Зміст
Введення
РОЗДІЛ 1. Рельєф і річкова мережа
РОЗДІЛ 2. Стратиграфія
РОЗДІЛ 3. Інтрузивні утворення
РОЗДІЛ 4. Тектоніка
РОЗДІЛ 5. Історія геологічного розвитку
Список літератури
ВВЕДЕННЯ
Метою даної курсової роботи є аналіз геологічної карти, найважливіших структурних елементів, відображених на ній, а також придбання досвіду узагальнення геологічної інформації й відновлення історії геологічного розвитку ділянки земної кори.
Дана геологічна карта (аркуш-) є среднемасштабной (1: -00000) . Рельєф виражений горизонталями з перетином 100 метрів. Ськлав карту редактори
Геологічна будова даного району досить ськладне, характеризується наявністю декількох структурних поверхів, численними тектонічними порушеннями й інтрузіями.
Стратиграфичеськая розчленованість розрізу даного регіону досить дробова, тому що товщі більшості систем розчленовані на відділи, яруси й звиті.
Для повної характеристики й аналізу геологічної будови цього району на карті використовується система умовних позначок.
За допомогою знаків віку й елементів залягання порід ми маємо можливість максимально точно побудувати геологічні розрізи й з’ясувати структурні особливості залягання гірських порід і на їхній основі відновити геологічні процеси (тектонічні, опадонакопичення й інші, що виникали в те або інший геологічний час.
У роботі з картою використовуються наступні методи: аналізу просторового положення геологічних границь по співвідношенню з рельєфом і по співвідношенню між собою; аналізу послідовності нашарувань; аналізу перерв і незгод; вивчення фацій; вивчення потужностей.
Аналізувалася половина карти.
РОЗДІЛ 1. РЕЛЬЄФ І РІЧКОВА МЕРЕЖА
Рельєф даної території здебільшого гірський (90%) , тільки 10% займає рівнинний рельєф. Рівнинний рельєф розповсюджений у низов’ях рік і перебуває в північній і південно-східній частинах описуваної території.
Абсолютні оцінки коливаються від 100 до 500 м.
Гірський рельєф займає іншу частину даного регіону. Висоти від 500 до 1712 метра. Вершина з максимальною абсолютною оцінкою (1712) розташовується в північно-східній частині. Це безіменна вершина, на захід від її перебуває вершина з абсолютною оцінкою 1175 м, на південно-заході - вершина з оцінкою 1419 м, а до півдня розташована вершина з оцінкою 1490м.
На півдні й заході описуваної території розповсюджений низкогорний рельєф з оцінками 500-1000 метрів. Розташування височин безладне. На південно-заході розташована отм. 615м., а в шести км. на схід її розташована вершина з отм. 914м.. Схили височин середньої крутості, сильно розчленовані ярами й розпадками.
Річкова мережа в основному представлена п’ятьома басейнами:
1. Басейн ріки —і —і-. Розташований у західній частині описуваної території. Ріка кілька разів міняє напрямок плину. У джерел цей південно-західний напрямок, потім воно переходить у західне й потім у північно-західне. Ширина терас 0,4 - 1,7 км. Ріка має чотири великих лівих припливи й безліч дрібних. У джерелах це гірська ріка, потім вона здобуває риси низкогорной і в нижній частині рівнинної ріки.
2. Басейн ріки —і —і —і —і - розташований центральної південної частини території й тече до півдня. Має один лівий і два правих великих припливи. Ширина терас від 0.2 до 1.6 км. У джерелах ріка гірська, а далі здобуває рівнинний характер і меандрирует.
3. Басейн ріки —і —і —і —і —і —і —і - розташований на захід р. Тас-Юрях. Ця ріка має 1 великий лівий приплив і тече до південно-заходу. Має тераси шириною від 0.5 до 2.5 км. Початок ріки розташований у горах, але характеризується спокійним рівнинним характером і меандрирует.
Вододілом останніх двох басейнів є висотна оцінка 1490м.
4. Басейн р. —і —і —і —і розташований у південно-східній частині карти (східніше р. —і —і —і —і —і-, тече до південно-заходу. Має тераси шириною 0.5-1.2км і великий правий приплив. Має спокійний характер.
5. На північному сході описуваної території розташований басейн р. —і —і —і —і —і, що тече до сходу, і тераси якої мають ширину від 0.2 до 1.5 км. Характер ріки рівнинний, хоча джерело розташоване в горах.
Крім сучасних алювіальних терас, представлених галечниками й піськами, по долинах великих рік виділяються нерозчленовані комплекси терас верхньої й середньої ланок четвертинної системи.
