«Як я люблю оці години праці..» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

«Як я люблю оці години праці..»

Таємниці творчості… Розгляньмо деякі фактори, які певним чином впливали на творчість Лесі Українки: оточення, місце, час. різноманітні обставини, що позначилися на її душевному стані, а отже, й на робочому настрої.

У листі до Михайла Павлика поетеса пише, що саме вдома, у Колодяжному, їй працювалося найкраще. Звичні умови власної наймилішої для її серця родини допомагали Лесі Українці: вона не почувалася самотньою, нікому не потрібною. Так, мальовничі краєвиди, доброзичливі, привітні люди, тихий ритм сільського життя, уважне й дбайливе ставлення батьків — усе це піднімало їй настрій, сповнювало її творчою енергією. Лише інколи її огортав смуток через хворобу стан, розлуку з товаришами-однодумцями, які залишилися в Києві.

Була ще одна річ, яка в молоді роки сприяла праці Лесі Українки. Це — звичайний письмовий столик. Його не можливо було замінити, конкурувати з ним не могли навіть кращі столи й інше письмове приладдя. Поетка зазначала, що без письмового стола «…була на чужині, все одно як без рук і пера».

Здебільшого Леся намагалася управляти своїми емоціями, а надто — негативними. Драматична поема «Одержима», написана за одну безсонну ніч, проведену біля ліжка хворого Сергія Мержинського, є прикладом приборкування переживань, пов’язаних із життєвими випробуваннями. Це поема-шедевр. Навіть у такі години душевної негоди поетеса не могла не творити.

Часто, ідучи на лоно природи, чи пишучи лист до близької людини, або усамітнюючись, Леся силою волі навіювала творчий настрій. Коли з’являлося натхнення, поетеса намагалася не відволікатись на дріб’язковості, а прагнула до краплини використати приплив творчості. Так, драматична поема «Бояриня» лягла на папір за три дні, а за одинадцять-дванадцять днів — драма-феєрія «Лісова пісня».

Найкращим часом для праці Леся Українка вважала всесильну володарку ніч, коли годинник вистукував опівніч. Тоді легше творилось. Поетка любила бувати в цей час на самоті, адже, за її словами, саме тоді відбувалася «врочиста одправа». Диктувати свої твори під час хвороби, коли сама писати не могла, у неї не виходило А переписувати свої твори начисто для Лесі було навіть важче, ніж складання нових.

СЛід зазначити, що велику за обсягом творчу працю Леся Українка здійснювала не лише під час написання художніх творів. Часто поетка поринала у світ власних персонажів, роздумувала над їхніми стосунками під час відпочинку, подорожі.

Збережи - » «Як я люблю оці години праці..» . З'явився готовий твір.

«Як я люблю оці години праці..»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.