Харчування | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Харчування

Харчування - це необхідний процес для підтримання життя людини. Без вживання їжі та води людина може прожити лише кілька діб. Алі для того, щоб бути здоровим, потрібно не просто харчуватись, а харчуватись правильно. Здорове харчування передбачає вживання продуктів у правильному режимі та кількості, крім того, смороду мають бути збалансованими.

Рекомендований добовий режим вживання їжі чотириразовий - сніданок, обід, полуденок та вечеря. Кількість їжі для споживання залежить від віку та рівня активності (розумової й фізичної) та години доби. Їжа повин на містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів та води

Найважливішими сполуками для підтримання життя людини є білки, вітаміни та мікроелементи. Алі для здоров’я потрібна також певна кількість жирів та вуглеводів. Тому потрібно підбирати продукти так, щоб усі ці елементи були збалансовані. Наприклад, білки в найбільшій кількості містяться в м’ясі, рибі, яйцях, молочних та соєвих продуктах. Жири переважають у маслянистих продуктах, а вуглеводи - у кондитерських виробах, кашах та продуктах з борошна. На вітаміни та мікроелементи багаті фрукти, овочі та злаки

Ще одна неодмінна умова здорового харчування - це свіжість та належна якість продуктів. Адже навіть добрі збалансовані продукти, якщо смороду зіпсовані або поганої якості, можуть не покращити здоров’я, а викликати серйозні захворювання - харчові отруєння, ботулізм, дизентерію, глистові захворювання тощо. Типовими симптомами цих хвороб є нудота, пронос, болі живота, підвищення температури тіла тощо. При їх виникненні слід звернутись до лікаря, алі в деяких випадках до його приїзду корисним є проведення таких процедур, як клізма та промивання шлунку. Техніка їх виконання не є складною, алі винна виконуватись лише під контролем дорослих.

Щоб запобігти виникненню згаданих захворювань, слід дотримуватися певних розумів. Першою умовою є приготування їжі лише зі свіжих продуктів та з дотриманням правил гігієни, другою - невикористання неякісних продуктів. Щоб розпізнати їх, потрібно уважно вивчати характеристики продуктів - запах, вигляд, смак. Якщо ці показники відрізняються від звичних для цього продукту, неприємні, те краще його не споживати. При покупці продуктів харчування треба звернути увагу на впакування, на якій має бути вказана інформація про склад, дату виготовлення та термін придатності. Також потрібно простежити, щоб упакування була непошкоджена, а товар відпускався з дотриманням санітарних вимог. На упаковці можна знайти також штрих-код - набір вертикальних відрізків різної товщини. Це спеціально розроблена система, яка дозволяє визначити країну-виробника, вид товару та деякі інші його характеристики. Наприклад, якщо перші три цифри в штрих-коді 482, те цей продукт виготовлено Вукраїні.

Отже, для того, щоб людина була здоровою, до харчування слід ставитись серйозно, знаті й виконувати всі необхідні вимоги, правила, поради.

Збережи - » Харчування . З'явився готовий твір.

Харчування

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.