Відгук про прочитаний добуток: «Каліфорнійські оповідання» Брета Гарту | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Відгук про прочитаний добуток: «Каліфорнійські оповідання» Брета Гарту

З дитячого років, втративши батька, що був шкільним учителем, Брет Гарт почав трудове життя. В 1858 році молодий Брет Гарт разом із сім’єю відправляється в Каліфорнію. Пошуки заробітку (Брет Гарт був учителем у старательському селищі, кур’єром у конторі поштових диліжансів, золотошукачем) дозволили Брет Гарту добре довідатися життя простих людей Америки. Працюючи складачем у друкарні й іноді друкуючи в газеті свої невеликі замітки й оповідання, які звернули на нього увага, Брет Гарт із початку 60-х років стає професійним журналістом. У якості одного зі співробітників журналу «Калифорниец» Брет Гарт підтримував літературні починання молодого Твена, що довгі роки зберігав із Брет Гартом дружні відносини. З 1857 по 1871 рік Брет Гарт написав майже всі свої оповідання золотоискательского циклу, так звані «Каліфорнійські оповідання».

У новелах і пізніше написаних романах («Габриель Конрой» і ін.) Брет Гарт виявив видатне літературне дарування в окресленні різноманітних характерів своїх героїв. Звичайно він зображує золотошукачів людьми неосвіченими, у минулому - шахраями, але в той же час письменник показує, що ці люди здатні на глибокі почуття, дружбу, самовідданість, що в них є ЗБОЇ, часом наївні ідеали. Ідеалізація старателів у Брет Гарту цілком усвідомлена. Мир «аморальної» Америки письменник протиставляє миру міцно засіли у своїх банках і конторах користолюбців. Він не довіряє моралі багатих людей Америки й діючої по їхніх вказівках представникам закону. Люди, що живуть поза законом, а таких на копальнях була більшість, усього лишившиеся в житті, невдачливі шукачі щастя, такі, як Кентуккі («Щастя ревучого стана»), виявилися опоетизованими в новелах американського письменника, що не вірив у торжество добра в суспільному житті своєї країни, але що умели викликати добрі почуття у своїх читачів.

Із цих позицій написана й повість для дітей «Степовий найда» (1890) про юний Кларенсе Бранте. Батько Кларенса, учасник мексиканської революції, переслідуваний і згодом розстріляний, був змушений передати хлопчика на виховання чужим людям. У повісті показано, як поводиться Кларенс при самих несподіваних, а часом і трагічних обставинах. Зміст багатьох драматичних подробиць життя підлітка, кинутого напризволяще долі мачухою, стає ясний лише наприкінці оповідання. І хоча в повісті “про найду зм’якшені соціальні мотиви, що є присутнім в інших добутках Брет Гарту, у ній ясно виявляється намір автора засудити соціальні забобони, щиросердечну черствість і егоїзм. Образ Кларенса, що робить свій важкий переїзд по прерії, прагне до самостійності, хоче бути чесн і правдивим, має безсумнівне виховне значення. Брет Гарт виступає в повісті і як поет природи.

Про подальшу долю героїв цієї повісті Брет Гарт повідав читачеві в романах «Сузи» (1893) і «Кларенс» (1895). У Росії XIX століття Брет Гарт пропагувався демократичною критикою. Н. Г. Чернишевський високо цінував його творчість і перевів оповідання «Мигглс».

Збережи - » Відгук про прочитаний добуток: «Каліфорнійські оповідання» Брета Гарту . З'явився готовий твір.

Відгук про прочитаний добуток: «Каліфорнійські оповідання» Брета Гарту

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.