«Людина самозакоханий - це той, у кому дурні вбачають безодню достоїнств. Це щось середнє між дурнем і нахабою, у ньому є дещо від того й від іншого».
«Балакучість - один з ознак обмеженості».
Чим більше наші ближні схожі на нас, тим більше вони нам подобаються
«Підлесник дорівнює невисокої думки й про себе, і про інших».
«Воля - це не ледарство, а можливість вільно мати у своєму розпорядженні свій час і вибирати собі рід занять». Хто не вміє з толком ужити свій час, той перший скаржиться на нього недостачу
Аматорові рідкостей дорого не те, що добротно або прекрасно, а те, що незвичайно й диковинно і є в нього одного
«Жінка, що ввійшла в моду, схожа на ту безіменну синю квітку, що росте на нивах, глушить колосся, губить урожай і займає місце корисних злаків».
«Розумна людина носить те, що радить йому кравець; нехтувати моду так само нерозумно, як занадто випливати їй».
«Навіть прекрасне перестає бути прекрасним, коли воно недоречно».
«За одруження з парафіян беруть більше, ніж за крестины, а крестины коштують дорожче, ніж сповідь; таким чином, з таїнств стягується податок, що як би визначає їхнє відносне достоїнство».
«Катування - це дивний винахід, що безвідмовно губить невинного, якщо він слабшав здоров’ям, і рятує злочинця, якщо він міцний і витривалий».
«До розпоряджень, зробленим умираючими в заповітах, люди ставляться як до слів оракулів: кожний розуміє й тлумачить їх по-своєму, відповідно до власних бажань і вигоді».
«Люди ніколи не довіряли лікарям, і завжди користувалися їхніми послугами». Поки люди не перестануть умирати, лікарів будуть обсипати глузуваннями й грошима
Шарлатани обманюють ті, хто хоче бути обдуряться
«Християнська проповідь перетворилася нині в спектакль», ніхто не вдумується в зміст слова божого, «тому що проповідь стала насамперед забавою, азартною грою, де одні состязаются, а інші тримають парі».
«Оратори в одному відношенні схожі на військових: вони йдуть на більший ризик, чим люди інших професій, зате швидше піднімаються».
Як велика перевага живого слова перед писаним
Насолоджуючись здоров’ям, люди сумніваються в існуванні бога, так само як не бачать гріха в близькості з особою легенів вдач; коштує їм занедужати, як вони кидають наложницю й починають вірити втворца.
«Неможливість довести, що бога ні, переконує мене в тім, що він є».
«Якщо зникне нестаток у чому-небудь, зникнуть мистецтва, науки, винаходу, механіка».
Закінчує книгу Лабрюйер словами: «Якщо читач не схвалить ці «Характери», я буду здивований; якщо схвалить, я однаково буду дивуватися».
Р. М. Кірсанова
Pages: 1 2
Збережи - » Сатиричні афоризми Лабрюйера «Характери, або Вдачі нинішнього століття» . З'явився готовий твір.