Остеохондроз | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Остеохондроз

Як правильно сидіти

Як правильно стояти

Як правильно піднімати й переміщати ваги

Як правильно лежати

Причини розвитку остеохондрозу

Форми занять фізкультурою

Остеохондроз шийного відділу хребта - ‘Вертите головою! ‘

Остеохондроз грудного відділу хребта - ‘Розправте плечі! ‘

Остеохондроз поперекового відділу

Висновок

Література

  Остеохондроз - хвороба людини, як біологічного виду. Масова захворюваність зв’язана насамперед з вертикальним положенням людини, при якому навантаження на хребет і межпозвоночние диськи значно вище, ніж у тварин. При цьому захворюванні страждають диськи - хрящові прокладки між хребцями, через що межпозвонковие отвори звужуються й вихідні через них спинномозкові нервові корінці ущемляються. Це викликає сильний біль. Але якщо страждаючим остеохондрозом навчиться правильно сидіти, стояти, лежати, то біль вони можуть попередити або зменшити.

Як правильно сидіти

Уникайте занадто м’яких меблів - вона не для вас. Щоб маса тіла надмірно не давила на хребет, корпус повинен підтримуватися сідничними буграми, а це можливо тільки на твердих сидіннях.

До тих меблів на якій вам доводиться сидіти подовгу пред’являються наступні вимоги:

Висота стільця, крісла повинна відповідати довжині гомілки - треба щоб нога впиралася в підлогу. Для людей маленького росту рекомендується підставити під ноги лавочку.

Максимальна глибина приблизно 2/3 довжини стегон.

Під столом повинне бути достатній простір для ніг, щоб їх не треба було сильно згинати.

Якщо ви змушені довго сидіти, намагайтеся приблизно кожні 15 - 20 хв. небагато розім’ятися, поміняти положення ніг.

Стежите за тим, щоб спина щільно прилягала до спинки стільця.

Сидите прямо, не сильно нахиляючи голову й не згинаючи тулуб, щоб не напружувати м’яза тіла.

Якщо за родом діяльності вам доводиться подовгу щодня читати, зробіть пристосування на столі (пюпітр) підтримуючу книгу на достатній висоті й похило до стола, щоб верхню частину тулуба вам не треба було нахиляти вперед.

За кермом автомобіля намагайтеся сидіти без напруги. Важливо щоб спина мала гарну опору. Для цього між попереком і спинкою крісла покладете тонкий валик, що дозволить зберегти поперековий згин. Голову тримаєте прямо. Після декількох годин водіння вийдіть із машини й зробіть елементарні гімнастичні вправи: повороти, нахили, присідання - по 8-10 разів кожне.

Перед екраном телевізора не сидите й не лежите довго в одній позі. Періодично міняйте неї, вставайте, щоб поразмяться. Посиділи 1-1,5 години, відкиньтеся на спинку стільця або крісла, розслабте м’яза, зробіть кілька глибоких вдихів.

Як правильно стояти

Коли людина довго коштує, хребет випробовує значні навантаження, особливо поперековий його відділ.

Міняйте позу через кожні 10-15 мін., опираючись при цьому те на одну те на іншу ногу, це зменшить навантаження на хребет.

Якщо є можливість, ходите на місці, рухайтеся.

Час від часу прогинайтеся назад, витягнувши руки нагору, зробіть глибокий вдих. Цим можна трохи зняти утома з м’язів плечового пояса, шиї, потилиці, спини.

Якщо ви миєте посуд, гладите білизну, поперемінно ставте то одну, те іншу ногу на невелику лавочку або ящик. Страждаючим остеохондрозом гладити краще сидячи або поставивши гладильну дошку так, щоб не доводилося низько нахилятися.

Під час збирання квартири, працюючи з пилососом, також намагайтеся низько не нахилятися, краще подовжите шланг додатковими трубками. Забираючи під ліжком, під столом устаньте на одне коліно.

Щоб підняти предмет з підлоги опуститеся навпочіпки або нахилитеся, зігнувши коліна й опираючись рукою об стілець або стіл. Так ви не перевантажуєте поперековий відділ хребта.

Як правильно піднімати й переміщати ваги

Одна з основних причин загострення остеохондрозу й утворення гриж межпозвоночного диська, особливо в пояснично-кресцовом відділі, - підйом і перенос ваг. Гостро, зненацька виникає біль у попереку в тих випадках, коли піднімають ваги різко, ривком, а потім переносять важкий предмет убік, повертаючи при цьому тулубі.

Важку ношу не носите в одній руці, особливо на велику відстань, щоб не перевантажувати хребет, розділите вантаж і несіть його в обох руках. Неприпустимо тримати вага, різко згинатися й розгинатися (нахилятися назад) .

