Життя Каменяра | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Життя Каменяра

Що знаємо мі про його боріння, про його злидні, нещастя в особистому житті? У біографії митця було багато фактів, «незручних» як для радянських, так і для зарубіжних франкознавців. Тож не дивина, що деякі «білі плями» його життя заповнюються лише тепер.

Батькова кузня була першим яскравим враженням малого Івана. «На дні моїх споминів, - писав він, - десь там у найглибшій глибині горить вогонь… Рє вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, ще запас його я взявши дитиною у свою душу на далеку мандрівку життя. І що він не згас досі».

Батьківщина Франків жила, як на ті часи, заможна, тому Іван зміг здобути освіту.

Однак не всі вдало складалося в житті Й.Франка. Його не затвердили 1894 році приват-доцентом Львівського університету, важко хворіла дружина, у якої виявилась спадкова психічна хвороба. Однак Іван Якович міг дозволити собі поїздку до Рима для ознайомлення з пам’ятками стародавньої культури. Він активно писав і друкувався. Франко не тільки добрі знав марксизм, а й виступав його суворим, пророкуємо критиком у статті «Що таке поступ?»

Гучним закличем до відродження нації стала поема «Мойсей» - найвищий витвір поетичного генія Франка, у якому він провістив майбутнє українського народу:

Прийде година, і ти огнистим видом

Засяєш у народів вільнім колі,

Труснеш Кавказ, впережишся Бескидом,

Покотиш Чорним морем гомін волі

І глянеш, як хазяїн домовитий,

По своїй хаті й по своїм полі…

Вагомим внеском у вітчизняну науку ставши його «Нарис історії української літератури».

Франко помер на руках студентів у своєму будинку у Львові й був похований у спільній могилі. Під година перепоховання його упізнали тільки по хустині, що була покладена під голову поету. Зараз на його могилі стоїть пам’ятник.

Мі шануємо свого поета й великого борця за народну волю, алі знаємо про нього дуже мало. І тому повинні берегти кожну згадку, кожне слово справжніх мемуарів про Франка, що написані справжніми друзями письменника і є правдивими. В умовах незалежності мі повинні очиститись від усіх нашарувань тоталітарного режиму, показати правдиву історію України й біографії її письменників, у тому числі й І. Я. Франка

Збережи - » Життя Каменяра . З'явився готовий твір.

Життя Каменяра

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.