Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків

Цього цілком достатньо, щоб запобігти виникненню Уф-Недостатності в здорових дітей, у районах зі сприятливим кліматом, але в деяких регіонах погодні умови не дозволяють виконувати дані вимоги, крім того дітям з різними захворюваннями необхідне додаткове Уф-Опромінення.

Штучне ультрафіолетове випромінювання, що ще кілька років назад широко застосовували не тільки на Півночі, але й у середній смузі в першу чергу з метою профілактики рахіту, у цей час багато авторів або не рекомендують взагалі призначати дітям раннього віку, або використовувати вкрай обережно, з огляду на його можливу канцерогенну дію.

У випадках необхідності використовують Штучні джерела Уф-Радіації. Поза залежністю від конструкції приладу насамперед необхідно визначити биодозу опромінення. Для цього використовується метод індивідуальної чутливості й прилад - биодозиметр. За одну биодозу приймають ту дозу УФ - опромінення в часі, що викликає мінімальні явища еритеми. При застосуванні приладів можуть бути використані загальні й місцеві методики. При загальному опроміненні обов’язковою умовою є застосування захисних окулярів з темного ськла. Облучатели встановлюють на рівні верхньої третини стегна. На курс здоровим дітям призначають 16-20 процедур, щодня або через день. Починають із 1/8 биодози й доводять до кінця лікування до 3 биодоз. Дітям, що страждають різними захворюваннями збільшують кількість процедур до 26-28 процедур і доводять опромінення до 4 биодоз, проводячи лікування щодня. Місцеву методику використовують тільки при лікуванні різних захворювань, а не для профілактики Уф-Недостатності, використовують еритемние дози опромінення( 1-8 биодоз) , на відстані 50 див. від джерела.

У цей час використовують наступні светооблучательние установки:

Облучатель ртутно кварцовий з пальником ПРК-2, залежно від методики використовується на відстані 0, 5-1,0 м. Для індивідуального місцевого або загального випромінювання.

Переносний ртутно^-кварцовий облучатель із пальником типу ПРК-4, що може бути використаний як будинку, так і в палаті.

Облучатель для носоглотки (використовується тільки при лікуванні) .

Лампи для короткохвильового Уф-Опромінення, з пальниками ПРК-4 і довжиною хвилі 254 нм. Використовуються на відстані 20-20 см. протягом 3-4 мінут.

Бактерицидні облучатели з лампами типу БУВ і довжиною хвилі 253.7 нм. Вони цікаві тим, що можуть бути убудовані в приміщеннях, і за 8 годин безперервної роботи такого закритого облучателя людина одержує опромінення рівне однієї биодозе.

Фотарії - це спеціальні приміщення, у яких установлюють лампу “Маяк” , з пальником типу ПРК-7, вони призначені для проведення групових опромінень Уф-Променями штучних джерел. Можливе опромінення 25-30 чоловік, які коштують навколо лампи на відстані 2.5-3.0 м. Биодозу вони одержують протягом 3-4 мінут, половину часу опромінюють передню поверхню тіла, потім - задню. При використанні як джерело лампи типу ПРК-2 можна одномоментно опромінювати 8-10 чоловік з відстані 1.5-2.0 м. Розрізняють коридорну й маякову систему фотаріїв, принципово друг від друга не відрізняються. При використанні фотаріїв необхідно не тільки дотримання радіаційного режиму з індивідуальним правильним підбором биодоз, але й певні мікрокліматичні умови. Профілактика Уф-Недостатності в дитячих учереждениях проводиться у фотаріях 3 рази в тиждень.

Висновок

Уф-Випромінювання є дуже важливим природним фактором, що забезпечує нормальну життєдіяльність організму й відповідний ріст і розвиток у дитячому віці.

Дуже важливим у профілактиці Уф-Недостатності є використання сонячної інсоляції, як природного джерела Уф-Променів, для чого необхідна правильна організація режиму дня дітей і підлітків. Варто звести до мінімуму використання штучних джерел ультрафіолетового випромінювання з метою профілактики Уф-Недостатності, з огляду на їх можливу канцерогенну дію. Використання штучних джерел Уф-Випромінювання припустимо лише у випадках, коли має місце значна Уф-Недостатність при неможливості проведення сонячних ванн.

Список використовуваної літератури:

Адо В. Л. “Патологічна фізіологія” , видавництво Томського Державного Університету, 1994 рік, стор. 132

Капранова Е. И. "Загартовування дітей раннього віку", Російський медичний журнал, №5 1997 рік, стор. 5

Жилов Ю. Д. “Проблема штучного світлового й Уф-Клімату в гігієні дітей і підлітків” , автореферат, Моськва, 1969 рік.

Жилов Ю. Д. “Світловий і Уф-Клімат у приміщеннях для дітей і підлітків” , Моськва, Медицина, 1977 рік, стор. 158

Кардашенко В. Н. “Гігієна дітей і підлітків” , Моськва, Медицина, 1988 рік, стор. 231

Петровський Б. В. “Популярна медична енциклопедія” , Ташкент, 1993 рік, стор. 558

Сперанський А. П. “Навчальна допомога з фізіотерапії” , Моськва, Медицина, 1975 рік, стор. 171

Старовина В. Л. “Загартовування дітей” , Моськва, Медицина, 1967 рік, стор. 127

Pages: 1 2

Збережи - » Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків . З'явився готовий твір.

Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.