Сюжет роману Андрія Дашкова «Збирач костей» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Сюжет роману Андрія Дашкова «Збирач костей»

Під маркою “літератури жахів” сьогодні нам пропонуються самі різномасті добутки. Якщо ще на початку ХХ століття нішу “ужастиков” міцно застолбили й тримали за собою готика й містика, то зараз, спасибі розвитку літературних прийомів, постмодернізму й іншим крокам прогресу, це поняття неимоверно розтяглося. Жахами називають романи Стивена Кинга, інший раз більше схожі на сімейні драми з окремими вкрапленнями мистики. Наклейка “жахи” красується на особливо смачных кримінальних романах, які уместнее було б називати трилером. Тверде фэнтези - це нині теж ужастик. А вуж про самі різні історії про вампірів і перевертнів, які по змісту - чисто пригодницькі книги під новим фантиком, але проте пишаються приналежністю до літератури жахів, і говорити не доводиться. Справу порию взагалі доходить до гумористичних ужастиков…

Але дозвольте, добродії! А я-те з дитинства думав, що “жах” - це відчуття неймовірного, нестерпного страху (ну, може, ще розпачу). Те саме почуття, що викликали нехитрі, але такі переконливі вогнищеві байки, після яких моторошно було навіть оглянутися через плече. І історії жахів - це такі добутки, під час читання яких холодіє шкіра, холоне кров і стає страшно виключити світло в кімнаті. От що таке щира література жахів! Як, скажіть на милість, можна сміятися (а те й нудьгувати) і одночасно випробовувати жах?

Але ще залишилися книги, здатні розбудити в нас той дитячий чистий страх. І однієї з таких книг для мене є, безперечно, “Збирач костей” Андрія Дашкова - письменника незвичайного, важкого, не дуже зрозумілого, що часом навіть викликає своїми добутками искреннее занепокоєння за психічне здоров’я автора. Але те, що Дашков умееть ЛЯКАТИ - це так. Проти цього нічого не скажеш

Мир “Збирача костей”, як і мир багатьох інших книг Дашкова - це мир сірий, увядающий, у якому немає сонця і ясного неба, і люди живуть лише потім, щоб перетворювати кисень у вуглекислий газ, страждати й зрештою вмерти. Мир, де слова “любов” і “надія” стали порожніми сполученнями букв і звуків. Серед героїв “Збирача костей” немає позитивних персонажів - кожна істота в цьому світі має відбиток невиліковної хвороби, що калічить душу й перетворює її в обвуглені останки. Головний герой добутку, від імені якого ведеться переказ, нічим від них не відрізняється. Сіра, хтива й честолюбна істота, що охоче кидає все, що його оточує - роботу, друзів, місто - щоб піти за людиною, що може дати йому могутність. Погано те, що цей “учитель” сам не зовсім людин. Або навіть зовсім не людина. Або більше - зовсім Нелюдина. Він носить із собою в раку кістки з розритих могил - згнилий порох, що наділяє його такою міццю, що перед ним всі інші мешканці миру “Збирача костей” однаково що комашки. І мандрівка через країну разом зі своїм вірним слугою, готовим виконати будь-який його наказ, у загальному-те, не має ні мети, ні кінця або виразного фіналу - лише нескінченний калейдоскоп із усього того, чого ми боїмося, якось: страх, жах, біль, ненависть, зрадництво, приниження, смерть…

На мій погляд, от що таке справжня література, що викликає жах. Така, що книгу неможливо прочитати щораз більш ніж двома-трьома сторінками: інакше читача охоплює всесвітня туга, депресія й страх перед навколишнім світом. Така, що всякий читач, ознайомлений із книгами Андрія Дашкова, побоявся б зустрічатися особисто з їхнім автором. Така, що книгу цю в друкованому виді тепер можна відшукати лише на превелику силу. Але саме така література й гідна більше всіх ставитися до даної категорії

Збережи - » Сюжет роману Андрія Дашкова «Збирач костей» . З'явився готовий твір.

Сюжет роману Андрія Дашкова «Збирач костей»





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.