Забруднення природого середовища | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Забруднення природого середовища

Вода - це рідина життя. Сама людина на 70% складається з води, тому її споживання необхідне для підтримання життя. Хоч Земля є «голубою планетою», тобто вода є дуже поширеною сполукою, алі насправді, через згубний вплив людини, кількість прісної води, придатної для пиття, дуже обмежена. Тому проблема питної води є гострою та актуальною в сьогоднішньому світі.

Дослідження показують, що на планеті практично не завтратилося поверхневих вод, які можна пити без попереднього очищення. Основним джерелом забруднення є сільське господарство, промисловість та побутові відходи, які потрапляють у воду, а також хвороботворні мікроорганізми.

Додатково забруднює воду сама система водогону, яка є найпоширенішим джерелом отримання води. У трубах, по яких вода потрапляє до квартир, вода насичується шкідливими для здоров’я людини домішками - іржею, важкими металами, хлором тощо.

Є кілька засобів вирішення цієї проблеми.

Перший - це очищення води. Науковцями вже було запропоновано безліч способів, і деякі з їх впроваджені на рівні системи водопостачання. Алі очищення на цьому рівні не дуже якісне, тому вода з водогону передбачає додаткове побутове очищення.

Деякі винаходи науковців у цій сфері знайшли свій вияв у бізнесових пропозиціях населенню. Наприклад, якісна питна вода виробляється деякими підприємствами й продається людям. Також до таких бізнесових винаходів-пропозицій належати очисні фільтри, протікаючи через які, вода очищується від шкідливих домішок. Фільтри бувають різними, залежно від типу смороду можуть затримувати в собі різні речовини - солі, метали, хлор та інші нерозчинні домішки. Найпоширенішим фільтром є вугільний, алі він не здатний затримувати усі шкідливі елементи. Хоч останнім годиною побутове використання фільтрів для очищення води набрало певної популярності, їхня ціна не дозволяє забезпечити ними усіх. Тому слід пам’ятати, що є інші способи очищення, які доступні всім людям. Наприклад, кип’ятіння та відстоювання. Ці методи дають можливість очистити воду від хлору та частково від солей, алі, на жаль, смороду безсилі проти важких металів.

Другий спосіб вирішення проблеми питної води - це використання альтернативних джерел постачання. Наприклад, останнім годиною набули популярності артезіанські джерела, якість води в яких набагато вища.

Отже, з якого б джерела вода не була взята, щоб бути придатною до пиття та не шкодити здоров’ю людини, вона має відповідати вимогам якості. Основними з їх є:

  • невелика кількість солей;
  • відсутність хлору;
  • відсутність важких металів;
  • відсутність хвороботворних мікроорганізмів;
  • відсутність будь-яких інших шкідливих домішок.

При споживанні неякісної питної води значно підвищується ризик виникнення серйозних захворювань як у гострій формі (інфекційні, глистові захворювання, харчове отруєння чи навіть запалення нирок, кишок та шлунку), так і в хронічній (гастрити, коліти, артрити, пієлонефрити тощо).

Отже, останнім годиною проблема питної води на планеті стала глобальною. Її розв’язання залежить як від новітніх розробок науковців, так і від самосвідомості шкірного громадянина.

Як правило, діти завжди перебувають під наглядом дорослих, алі іноді може виникнути ситуація, коли дитина може залишитись в автономній ситуації, тобто наодинці з собою і без дорослих людей навколо, які могли б їй допомогти. Причиною таких ситуацій може бути, наприклад, стихійне хоробро, різноманітні аварії транспортних засобів, відставання від групи під година перебування на природі (у лісі, степу тощо).

Така ситуація є незвичайною для дитини й може налякати її. Адже може виникнути почуття безпорадності, самотності, страху тощо. Відчуваючи це, дитина здатна впасти в паніку й через необдумані дії потрапити в ще гірші обставини. Тому, якщо дитина опинилася в невідомому їй місці в лісі чи степу, потрібно взяти собі в руки, заспокоїтись і вдатись до тверезих та свідомих дій, які допоможуть вибратися з халепи. Потрібно усвідомлювати, що природне середовище не вороже, а просто незвичне й потребує дотримання певних правил поведінки. Тобто, якщо діяти розумно, нічого страшного не трапиться. Важливо розуміти, що, навіть перебуваючи наодинці з собою, ти не самотній, близькі люди тобі вже шукають і душею поряд з тобою. Тому потрібно тільки допомогти їм знайти тобі й самостійно вдатися до заходів для виживання.

