Хто не знає, що таке любов? | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Хто не знає, що таке любов?

Людині, як ніякій іншій земній істоті, повезло мати розум і можливість вибору. Вибирає людина все своє життя. Зробивши крок, він встає перед вибором: вправо або вліво, - куди йти далі. Він робить ще один крок і знову вибирає, і так крокує до кінця шляху. Одні йдуть швидше, інші - повільніше, і результат буває різний: робиш крок і або падаєш у бездонну прірву, або попадаєш ногою на ескалатор у небеса. Людина вільна вибирати роботу, пристрасті, захоплення, думки, світогляду, любов. Любов буває до грошей, до влади, до мистецтва, може бути звичайна, земна любов, а може трапитися так, що над усе, вище всіх почуттів людин ставить любов до батьківщини або до Бога.

В оповіданні Буніна “Чистий понеділок” героїня безимянна. Ім’я не важливо, ім’я для землі, а Бог знає кожного й без ім’я. Бунін називає героїню - вона. Вона із самого початку була дивної, мовчазної, незвичайної, начебто чужий усьому навколишньому світу, що дивиться крізь нього, “все щось думала, всі начебто в щось подумки вникала; лежачи на дивані із книгою в руках, часто опускала її й питально дивилася перед собою”. Вона була начебто зовсім з інший світу, і, тільки щоб її не довідалися в цьому світі, вона читала, ходила в театр, обідала, вечеряла, виїжджала на прогулянки, відвідувала курси. Але її завжди тягло до чого більше світлому, нематеріальному, до віри, до Бога, і так само, як храм Рятівника був близький до вікон її квартири, так Бог був близький її серцю. Вона часто ходила в церкві, відвідувала обителі, старі цвинтарі.

І от нарешті вона зважилася. В останні дні мирського життя вона випила її чашу до дна, простила всіх у Прощеное неділя й очистилася від попелу цього життя в “Чистий понеділок”: пішла в монастир. “Ні, у дружин я не годжуся”. Вона із самого початку знала, що не зможе бути дружиною. Їй призначено бути вічною нареченою, нареченою Христа. Вона знайшла свою любов, вона вибрала свій шлях. Можна подумати, що вона пішла з будинку, але насправді вона пішла додому. І навіть її земний коханий простив їй це. Простив, хоча й не зрозумів. Він не міг зрозуміти, що тепер “вона може бачити в темряві”, і “вийшов з воріт” чужого монастиря.

Збережи - » Хто не знає, що таке любов? . З'явився готовий твір.

Хто не знає, що таке любов?

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.