Життя родини Кретчитів у повісті «Різдвяна пісня у прозі» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Життя родини Кретчитів у повісті «Різдвяна пісня у прозі»

У житті кожного з нас велику роль відіграє родина. Близькі нам люди сприймають нас різними: добрими і злими, впевненими і розчарованими. Головне, щоб у будьяку хвилину ми змогли найти у темряві те світло, де нас чекають. Французький письменник А. Монтерман говорив, що родина, домашнє вогнище — це те місце, куди ми завжди повертаємося. І дуже добре, якщо є куди повернутися. Надія і віра в щасливу долю людини ніколи не покидала Ч. Діккенса. Письменник вірив, що родинне щастя тримається на любові і взаєморозумінні. Саме про такі відносини, що тримаються на духовному спорідненні, ми і дізнаємося, побувавши у родині Кретчитів.

Одна із важливих тем, втілених у повісті Діккенса, — зображення життя бідняків, зокрема мешканців міст, які потерпають від холоду і голоду. Автор показує один день родини Кретчитів, але він сповнений відчаю, тривоги і водночас сили духу, оптимізму, прагнення родинного тепла та щирості.

Переказ уривка з тексту про підготовку родини Кретчитів

Чому всі були такі веселі, адже сім’я бідна? Поперше, Різдво — це велике і радісне свято. Кретчити вірили у Бога й розуміли значення Різдва. А подруге, у сім’ї панували злагода й любов, незважаючи на матеріальні нестатки.

Чому Боб запропонував тост за містера Скруджа, адже той не зробив йому нічого доброго? Боб був дуже доброю й милосердною людиною, він усім все прощав.

Подумайте, чому Другий Дух завітав саме до цієї бідної родини? Як це стосується Скруджа? Як відомо, Скрудж не мав сім “і. Дух хотів показати йому тепло родинного вогню, достукатися до його серця. А ще й те, що не гроші є головним у житті. Під час подорожі Скрудж зрозумів, що він втратив.

Як ви думаєте, чи змінився Скрудж після відвідин оселі Кретчитів? Що саме змінилося? Скруджа схвилювала звістка про смерть малого Тіма.

У чому виявилися зміни у поведінці Скруджа стосовно Боба після подорожі у майбутнє? Скрудж прийшов до контори раніше, наказав купити вугілля і краще топити в конторі, підвищив Бобу платню, дав грошей на лікування Тіма, купив велику індичку для родини Кретчитів

Які, на вашу думку, моральні цінності сповідує родина Кретчитів? Любов, милосердя, добро, віру в Бога, взаємодопомогу

Збережи - » Життя родини Кретчитів у повісті «Різдвяна пісня у прозі» . З'явився готовий твір.

Життя родини Кретчитів у повісті «Різдвяна пісня у прозі»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.