Зображення побуту суспільства в романі «Євгеній Онєгін» - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Зображення побуту суспільства в романі «Євгеній Онєгін» - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Нагадав хоч єдиний звук…

Для примар закрив я вежды;;

Щоб про мене, як вірний друг,

Її незначність розумію,

И наші онуки в добру годину

«Євгеній Онєгін» багатий побутовими замальовками. Зображення побуту вважалося справою третьорядним і в часи класицизму, і в епоху панування романтизму. Пушкіна щедро малює картини побуту й вдач. При цьому в пушкінському зображенні побут пов’язаний з долями людей, із плином життя у всіляких її областях, з культурними віяннями, політичними ідеями епохи («Подорож Онєгіна», «Десята глава»). Однак побутовизм у Пушкіна не є переважним елементом зображення, як в «Мертвих душах» Гоголя.

При окресленні типів сучасного йому суспільства особливо велика увага приділяє Пушкін таким факторам суспільного й індивідуального розвитку, як виховання, освіта. Він докладно оповідає, як Онєгін виховувався, що він читав, які джерела романтизму Ленского й т.д. Пушкін у своїх філософських поглядах був близький до просвітительства й надавав найважливішого значення вихованню людини, освіті, ідей, характеристиці вдач. Разом з тим в «Євгенію Онєгіні» немає й тіні абстрагованості, ідеалізації в зображенні людини, що властивийо західноєвропейському реалізму XV в. Пушкіна точний у відтворенні історичного вигляду епохи, у передачі тих або інших історичних і навіть економічних деталей. Маркс скористався одне! з них, помітивши: «У поемі Пушкіна батько героя ніяк не може зрозуміти, що товар - гроші. Але що гроші - товар, це росіяни зрозуміли вже давно…»

Інші їм слідом ідуть…

Мені був б смутно мир залишити.

На жаль! На життєвих браздах

По таємній волі провиденья,

По віддалені надії

И к труні прадідів тіснить.

Сходять, зріють і впадуть;

Живу, нішу не для похвал;

Миттєвими жнивами поколенья,

Покамест впивайтеся нею,

Пушкін прагне до об’єктивності зображення дійсності. Життя персонажів роману тече по своїй властивій і об’єктивній закономірності відповідно до їх характерів, середовищем, типовими обставинами. Разом з тим у ліризмі, що пронизує весь роман, відбита гаряча зацікавленість поета в тім, що відбувається в житті, що відбувається з його героями. Лірично відступу - це роздуму поета про життя, його моральні міркування. У знаменитих строфах другої пісні «Євгенія Онєгіна», якими захоплювався Бєлінський Пушкін пише:

З миру витиснуть і нас!

Із приводу цих віршів один з дослідників справедливо зауважує: «Подання про власну смерть нерозривно зв’язується з об’єктивним поданням нескінченного процесу загального життя. Людина не вмирає: «добру годину», «по таємній волі провиденья», онуки просто витісняють його, і життя триває, не перериваючись [Ш на мінуту. Замість того щоб зосередитися на моменті свого особистого знищення, свідомість поета забігає вперед і споглядає вічне життя поколінь, що переміняються; замість розпачу й страху в ньому загоряється взяти участь у цьому житті після його смерті, залишити після себе такий «пам’ятник», що вічно б говорив людям про нього і його справи».

Росте, хвилюється, кипить

И мало до неї прив’язаний я;

Сумний жереб свій прославити,

Віз непримітного сліду

Так наше вітряне плем’я

Прийде, прийде й наш час,

Тривожать серце іноді:

Але я б, здається, бажав

Збережи - » Зображення побуту суспільства в романі «Євгеній Онєгін» - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін” . З'явився готовий твір.

Зображення побуту суспільства в романі «Євгеній Онєгін» - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.