Таймшер у системі відпочинку | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Таймшер у системі відпочинку

Timeshare у перекладі з англійського означає “раз розподіл часу” , тобто поділ між багатьма людьми часу використання якогось майна - у цьому випадку, апартаментів.

Таймшеp (timeshare) придумали в 60-х роках у Європі як спосіб продавати готельні номери. Принцип таймшера, як операції з нерухомістю, винайдений європейцями, як уже було ськазано, але тільки американці із властивим ним прагматизмом підняли його на нинішній рівень. Суть його в тім, що купується нерухомість не цілком, а конкретні клубні тижні, певного пори року, як правило, у довічне користування. Це дозволяє заощадити на загальній ціні, а також знизити витрати на зміст нерухомості й податкові платежі.

Ідея така: купуєте у власність на прекрасному курорті шикарні апартаменти, і володіють ними від однієї до 51-й тижня в році. Власниць одержує право обміняти ці тижні відпочинку на інші в будь-якому кінці світу. І все це за сущі гроші в порівнянні з вартістю нерухомості на тім же курорті. Усього кілька тисяч доларів за право довічного, наслідуваного володіння апартаментами. До того ж можна в будь-який момент продати, обміняти, здати в оренду, заповісти й т. д. Якщо власник таймшеpа не бажає, він може не відпочивати щорічно в тому самому місці. Хазяї готелів організували обмін відпочинком для своїх клієнтів. У світі існує дві компанії, що допомагають власникам таймшеpа помінятися місцями відпочинку один з одним.

У Європі більше відома компанія RCI, у яку залучене біля трьох тисяч клубів у більш ніж 85-ть країнах миру. В усьому світі мільйони людей стають “власниками тижнів відпочинку” . Таймшеpи в системі RCI підрозділяються на кілька категорій залежно від пори року й виражаються в трьох квітах: “Червоному” (розпал сезону) , “Білому” (міжсезонні) і “Синьому” (найменш популярна пора року для відпочинку) . Зрозуміло, що “червона” тиждень - найбільш дорога й вигідна при обміні. По якості обслуговування курорти діляться на стандартні “Міжнародної категорії” і так звані “Золотої корони” . До системи обміну відпочинком RCI підключено більше 3000 курортів по усьому світі. Послугами щорічно користуються приблизно 6 млн. чоловік. А два роки тому представництво RCI відкрилося в Моськві.

У країнах, закони поважаючих, таймшерная діяльність регламентується. Перший законодавчий акт із цього приводу був підписаний Її Величністю королевою Єлизаветою II 16 березня 1992 р. За Великобританією пішли Сполучені Штати, Франція, Німеччина та інші законослухняні держави. Таймшер у закордонних країнах - категорія правова.

На превеликий жаль у Росії, поки немає такого закону. У надрах Держкомітету по туризму й Думи тільки зріє закон про таймшерах. Більшість таймшерних компаній, що діють у Росії, зареєстровані як туристичні фірми, але часто не мають ліцензії на ведення туристичної діяльності. Прямо вони із клубними готелями не зв’язані: отут вклинюється західна компанія, зареєстрована в якій-небудь офшорній зоні, на Маврикію або на острові Мен, і асоціація, що поєднує клуби (у Росії нас діють RCI і CSV, що мають представництва в Моськві) . Числом посередників визначається й ціна таймшера.

У Моськві таких фірм зараз кілька десятків. На жаль, вони на сьогоднішній день прибігають до сумнівних методів роботи, використовуючи некоректні заходи впливу на клієнтів. Більше того, незважаючи на невеликий строк діяльності компаній, що торгують таймшерами на російському ринку, уже відомі сумні приклади: є фірми, що втекли, є компанії, до яких пред’явлені позови.

Таймшер - клубний відпочинок.

Клубний відпочинок - одна з можливостей туристичного дозвілля, що представляє собою проживання в готелях клубного типу або готелях об’єднаних у клубну систему. Одна з основних систем такого типу - RCI (Resort Condominiums International) - система обміну апартаментів для відпочинку категорії таймшер. Поряд з RCI існує також Interval International (II) , але своє найбільше поширення ця система одержала в США.

 Політикові клубу визначає спостережливий комітет, що обирається на щорічних загальних зборах, на якому також обговорюються й затверджуються річні фінансові й аудиторські звіти.

