Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків

Зміст.

Біологічна дія Уф-Радіації

Штучні джерела Уф-Радіації

Показання й протипоказання до проведення Уф-Опромінення в дітей і підлітків

Методи профілактики Уф-Недостатності (використання сонячної радіації, светооблучательних установок, опромінення у фотаріях різних типів)

Висновок

Список використаної літератури

Біологічна дія Уф-Радіації

Ультрафіолетове випромінювання являє собою електромагнітні коливання, які є короткохвильовою частиною світлового випромінювання. Одна з його основних характеристик - довжина хвилі (від 200 до 400 нм.) , крім того існує розподіл на 3 групи, залежно від довжини хвиль: 1) Уф-Промені групи А - 400-320 нм.

2) Уф-Промені групи В - 320-280 нм.

3) Уф-Промені групи З - 280-200 нм.

УФ - випромінювання має широку біологічну дію, проникаючи в тканині на глибину 0,5 - 1,0 мм, воно активно впливає на імунологічну резистентність організму, підвищуючи активність гипоталамо-гипофизарно-надпочечниковой системи, приводить до активації біохімічних процесів і, таким чином, впливає на метаболізм кліток. Підвищується швидкість хімічних процесів в організмі, що у свою чергу поліпшує обмінні й трофічні процеси, приськорюється ріст і регенерація тканин організму, підвищується опірність інфекції, крім того, поліпшується фізична й розумова працездатність.

Під впливом значних доз Уф-Променів на шкірі виникає еритема, що досягає свого максимального розвитку через 18 20 годин. На місці якої до 7 - 9 дня виникає пігментація - засмага. Процеси, що відбуваються при еритемообразовании лежать в основі знеболюючого, протизапального, що розсмоктує дії.

Специфічною біологічною дією Уф-Випромінювання є утворення ендогенного вітаміну D, що відбувається під у шкірі під впливом невеликих доз Уф-Променів групи А з довжиною хвилі, рівної 315-365 нм.

Дегидрохолестерин, що перебуває в шкірі, перетворюється у вітамін D3. Останній бере участь у регуляції фосфорно - кальцієвого обміну в організмі.

Важливою властивістю ультрафіолетових променів є бактерицидна дія. У його основі лежить безпосередній вплив цих променів на мікроорганізми. При поглинанні променистої енергії в останні відбуваються ськладні біохімічні процеси, що приводять в остаточному підсумку до загибелі мікроорганізму.

Говорячи про біологічну дію ультрафіолетового випромінювання, необхідно нагадати й про його можливі Побічні ефекти. Так, При одноразовому надлишковому Уф-Опроміненні можливо:

Виникнення фотохімічного опіку, що проявляється у вигляді еритеми, пухирів, головного болю, можлива фотоофтальмія. При цьому відбувається посилення ПІЛ, що веде до ушкодження клітинних мембран і загибелі кліток.

Обосрение хронічних захворювань, таких як туберкульоз, ревматизм і ін., тому що при посиленні утворення меланина збільшується потреба в незамінних амінокислотах, вітамінах, солях кальцію, що несприятливо позначається на плині хронічного процесу.

При впливі Уф-Випромінювання групи ІЗ із довжиною хвилі 200- 280 нм відбувається інактивація холекальциферола в токсичні його похідні.

При тривалому впливі надлишкового Уфизлучения можливо:

Утворення перикисних і епоксидних речовин, що володіють мутагенною дією.

Індукування раку шкіри.

Підвищення фотосенсибілізації.

Виникнення в групи людей фотоалергій.

Виникнення сонячного удару й уськладнень, з ним зв’язаних.

Штучні джерела Уф-Радіації

Існує трохи найпоширеніших штучних джерел Уф-Радіації, на основі яких і створюються прилади, використовувані в медицині.

Найчастіше використовується аргоно-ртутно-кварцевая пальник типу ПРК. У практиці використовують ПРК-2, ПРК-7, ПРК-4. Виникаюче Уф-Випромінювання пояснюється порушенням атомів пар ртуті, що перебувають у пальнику, при пропущенні змінного струму.

Все більшого значення набувають лампи з виборчим випромінюванням у певній частині спектра, тому що вони мають більше виборчу дію. Це, наприклад, еритемная увіолева лампа (ЕУВ) , бактерицидна увіолева лампа (БУВ) . При роботі цих ламп створюється Уф-Випромінювання з максимумом у спектральній лінії = 313 нм., що створюється шаром люминифора, що збуджується короткохвильовими Уф-Променями, що виникають при ртутному розряді.