Верхнечетвертичние відкладення, представлені льодовиковими й водно-льодовиковими валунниками, галечниками, піськами, суглинками й супесями, откартировани по всіх перерахованих басейнах. Ці тераси є ерозійними, а по взаєминам з вишележащим сучасним комплексом є вкладеними.
Тераси середньої ланки, представлені алювіальними галечниками, піськами й суглинками, зустрінуті у верхів’ях ріки Тас-Юрях і в басейні ріки —і —і —і —і —і. Вони також є ерозійними, а по взаєминам врізаними.
РОЗДІЛ 2. СТРАТИГРАФІЯ
Для даної території характерний розвиток декількох комплексів осадових відкладень, відособлених у розрізі завдяки особливостям їхнього ськладу й умовам залягання.
Виділяється комплекс переважно морських відкладень, що утворилися із середнього ордовика по ейфельський ярус середнього девону включно. У нижній частині цієї товщі переважають терригенние відкладення (ПРО - S) , у верхньої карбонатні відкладення (S - Def) .
Породи всіх відділів цього проміжку часу (ПРО - Def) залягають згідно один одному.
Другий комплекс порід на території району - це юрські відкладення незгідно залягають на породах попереднього комплексу.
Цей комплекс різко відрізняється по ськладу від палеозойських відкладень. Він представлений вулканогенно-терригенной товщею й залягає на породах палеозою з кутовим і стратиграфичеським незгодою.
Найбільш розвинені в районі ордовикськие й силурийськие відкладення.
Всі відкладення зім’яті в ськладки, крім четвертинних.
ПАЛЕОЗОЙСЬКА ЕРАТЕМА (PZ)
Ордовикськая система
На території району ордовикськая система представлена відкладеннями її середнього й верхнього відділів, які займають невелику частину площі в південній і західній частині. Крім того, ордовикськие породи виходять у східній частині району. Загальна потужність ордовикських відкладень 2300 м.
Середній відділ. Харкинджинськая звита (O hk)
Відкладення харкинджинськой звиті розвинені в районі незначно. Вони простягаються невеликою смугою в північно-західному напрямку в 4 км. на схід отм. 941м. Відкладення представлені темно-сірими й чорними глинистими сланцями з відбитками граптолитов Dicranograptus cf. rektus Hopk. Опадонакопичення відбувалося в умовах прогинання території в морських відбудовних умовах. Потужність відкладень 800 м.
Верхній відділ. Омукськая звита (Про оm)
Породи верхнього ордовика виходять у вигляді трьох смуг північно-західного простягання уздовж ріки —і —і - і верхів’їв її припливів у південній і західній частині району, а також займають велику область на північно-заході району. Ці відкладення згідно залягають на среднеордовикських. Вони представлені зеленувато-сірими полимиктовими песчанниками із прослоями глинистих сланців (0.5 м) і лінзами (до 1 м) мелкогалечних конгломератів. У середній частині товщі откартирован прослой ясно-сірих вапняків потужністю 5 м, що характерний для цієї пачки і є що маркірує.
Судячи зі ськладу й кольору відкладень вони є флишеподобной теригенно-карбонатною товщею в умовах прогинання в морських умовах поблизу джерела континентального зносу. У середині верхнього ордовика швидкість прогинання території була, можливо, трохи вповільнена, що привело до утворення пачки вапняків, що маркірують, в умовах компенсованого прогину.
Потужність омукськой звиті становить 1500 м.
Силурийськая система.
У межах розглянутої території силурийськая система представлена відкладеннями нижнього й верхнього відділів, причому верхнесилурийськая товща розчленована на дві звиті - бизонськую й мирнинськую. Силурийськие відкладення є переважними в районі.
Вони займають майже всю західну й південну частину території. Загальна потужність відкладень силуру 1600 - 2100 м.
Нижній відділ. Маутськая звита (S mt)
Відкладення маутськой звиті утворять крила антиклінальної ськладки на півночі району, у межах цієї ж структури, але на схід откартировани в крилах синкліналі східніше отм. 1712м., а також і ядрі ськладної синкліналі другого порядку до південно-заходу від тої ж оцінки, і, крім того, у крилах великої уськладненої антиклінальної ськладки у верхів’ях ріки Оттох у західній частині району. Відкладення маутськой звиті згідно залягають на породах ордовика й представлені чорними тонколистоватими глинистими сланцями із прослоями ( 1-2 м) і пачками (до 15 м) темно-сірих вапняків, що характеризують морські застійні відбудовні умови опадонакопичення.
Збережи - » Аналіз геологічної карти з річковим рельєфом . З'явився готовий твір.