Вірність ідеалам “Вільності святий” у поезії А. С. Пушкіна (2) - твір по творчості А. С. Пушкіна | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Вірність ідеалам “Вільності святий” у поезії А. С. Пушкіна (2) - твір по творчості А. С. Пушкіна

З уроків історії ми знаємо про повстання проти царської влади, що підняли передові дворяни-офіцери в Петербурзі 14 грудня 1825 року. Це подія не залишила байдужим нікого із сучасників.

Великий росіянин поет Олександр Сергійович Пушкін писав: «Бунт і революція мені ніколи не подобалися, це правда; але я був у зв’язку майже з усіма й у переписці з багатьма зі змовників». Він болісно відреагував на жорстоку розправу пануючи над декабристами: «Повішені повішена; але каторга 120 друзів, братів, товаришів жахлива».

Декабристам А. Пушкін присвятив ряд віршів, і не було в тодішній Росії жодного читаючої людини, що не знав би напам’ять цих щирих послань.

Із щирим замилуванням ставився поет до тих, хто, не жалуючи власного життя, піднявся на боротьбу проти катів і поневолювачів. Він вірив у те, що «скорботна праця» і «дум високе стремленье» декабристів не пропадуть даром, що їхньої ідеї, загублені в благодатний ґрунт, дадуть багаті сходи:

Прийде бажана пора:

Любов і приятельство до вас

Дійдуть крізь похмурі затвори,

Як у ваші каторжні нори

Доходить мій вільний глас.

Пушкін оспівував мужність і силу духу декабристів, їхній глибокий патріотизм і відданість спільній справі, які не змогли зломити ні посилання, ні каторжні роботи. Перебуваючи вдалині від св рідних і близьких, живучи в жахливих, суворих умовах Сибіру й піддаючись численним позбавленням, ці люди продовжували зберігати «горде терпенье».

Поет, як міг, підтримував декабристів своїми посланнями. Так, у вірші до И. И. Пущина, другові його ліцейського років, він висловлював надію, що його вірші й спогади про юність стануть джерелом розради для брата:

Так голос мій душі твоєї

Дарует те ж утешенье…

А. Пушкін розумів, що ідеали, до яких прагнули декабристи, згодом стануть дороговказною зіркою для величезної кількості людей. І настане година, коли

Окови тяжкі впадуть,

Темниці зваляться - і воля

Вас прийме радісно у входу,

И брати меч вам віддадуть.

У віршах видатного російського поета назавжди був відбитий героїчний учинок декабристів. Я думаю, що нинішнє покоління зуміє із честю відстояти ідеї волі й рівності.

Збережи - » Вірність ідеалам “Вільності святий” у поезії А. С. Пушкіна (2) - твір по творчості А. С. Пушкіна . З'явився готовий твір.

Вірність ідеалам “Вільності святий” у поезії А. С. Пушкіна (2) - твір по творчості А. С. Пушкіна

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.