Якісний відпочинок, навіть у найкращому клубі, згодом може набриднути, для того, щоб цього не відбувалося, і була створена система обміну клубними тижнями. Спеціальна комісія перевіряє відповідність клубу, певним нормам. Якщо клуб входить у систему обміну, то для того, щоб здійснити обмін, необхідно зв’язатися з найближчим офісом цього клубу. Крім володіння клубним тижнем, необхідно мати й персональне членство в клубі.

        На даний момент, середня вартість членства в середньому західно-європейському клубі становить:         5 років ≈ 825$         3 роки ≈ 495$         1 рік ≈ 150$         Обмінний потенціал тижня ськладається з декількох факторів, одним з головних з яких є сезонність:         Червоний сезон - високий (кращий) сезон;         Білий сезон – міжсезоння;         синій - найменш коштовний сезон.

Вартість обміну залежить також від того, який це обмін - внутріконтинентальний або міжконтинентальний. Є ще дуже важливий, але не особливо афишируемий фактор фактор “якості” курорту, це свого роду градація курортів, що нагадує загальноприйняту “зоряну” класифікацію. Бувають клуби “Стандартні” , “Міжнародної категорії” і “Золотої корони” . Ці категорії не є постійними, клуб, що входив в “Золоту корону” два роки тому, на момент прибуття клієнта може виявитися схожим на підмоськовний пансіонат, але це ськоріше виключення із правил. Клуби дуже дорожать цим званням і з гордістю вивішують сертифікати “Золотої корони” на самих видних місцях.

  Немаловажним фактором є загальна площа апартаментів і час знаходження тижня. Жителі стабільних країн планують свій відпочинок на роки й тому мають можливість підняти обмінний рейтинг своїх тижнів. Не обтяжені проблемами віз і авіарейсів, вони мають можливість здійснювати пізні обміни, при яких, маючи не найкращий тиждень, одержують замість більше кращу, від якої хтось відмовився в останній момент.

        Плюси клубних систем оцінили й великі готельні компанії - Marriott, Hilton, Hyatt, Radisson.

      Є ще один дуже важливий аспект при покупці клубу російськими громадянами - сполучення графіка польотів російських літаків, згодом заїзду в клуб. Як приклад: The Regency Club Tenerife (1658) - гарний клуб, 100%-я “Золота корона” протягом свого існування, приємний ськандинавський контингент відпочиваючих, але час заїзду один раз у тиждень не стикується з нашими літаками. Звичайно, можна полетіти чартером з Хельсінкі або здійснити маршрут: “Люфтганза” Моськва-Франкфурт-Мадрид + “Іберія” Мадрид-Тенерифі (назад також) , але крім фінансової сторони питання, такі польоти мають мало загального із клубним відпочинком.      

Відмінність відпочинку в клубній системі від відпочинку в готелі.

По-перше, У клубній системі член клубу почуває себе як у дуже гарному затишному будинку: є все необхідне для життя - кухня з усіма приналежностями, праська, гладильна дошка, телевізор, холодильник, пральна машина, телефон, камін і т. д.

Із цього пункту випливає можливість дуже сильно заощадити на витрати, пов’язані з харчуванням. Член клубу купує у великому супермаркеті раз, два в тиждень напівфабрикати, соки, воду, вино. … А продуктів там така розмаїтість і достаток і дуже гарної якості. Поміщаєте це все в холодильник. Залишається тільки підігріти. При цьому не втрачає можливості відвідати ресторан, бари, ськористатися послугами шведського стола.

Члену клубу не треба переривати своїх планів, щоб потрапити в строго відведений інтервал часу на сніданок, обід і вечерю. До того ж у готелях часто заборонено приносити із собою воду і їду в номер, тому що вода в готелі дорога і є одним із джерел доходу.

По-друге, Якщо, приміром, член клубу маєте двоспальні апартаменти, то маєте право оселитися в них зі своїми друзями. У каталозі RCI зазначено в пункті про проживання дві цифри, наприклад 6/4. Перша цифра означає максимальну кількість проживаючих, друга - комфортне проживання.

Pages: 1 2

Збережи - » Таймшер у системі відпочинку . З'явився готовий твір.

Таймшер у системі відпочинку





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.