- Сьогодні в світі існує дуже багато екологічних проблем. Прибрати свою планету – означає зробити все, щоб цих проблем стало менше.
- Якщо людина – планета, то потрібно в чистоті тримати і свою душу. Світ став би набагато кращим, якби всі люди замислювались частіше над чистотою власної душі.І хоча суспільство людей, у яких душі чисті, подібне до утопії, але люди повинні хоча б прагнути цього.
Себе судити набагато важче, ніж інших. Як ви розумієте цю фразу?
- Інших ми бачимо зі сторони і можемо правильно оцінити їхні вчинки. А себе ми не бачимо, а може просто не хочемо цього робити.
- Нам здається, що в тій, чи іншій ситуації ми б не припустилися такої помилки. Нам хочеться бачити себе в яскравому світлі, ми впевнені в тому, що кращі, ніж про нас думають. В кожній людині на землі по її природі є часточка егоїзму та самолюбства, ми себе дуже любимо і бережемо. А, як відомо, судити того, кого любиш, дуже важко. Про мене багато хто каже, що я егоїстка та самолюбка. Можливо, в якісь мірі, це правда. Але я ніколи не боюся себе критикувати. Це не приниження самооцінки, а навпаки, прагнення до чогось кращого. Я знаю, що ідеальних людей не існує, але бути кращою за когось реально.
- Мені здається, що відповідь на це питання є у вірші Булата Окуджави
Осудите сначала себя самого
научитесь искусству такому,
а уж после судите врага своего
и соседа по шару земному.
Научитесь сначала себе самому
Не прощать ни единой промашки,
А уж после кричите врагу своему,
Что он враг и грехи его тяжки.
Не в другом, а в себе побеждайте врага,
А когда преуспеете в этом,
Не придется уж больше валять дурака –
Вот и станете вы человеком.
Якби кожен так робив, на землі було б більше чистих душ-планет, і життя стало б кращим для всіх.
Як ви відноситеся до фрази «Люди на землі займають мало місця. Їм, як баобабам, здається, що вони великі і важливі».
- Одна людина порівняно із людством – ніщо, але кожен хоче, щоб його вважали великим. Хоча більш важливим є те, що ти робиш і для чого.
- Я погоджуюсь з цією фразою лише наполовину. Дійсно, більшість людей вважають, що без них не буде світ існувати, і що він утримується тільки на їхніх досягненнях. Та незамінимих людей немає. Хоча існують і такі люди, які нічим не цікавляться. Їм здається, що вони нікому не потрібні, і замикаються в собі.
Чи згідні ви з тим, що говорила квітка про людей: „Люди не мають коріння, і їх носить вітром.”?
8 клас
-Ні, з цією думкою я не згідна. Адже кожна людина має своє коріння, свою родину, в якій вона почувається потрібною. Можливо, якщо людина самотня, її носить вітром в пошуках кращого життя, кращої долі. Більшість людей з цією думкою не погодилися б, хоча вони дійсно не мають такого коріння, як у дерев, та коріння існує, і просто так вітром людину не буде носити, бо її коріння завжди буде робити її міцною.
- Я не знаю, як живе та чи інша людина, чи носить її вітром . Я знаю, як живу я: в мене є мета, ціль, до якої я прагну, прикладаю до цього всі зусилля. Я не хочу, щоб моїм життям керував вітер. А щодо коріння, то мені здається, що в кожної людини є своє коріння. Людина, яка думає, що в неї нема коріння, і що її носить вітром, опустила руки, боїться боротися, боїться пливти проти течії, боїться жити. Екзюпері сказав, що людина пізнає себе у змаганні з перешкодами. А якщо ми будемо підкорятися цим перешкодам, то так і не дізнаємось, хто ми є, хто наше коріння. Для мене коріння – це те, звідки брало початок моє життя. Моє коріння знаходиться в маминому серці. Я знаю, що вона завжди чекає, любить і простить. Де б я не була, скільки б не пройшло років, що б не сталося, я знаю, що можу повернутися до свого коріння і, якщо треба, то залишитися з ним назавжди.
Pages: 1 2
Збережи - » Тема уроку: Посмішки зірок Антуана де Сент-Екзюпері . З'явився готовий твір.