Інший варіант легенди про град Китеже | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Інший варіант легенди про град Китеже

Ця подія ставиться до XIII століття. Князь Юрій Всеволодович дуже любив подорожувати. Один раз, подорожуючи, він задумав на Волзі будувати місто - нині Городець - і побудував. Його назвали Малим Китежем. Подорожуючи далі по заволзьких лісах, на ріці Люнде він знайшов більше гарне місце й вирішив тут теж будувати місто - його назвав Більшим Китежем.

У цей час почалася монголо-татарська навала. У бої проти ворогів брав участь і князя Юрій Всеволодович. Перша битва з недругами відбулася в Малого Китежа. Вона для росіян була невдалою: дружина князя зазнала поразки, і він біг у лісову частину свого питомого князівства - у Великий Китеж, щоб зібрати там нові війська.

Під час битви татари взяли в полон одного дружинника князя - Гришку Метушню й почали його катувати, мучити, щоб він показав дорогу у Великий Китеж, де ховається князь. І він показав їм дорогу. У місті незабаром довідалися про наближення ворожих військ, всі цінності приховали в церквах і монастирях.

Князь Юрій Всеволодович знову вступив у бій, але цього разу разом із дружиною вороги вбили й самого князя. Перемігши дружину князя, вороги кинулися до Великого Китежу. Але отут перед їхніми очами відбувається чудо: місто провалюється в землю, поступово зникає з око, і глибокий провал наповнюється водою. А церкви й монастирі ховаються під ковпаками, земляними пагорбами. Так і не змогли вороги ввійти в місто.

Нижегородські й городецькі легенди про град Китеже

Нижегородські й городецькі легенди про град Китеже

Городець (Радилов) - місто на ріці Волзі вище Нижнього Новгорода за течією Волги. Багато вчених думають, що саме Городець став прообразом казкового граду Китежа.

Нижегородські й городецькі легенди про град Китеже

На даний момент записано кілька десятків легенд про озеро Светояр (Светлояр) і граді Китеже. Є легенди стверджуючі, що в місті Китеже жили одне праведники, і Бог урятував їх, сховавши від ворогів на дні озера. У той час, як вся інша російська земля і її люди багато згрішили й були покарані навалою татар. По легенді в підводному місті дотепер іде своє життя. Жителі околишніх сіл затверджують, що часом чують дзенькіт підводних дзвонів. Деякі добрі люди й взагалі побували в ськазачном місті, а повернулися по своїй волі до рідного або були повернуті в сні з волі жителів Китежа. Несправедлива людина, злий, несправедливий, ськупий ніколи не почує дзвонів Китежа й не увидет місто ні під водою, ні в сні.

Тексти легенд узяті із книги «Міфи Древньої Волги». Саратов. 1996. С. 400-402.

Нижегородські й городецькі легенди про град Китеже

Князь Юрій (Георгій) другий син Всеволода Велике Гніздо. В 1216-1218 гг. після програної міжусобної війни проти свого старшого брата Костянтина сидів на долі в Радилове, невеликому містечку на Волзі. З 1218 р. після смерті Костянтина великий князь Володимиро-Суздальський. Як і його предки володимиро-суздальські князі, Юрій багато будував, зокрема на Волзі. Він був засновником і Нижнім Новгородом.

Збережи - » Інший варіант легенди про град Китеже . З'явився готовий твір.

Інший варіант легенди про град Китеже





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.