Щоб полегшити пошуки, потрібно намагатись перебувати на одному місці, відкритому до споглядання з неба, наприклад, галявині в лісі. Також потрібно придумати сигнали, які будуть помітними для рятувальників: розвести вогонь, викласти яскраві речі на видне місце тощо. Алі якщо вам доводити рухатися, слід визначити напрямок рухові, вилізши на дерево, або за сонцем чи зірками. Слід залишити помітки для рятувальників про напрямок вашого рухові - заламувати гілки, залишати клаптики тканини й т. п.

Якщо вам довелося провести ніч у дикій природі, потрібно обов’язково потурбуватися про наявність вогню, тому що він і зігріє, і буде відлякувати диких тварин, які особливо активні вночі. Для сну найкраще зверни захищені від стороннього вторгнення місця або вилізти на дерево

Як вже зазначалося раніше, для виживання необхідно добути вогонь. Зробити це можна різними способами - за допомогою підпалювання спеціально зібраного сухого хмизу сірниками чи запальничкою. Якщо вогнезапалювальних пристроїв у вас немає, вогонь можна добути інтенсивним тертям двох сухих паличок; через пропускання сонячного проміння через лінзу (наприклад з окулярів) тощо. Алі добуваючи вогонь, не можна забувати про правила пожежної безпеки, тому що пожежа в лісі - дуже небезпечне явище. Тому, обираючи місце для вогнища, потрібно впевнитися, що поблизу немає легкозаймистих предметів. І важливо правильно та якісно загасити вогнище після його використання. Найкращим способом гасіння є залиття вогню водою чи іншою незапальною рідиною, або засипання землею. Слід пам’ятати, що розведення вогнища за дуже сухої перегоди дуже небезпечне. Якщо всі таки дитина потрапила в пожежу в лісі, їй потрібно втекти, а якщо це неможливо, те при наявності водоймища зануритись у нього чи заритись у вологий ґрунт, захистивши відкриті частини тіла вологою тканиною.

Харчуватися на природі можна лише рослинами та ягодами, які точно відомі, - дикими яблуками, грушами, зливами, горіхами, або на крайній випадок - листям кульбаби, щавлем. Не можна вживати незнайомі плоди за жодних обставин - смороду можуть виявитись отруйними.

Не можна вживати некип’ячену, сиру воду з водоймищ, тому що вона може бути поганої якості та містити хвороботворні організми, які викликають серйозні захворювання.

Слід також уникати ситуацій, які можуть спричинити простудні захворювання: перебування в мокрому одязі, спання на сирій землі тощо.

Під година загрожуй у лісі, щоб уникнути удару блискавки, не можна ховатися під дуже високі дерева, торкатись їх. А у випадку дощу в степу в жодному разі не можна перебувати під поодинокими деревами. Не варто також швидко бігати й триматися за металеві речі за таких обставин.

Важлива річ, яка може захистити від укусів комах, кліщів, змій, - це одяг. Алі бажано уникати зустрічі з цими тваринами, не заходячи в місця їхнього імовірного перебування (сонячні ділянки, зарості, дупла, розщелини тощо).

Можливе також виникнення автономної ситуації на воді. Вона може виникнути, наприклад, через уже згадані заподій, чи через недотримання правил безпеки поводження на воді. Не можна купатися поодинці. Небезпечно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах, дошках. Не можна запливати далеко, підпливати до пароплавів, катерів чи човнів. Якщо дитина перебуває на кораблі чи катері, те опинитися в автономній ситуації вона може через його аварію або вивалитися за борт судна. Тому, перебуваючи на судні, бажано одягати рятівний жилет. Якщо сталася біда, потрібно, не панікуючи, економити сили для якнайдовшого утримання на поверхні води. Якщо є човен, те потрібно дуже економно поставитися до запасів їжі та води, вміти зібрати росу, дощові краплини тощо. Важливо пам’ятати, що морську воду пити не можна. Потрібно подавати сигнали, для того щоб бути якнайшвидше знайденим: привертати увагу полотнищами, сонячними зайчиками, шумовими сигналами

Pages: 1 2

Збережи - » Забруднення природого середовища . З'явився готовий твір.

Забруднення природого середовища

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.