Зображення маленької людини в повісті А. С. Пушкіна “Станційний доглядач” (3) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Повести Белкина: Станційний доглядач” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Зображення маленької людини в повісті А. С. Пушкіна “Станційний доглядач” (3) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Повести Белкина: Станційний доглядач”

Бесіду із читачем А. С. Пушкін починає не зі знайомства з головними героями повести, не із зав’язки сюжету, а з питання, що відбиває причини трагедій і лих одного з героїв: «Що таке станційний доглядач?» «І дуже незабаром ми ясно розуміємо, що доля цих людей далеко не завидна», адже робота - «теперішня каторга», «спокою ні вдень, ні вночі». Посада станційного доглядача має на увазі більше обов’язків і відповідальності, чим прав і привілеїв, тому-те й називає їх А. С. Пушкін «сущими мучениками чотирнадцятого класу, обгородженими своїм чином токмо від побоїв, і те не завжди».

Саме дивне, що безправ’я цих «маленьких людей», їхня неможливість гідно відповісти на брутальність, образи й приниження іменитих постояльців ще й викликають гнів і роздратування з боку «панів». От чому «люди мирні, від природи послужливі, схильні до гуртожитку, скромні в домаганнях на почесті й не занадто грошолюбні» незаслужено вважаються «нелюдами людського роду, рівними покійним подъячим або принаймні муромським розбійникам». Прагнучи змінити ця помилкова думка, А. С. Пушкін розповідає нам «реальну» історію життя одного зі знайомих йому станційних доглядачів, і дочитавши повість до кінця, ми розуміємо, що дійсно «стан станційних доглядачів представлено загальній думці в самому помилковому виді».

Звертаючи пильну увагу на проблемах «маленьких людей», А. С. Пушкін тим самим вніс свій неоціненний внесок і в їхній дозвіл, адже не зрячи говорять, що правильна постановка питання - уже половина рішення.

Збережи - » Зображення маленької людини в повісті А. С. Пушкіна “Станційний доглядач” (3) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Повести Белкина: Станційний доглядач” . З'явився готовий твір.

Зображення маленької людини в повісті А. С. Пушкіна “Станційний доглядач” (3) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Повести Белкина: Станційний доглядач”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.