Крім того, використовуються ксенонові лампи, з більшим спектром Уф-Випромінювання.

Саме із застосуванням даних ламп і пальників конструюються светооблучательние установки й фотарії, про які буде розказано нижче. Показання й протипоказання до проведення Уф-Опромінення в дітей і підлітків.

Показання до проведення Уф-Опромінення в дітей і підлітків великі. Однак потрібно пам’ятати, що чутливість до ультрафіолетових променів тим вище, чим менше вік дитини. Тому сонячні ванни дітям до одного року протипоказані. Вони діляться на місцеві й загальні.

До загальних показань ставляться:

Профілактика сонячної недостатності, а разом з тим і гіповітамінозу.

Профілактика й лікування рахіту.

Профілактика зниження загальної опірності організму в зимне - осінній період.

Профілактика виникнення інфекцій.

Профілактика зниження розумової й фізичної працездатності.

До місцевих показань ставиться еритемотерапия при запальних захворюваннях внутрішніх органів, як, наприклад:

Бронхіт.

Гастрит.

Ревматизм.

Тонзиліт.

Ангіна.

Бронхіальна астма.

При цьому практично всі автори затверджують, що Уф-Терапія найбільш ефективна саме в дитячому й підлітковому періодах, у зв’язку з тим, що метаболичеськие процеси ще дуже лабильни й не до кінця сформовані.

Крім цього Уф-Опромінення використовується в хірургії, травматології, дерматології.

До протипоказань при застосуванні Уф-Радіації ставляться:

Злоякісні пухлини.

Схильність до кровотеч.

Активний туберкульоз легенів.

Захворювання крові.

Кахексія.

Гіпертиреоз.

ВКВ.

Натуральна віспа.

Недостатність кровообігу I, II ступеня.

Методи профілактики Уф-Недостатності

При профілактиці Уф-Недостатності можуть бути використані різні методи. Використання сонячної радіації як природного джерела Уф-Променів досить ефективно, якщо час перебування на вулиці достатнє. У дитячій практиці використовуються сонячно-повітряні ванни, як елемент не тільки загартовування, але й проведення профілактики Уф-Недостатності. Однак потрібно пам’ятати, що чутливість до ультрафіолетових променів тим вище, чим менше вік дитини. Тому сонячні ванни дітям до одного року протипоказані. Украй обережно вони призначаються дітям від 1 року до 3 років, і тільки в більше старшому віці їх проводять досить широко, але після попереднього тижневого курсу щоденних световоздушних ванн.

У неуважних сонячних променях досить багато ультрафіолетових і порівняно мало, на відміну від прямого сонячного випромінювання, інфрачервоних променів, які викликають перегрівання організму дитини, що особливо небезпечно для дітей з підвищеною нервово-рефлекторною збудливістю. В осінньо-зимовий і весняний періоди прямі сонячні промені не викликають перегрівання, тому влучення їх на відкриту особу дитини не тільки припустимо, але й необхідно.

Улітку рекомендують проводити световоздушние ванни при температурі повітря 22°С и вище для грудних дітей і при 20°С для дітей 1 - 3 років, краще в безвітряну погоду. Поводження дитини в момент проведення ванни повинне бути активним. У середній смузі Росії ванни краще починати з 9 до 12 год дня, у більше жаркому кліматі з 8 до 10 год ранку.

Тривалість першої ванни в грудних дітей 3 хв, у більше старших - 5 хв із щоденним збільшенням до 30 - 40 хв і більше.

Прямі сонячні ванни (після тренування световоздушними) у дітей більше старшого віку проводяться не більше 15 - 20 хв, усього за літо не більше 20 - 30 ванн. Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря 30°С.

Після сонячних ванн, а не до них, дітям призначають водні процедури, причому обов’язково потрібно витерти дитини, навіть якщо температура повітря висока, тому що при вологій шкірі відбувається переохолодження дитячого організму.

Крім того використовують прогулянки, ігри, екськурсії на свіжому повітрі. Так для дітей першого року життя досить того, щоб у зимовий час під час півгодинних прогулянок два рази в день, були відкриті кисті рук і особа, щоб попередити виникнення рахіту. Але при використанні сонячної радіації необхідно дотримувати мір обережності, наприклад, температура повітря не повинна бути занадто високої, щоб не було теплового удару, а також занадто низкою, щоб не виникло переохолодження й т. д.

Pages: 1 2

Збережи - » Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків . З'явився готовий твір.

Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.