Життя родини Ангелів (за п’єсою Коломійця «Дикий Ангел») | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Життя родини Ангелів (за п’єсою Коломійця «Дикий Ангел»)

Родина — це найближчі люди, з якими підтримуються зв’язки впродовж усього життя, і саме любов не дає цим зв’язкам обірватися. Та якою щирою не була б любов, нікому не вдається уникнути проблем. Олексій Коломієць у п’есі «Дикий Ангел» порушив одну з найважливіших проблем — стосунки батьків і дітей. Родина Ангелів — робітнича сім’я, яка складається з батька, матері та їхніх чотирьох дітей. Вже на початку твору із реплік героїв, що сіли обідати, дізнаємося про голову сім’ї. Таня кличе батька до столу, називаючи його «паном президентом». Для Платона Ангела гроші, які заробляються працею, — мірило достатку. Він виступає за сувору економіку, а прагнення до заможного життя у нього набуває соціального змісту, воно невіддільне від загальнонародних інтересів.

Батько ретельно наглядає за дітьми, їхніми вчинками. Він упевнений, що за дітей повинні відповідати батьки, тому і кинув старшому синові: «З віку сина мого не вийдеш ніколи! І Платон за тебе, за твої діла відповідає. І совість роду свого не дам плямити!» Тож оберігаючи честь і совість родини, він виховує своїх дітей працею. Не дивно, що усі в родині Ангела були невтомними працівниками, а батька ніхто і ніколи не бачив без діла.

Людина виховується в праці — такий непорушний родинний закон Ангела. Серед його дітей немає ледарів, вони не бояться праці, їх не лякають майбутні життєві труднощі.

У душі Павлика нема образи на батька, коли той вигнав його з дому за ранній шлюб. Молоді влітку працювали на Півночі в будівельному загоні, заробили близько двох тисяч карбованців. «Поїхав і не шкодую. Важко було, а потім оговтався», — хвалиться Павлик батькові. І Платон Ангел радіє що врятував молоду родину, бо вірить, що вони з честю подолають будь-які труднощі, що зустрінуться на їхньому шляху. Допомагає він розібратися у своїх почуттях Федору та Клаві, прийняти єдино правильне рішення.

Вірною помічницею свого чоловіка зображена дружина Ангела Уляна Охтинівна. На її плечах усі нелегкі господарські і сімейні турботи. Мати все знає про своїх дітей, кожного підтримує порадою і душевним словом. Вона цілком поділяє погляди Платона на виховання, тільки серцем ніжніша й тепліша.

Викликають симпатію і сини, які, не усвідомлюючи, самі діють, як батько. Єдиний, хто вголос висловлює протест проти батькових методів виховання, — це Таня. Але й вона поважає, любить батька і розуміє, що правда завжди на його боці.

Думаю, що родина Ангелів — міцна сім’я, де панує любов, злагода і взаємо-підтримка.

Збережи - » Життя родини Ангелів (за п’єсою Коломійця «Дикий Ангел») . З'явився готовий твір.

Життя родини Ангелів (за п’єсою Коломійця «Дикий Ангел»)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.