі фізичного виховання загальноосвітніх шкіл, що вчаться, і Вузов займають уроки фізичної культури.

Обов’язкові заняття студентів і школярів фізкультурою проводять у трьох групах: основний, підготовчої й спеціальної.

В основну групу не допускаються зори, що вчаться з гостротою, без корекції нижче 0.5 на краще, що бачить оці, з гиперметропической або миопической рефракцією більше 3 дптр.

У підготовчій групі спортивні тренування й змагання виключені. Учні з гиперметропией і міопією більше 6.0 дптр незалежно від гостроти зору не допускаються до занять у цій групі.

Учні з гиперметропией і міопією більше 6.0 дптр незалежно від гостроти зору, а також із хронічними й дегеративними захворюваннями очей займаються в спеціальній групі по індивідуальній програмі.

Добір школярів і студентів у кожну із цих груп по стані органа зору здійснюють відповідно до інструкції, наведеної в таблиці далі (табл. 1) .

Для школярів і студентів, що страждають короткозорістю й включених у спеціальну групу, розроблені спеціальні вправи типу лікувальної фізкультури.

Як ми вже відзначали вище, значна частина студентів страждають короткозорістю. У міру переходу на старші курси відзначається тенденція до її прогресування. Це викликано, мабуть, великим зоровим навантаженням, недостатньою руховою активністю, порушенням гігієнічних порушень праці й побуту.

При розподілі студентів з короткозорістю в навчальні групи для заняття фізичною культурою з урахуванням даних медичного огляду варто керуватися наведеними вище обмеженнями.

Використовуються наступні форми фізичного виховання: обов’язкові й факультативні заняття; культурно-масові заходи; самостійні заняття, що включають ранкову гігієнічну гімнастику й заходи щодо загартовування організму, а також спеціальні вправи для цилиарной м’яза.

Студенти з короткозорістю слабкого ступеня входять в основну групу й можуть займатися фізичною культурою в підготовчому відділенні спортивного совершенствованияю Корисні заняття спортивними іграми. Постійне перемикання зору при грі у волейбол, баскетбол, теніс із близької відстані на далеке й назад сприяє посиленню акомодації й профілактики прогресування короткозорості.

При наявності короткозорості середнього ступеня студентів включають у підготовчу медичну групу, вони повинні займатися фізичною культурою в підготовчому навчальному відділенні. Практичні заняття з ними варто проводити окремо від студентів основної медичної групи. У програмні вимоги для них доцільно ввести деякі обмеження: виключити стрибки з висоти більше 1.5 м., вправи, що вимагають великої й тривалої фізичної напруги. Ступінь нервово-м’язової напруги й загальне навантаження при заняттях фізичною культурою повинні бути трохи нижче, ніж у студентів з основної медичної групи.

Для студентів підготовчої медичної групи поряд з навчальними заняттями необхідно передбачити також самостійні заняття, що включають спеціальні вправи для м’язів очей або заняття лікувальною фізкультурою.

Студенти з короткозорістю високого ступеня (6.0 дптр і більше) повинні займатися фізичною культурою тільки в спеціальному медичному відділенні. Використовуються наступні форми фізичного виховання: а) обов’язкові й факультативні заняття; б) самостійні заняття, що включають ранкову гігієнічну гімнастику й заходи щодо загартовування організму, вправи для підвищення рівня загальної й силової витривалості, а також тренування цилиарной м’яза. Крім того, можна рекомендувати й заняття лікувальної фізкультури.

Фізичні вправи й спорт - це основні засоби зміцнення здоров’я й підтримки гарної працездатності в будь-якому віці, однак для людей страждаючими захворюваннями очного органа, необхідні спеціальні комплекси вправ.

Список використовуваної літератури:

1. Аветисов Е. С. “Короткозорість” - М.: Медицина, 1986.

2. “Очні хвороби” : Підручник/Під ред. Т. И. Ерошевского, А. А. Бочкаревой. - М.: Медицина 1983.

Pages: 1 2 3

Збережи - » Захворювання очей. Міопія . З'явився готовий твір.

Захворювання очей. Міопія





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.