Виділяють 2 апарати: рениновий і простогландиновий.
ПІВДНЯ (юкстагломерулярний апарат) . У ПІВДНЯ виділяють 4 компоненти: 1.Південь-Клітини що приносить артериоли. Це видозмінені м’язові клітини, секретирующие ренін.
2. Клітини щільної плями дистального відділу нефрона. Епітелій призматичний, базальна мембрана стоншена, кількість клітин велике. Це рецептор натрію.
3. Юкставаскулярние клітини. Перебувають у трикутному просторі. між що приносить і виносить артериолами.
4. Мезангиоцити. Здатні виробляти ренін при виснаженні Південь-Клітин.
Регуляція ренинового апарата здійснюється: при зниженні кров’яного тиску що приносять артериоли не розтягуються ( Південь-Клітини є барорецепторами) - посилення секреції реніну. Вони діє на глобулін плазми, що синтезується в печінці. Утвориться ангиотензин-1, що складається з 10 амінокислот. У плазмі крові від нього відділяються 2 амінокислоти й утвориться ангиотензин-2, що і має судинозвужувальну дію. Його ефект двоякий: · непосредственно действует на артериоли, сокращая гладкомишечную ткань - повишение давления.
· Стимулирует кору надпочечников (виработку альдостерона) .
Впливає на дистальні відділи нефрона, затримує натрій в організмі.
Все це веде до підвищення кров’яного тиску. ПІВДНЯ може викликати стійке підвищення ПЕКЛО, виробляє речовину, що у плазмі крові перетворюється в еритропоетин.
Простогландини. Представлені: 1. интерстициальние клітини мозкової речовини. Це отросчатие клітини.
2. Світлі клітини збірних трубочок.
Простогландини володіють антигипертензивним дією. Антагоністи реніну.
Клітини бруньки витягають із крові образующийся в печінці про-гормон вітаміну Д3, що перетворюється у вітамін Д3, що стимулює усмоктування кальцію й фосфору.
Фізіологія бруньок залежить від функціонування сечовивідних шляхів. При порушенні їхньої провідності - брунькові кольки.
МОЧЕОТВОДЯЩИЕ ШЛЯХИ. Складаються з 4 оболонок: 1. слизова неповного типу утворена перехідним епітелієм і власною пластинкою 2. подслизистий шар 3. м’язова оболонка ( 2-х, 3-х слойная: внутрішній, зовнішній шар - поздовжні, середній - циркулярний) 4. зовнішня оболонка - адвентициальная. Є ділянки, які утворені серозною оболонкою.
Pages: 1 2
Збережи - » Гістологія: видільна система . З'явився готовий твір.