Характеристика літературного персонажа Мечик | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Характеристика літературного персонажа Мечик

Характеристика літературного персонажа Мечик. Мечик є одним з головних героїв роману Фадєєва ”Розгром”. У загін Мечика привели романтичні подання про революційну боротьбу, про партизанів. Ці ілюзії відокремлюють його від інших. Герой разочаровывается, розпач його наздоганяє, він хоче бігти, хоча втеча здається йому болісним, тому що ” незмивне-брудне, огидна пляма цього вчинку суперечилася всьому гарному й чистому, що він знаходив всебе”.

Мораль Мечика не збігається з партизанською ідеєю, тому що він проповідує християнські мотиви, такі, як ”не вбий, не укради, не побажай дружини ближнього свого”. Героєві мерзотно, самотньо, він віддалений від бійців культурою, до якої прилучився в гімназії, і соціальним станом. ”Адже я ні з ким, ні із чим тут не можу зійтися, ні від кого не бачу підтримки, а хіба я винуватий у цьому? Я до усім підходив з відкритою душею, але завжди натрапляв на брутальність, глузування, знущання…

‘ ‘ говорить Мечик Левинсону. © Алл Соч. РУ 2005 Вустами Морозки Фадєєв презирливо називає Мечика ”жовторотим”, а, запитуючи Варю, у кого та закохана, висловлює такий епітет: ” У цього, маминова, чи що?” Герой -егоїст, що оцінює сам себе високо, але не підтверджувальний цього вчинками. Він думає тільки про порятунок свого власного життя, Мечик ненадійний. Стикаючись зі складністю реального життя, він губиться, у героя не залишається ідеалів: ні бажаного подвигу, ні чистої любові кженщине.

Його боягузтво й непевність незабаром породжують зрадництвоо, що Фадєєв ”таврує ганьбою”. Мечик володіє ”абстрактним гуманізмом”, що пасивний і не вимагає жорстокості й суворості. Однак цей гуманізм заподіює страждання

Епітет ”чистенький” як ярлик, привласнений на самому початку, надалі буде не раз повторюватися, і стане негативною характеристикою у вустах деяких партизанів, у першу чергу в Морозки. І все-таки Мечик -не втілення зла. Причина його невдач у тім, що він не близький майже нікому з партизанів. Герой з іншого соціального шару, йому з дитинства не щеплені риси, властиві іншим людям із загону. Більшість партизанів - російські мужики, вихідці з народу, грубого, сміливого, жорстокого, відданого народу й люблячі його. Мечик же представник ”гнилої интеллигенции”.

У ньому живе прагнення до прекрасного, він жалісливий, адже тільки на Мечика сильне враження зробила смерть Фролова, він недосвідчений і юний, острах не сподобатися людям, серед яких йому необхідно жити, змушує героя надходити неприродно для нього. Мечик ішов у загін з ”гарним, наївним, але щирим почуттям”. Незважаючи на всі знущання, герой залишився в армії, тому що він ”не випадковий гість”, а ”ідейний борей”.

Збережи - » Характеристика літературного персонажа Мечик . З'явився готовий твір.

Характеристика літературного персонажа Мечик





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.