Взагалі хворому з остеохондрозом піднімати й переносити ваги більше 15 кг. небажано. Радимо придбати візок або сумку на коліщатах.

Для перенесення ваг на значні відстані дуже зручний рюкзак із широкими лямками. Вага повного рюкзака розподіляється на вагу хребта, та й руки залишаються вільними.

Але якщо вже доводиться піднімати важке, дотримуйте наступних правил:

Надягніть, якщо у вас є, пояс штангіста або будь-який широкий пояс;

Присядьте навпочіпки, при цьому спина повинна бути прямій, шия випрямлена;

Схопивши двома руками вага піднімайтеся, не згинаючи спину.

Як правильно лежати

Спати краще не на м’якій постелі, але й не на дошках. Постіль повинна бути напівтвердої, щоб тіло, коли людин лежить на спині, зберігало фізіологічні вигини (шийний лордоз, грудний кіфоз і поперековий лордоз) . Для цього:

На всю ширину ліжка або дивана покладете щит, а зверху поролон товщиною 5-8 см. Накрийте його вовняною ковдрою й стеліть простирадло.

При віддачі болю в ногу можна під колінний суглоб підкладати валик із пледа - це зменшує розтягання сідничного нерва й знімає біль у нозі.

Коли болить спина, багато пацієнтів воліють спати на животі. Щоб поперек сильно не прогинався, що викликає ще більший біль, під низ живота підкладайте невелику подушку.

Аматорам сну на боці можна спати, поклавши одну ногу на іншу, а руку - під голову.

Устати з постелі ранком хворим з гострими проявами остеохондрозу буває дуже важко. Надходьте так:

Спочатку зробіть кілька простих вправ руками й ногами;

Потім якщо ви спите на спині, поверніться на живіт;

Опустите одну ногу на підлогу;

Опираючись на цю ногу й руки, перенесіть вагу тіла на коліно й поступово вставайте, не роблячи різких рухів.

І ще одна рада. Тим хто любить лазню, переважніше суха пара (сауна) , а під час загострення й від сауни прийде відмовитися.

Причини розвитку остеохондрозу

Люди починають почувати прояву остеохондрозу найчастіше після 35 років. Розвитку й загостренню остеохондрозу хребта сприяють його макро- і мікротравми, статичні й динамічні перевантаження, а також вібрація.

Це може бути викликано:

Роботою, пов’язаної із частими змінами положення тулуба - згинаннями й розгинаннями, поворотами, ривковими рухами,

Підніманням важких вантажів,

Неправильною позою в положенні коштуючи, сидячи, лежачи й при перенесенні ваг,

Заняттями фізкультурою й спортом без обліку впливу більших фізичних навантажень,

Несприятливими метеоусловиями - низька температура при великій вологості повітря.

По локалізації розрізняють шийний, грудний, поперековий, крижовий і розповсюджений остеохондроз. Найчастіше діагностується поперековий остеохондроз (понад 50% випадків) , шийний (більше 25%) і розповсюджений (близько 12 %) .

Форми занять фізкультурою

Людям, що страждають остеохондрозом хребта, можна рекомендувати наступні форми занять фізкультурою:

Ранкову гігієнічну гімнастику; фізкультурну паузу в процесі праці; лікувальну гімнастику; плавання; витяжение хребта; заняття фізичною культурою по вибраній програмі; самомасаж.

Ранкову гігієнічну гімнастику краще почати із самомасажу попереку й спини, а потім виконати вправи для м’язів рук, пояса верхніх кінцівок і тулуби, махові рухи ногами, стрибки на місці (підськіки) , вправи в змішаному або чистому висі, а також дихальні вправи. Закінчити ранкову гімнастику бажано водною процедурою, після якої необхідно насухо витерти тіло й сильно розтерти рушником поперек і спину.

Фізкультурна пауза проводиться протягом 5 - 6 мінут. Для тих, хто працює в положенні сидячи з опущеною головою, рекомендується комплекс ськладається з 8 - 9 вправ, виконуваних у вихідному положенні - коштуючи, у середньому темпі й із середньою амплітудою. Тим, хто працює в положенні коштуючи, рекомендується виконувати 7 - 9 вправ у положенні сидячи із трохи підтягнутими ногами з невеликою напругою, у середньому темпі й з обмеженою амплітудою. Після вправ треба активно промассировать поперек і спину протягом 1 - 3 мінут, а потім розслабити м’яза ніг.

Pages: 1 2

Збережи - » Остеохондроз . З'явився готовий твір.

Остеохондроз





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.