Виклад змісту добутку «Дама-невидимка» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Виклад змісту добутку «Дама-невидимка»

Дон Мануэль і Косме вертаються й не можуть зрозуміти, куди ділася дама, вони оглядають всі кути, Косме продовжує наполягати, що це була не жінка, а диявол у вигляді жінки, тому що в цьому немає нічого дивного, - «якщо жінка нерідко цілий рік буває чортом, чорт хоч раз, щоб поквитатися, може женщиною стати».

Кімната доньї Анхели. Исавель у темряві приводить за руку дона Мануэля й просить його почекати. Він одержав листа, у якому йому призначена зустріч, і от слуги привели його в якийсь будинок. Відкриваються двері, входять дівчини, несучи насолоди, а за ними з’являються роскошно одягнена дена Анхела й дена Беатрис, що зображує служницю. Дон Мануэль уражений і порівнює нічну появу прекрасної дами з появою богині ранкової зорі Аврории, що «вродою румяною сіяючи, уже світанок перемінити поспішає». Дена Анхела відповідає, що доля велить їй, навпроти, ховатися в тьмі, а не блищати. Вона просить ні про що її не запитувати, якщо дон Мануэль хоче зустрічатися з нею тайкома, згодом вона всі йому розповість. У цей час чується голос дона Хуана, що просить відкрити йому двері. Усе в паніці, Исаведь веде дона Мануэля, дена Беатрис ховається в спальні Анхели.

Дон Хуан запитує, чому його сестра вночі в такім розкішному вбранні - вона відповідає, що їй набридла вічна жалоба, «символ скорботи й суму», і вона надягла шикарне плаття, щоб утішитися небагато. Брат зауважує, що, хоч «жіночий сум утішають брязкітки, полегшують туалети, але таке поводження непохвально, недоречно». Дон Хуан запитує, де дена Беатрис, сестра відповідає, що та виїхала додому. Тоді він збирається йти до неї під балкон на побачення

Исавель приводить дона Мануэля в його кімнату, хоча він про це не підозрює, і залишає чекати на неї повернення. У цей час у кімнату входить Косме й натикається на хазяїна в темряві. Дон Мануэль догадується, що перед ним якийсь слуга, і запитує, куди він потрапив і хто хазяїн слуги. Косме відповідає, що в будинку водиться чортовиння, що йому доводиться терпіти, а його хазяїн дурень і кличуть його дон Мануэль. Дон Мануэль довідається Косме й запитує, де вони перебувають. Той відповідає, що у своїй кімнаті. Дон Мануэль іде перевірити його слова. Через шафу Виходить Исавель, бере за руку Косме, думаючи, що це дон Мануэль, і веде його за шафу. Вертається хазяїн і не знаходить свого слуги, натикаючись лише на голі стіни. Він вирішує сховатися в алькові й дочекатися дами-невидимки.

У кімнату доньї Анхели входить Исавель, тягнучи за руку Косме, ледве живого від страху. Дена Анхела з жахом зауважує, що відбулася помилка, про що тепер довідається весь будинок. Косме міркує про витівки диявола, що вирядился в спідницю й корсет. У двері стукає дон Луїс. Исавель і Косме квапливо йдуть. Дена Беатрис ховається за портьєру. Входить дон Луїс і говорить, що у дверей будинку бачив носилки доньї Беатрис і подумав, що вона тут зустрічається з доном Хуаном. Він піднімає портьєру й бачить донью Беатрис. За шафою чується шум, і дон Луїс кидається за свічею, щоб довідатися, хто там перебуває

У кімнату дона Мануэля входять Исавель і Косме, а потім зі свічею з’являється дон Луїс, він ясно бачив чоловіка й виявив, що хтось зрушив шафу. Косме ховається під стіл. Дон Ауис зауважує дона Мануэля й обвинувачує його в тім, що він безчестить будинок свого друга, що він звабник. Дон Мануэль дуже здивований появою дона Луїса й не може зрозуміти, у чому його обвинувачують. Дон Луїс затверджує, що він входив у кімнату до його сестри через потайную двері, а дон Мануэль відповідає, що не має поняття ні про який потайной двері. Доля повинна вирішити їхню суперечку - вони стануть битися на шпагах. Під час дуелі в дона Луїса ламається шпага, і дон Мануэль великодушно пропонує йому сходити за іншою. Косме пропонує хазяїнові бігти, але отут раптом зауважує донью, що з’явилася, Анхелу. Та говорить, що, рятуючись від гніву дона Луїса, вона вийшла з будинку й на ґанку зустріла дона Хуана. Він повернув її в будинок і тепер шукає незнайомого чоловіка у всіх кімнатах. Дена Анхела зізнається донові Мануэлю, що любить його й тому шукала з ним зустрічей, вона просить його про захист. Він готовий бути її захисником. З’являється дон Луїс, і дон Мануэль просить у нього руки його сестри. Входить дон Хуан, що усе чув і дуже рад, що наступила така розв’язка, невидимка найшлася й можна вести мову освадьбе.

А. П. Шишкін

Pages: 1 2

Збережи - » Виклад змісту добутку «Дама-невидимка» . З'явився готовий твір.

Виклад змісту добутку «Дама-невидимка»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.