Відгук про оповідання Д. Олдріджа «Останній дюйм» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Відгук про оповідання Д. Олдріджа «Останній дюйм»

Англійський письменник, який народився в Австралії, в родині редактора газети. Друга світова війна стала для Олдріджа не тільки школою виживання, але й відправною точкою його літературної діяльності: він пише військові репортажі, змальовує людину на межі драматичної ситуації. Книга «Каїр», цикл австралійських оповідань, збірка оповідань, романи різних років відтворюють боротьбу і перемогу людини над відчаєм. У повісті «Останній дюйм» читач напружено слідкує за розвитком подій, хвилюється, чи вистачить сил хлопцеві врятувати літак, зрештою, врятувати батька.

«Останній дюйм» означає зусилля, межу можливостей людини, прагнення вирватися з егоїстичності і самотності, бажання перемогти і залишитись справжньою людиною.

Сюжет оповідання Д. Олдріджа «Остан-  ; ній дюйм» простий. Льотчик Бен на ста- .; ренькому літаку летить на берег Акулячої ; бухти, щоб зняти фільм про акул. Він бере із собою десятирічного сина Деві, з яким не ‘знаходить взаєморозуміння.

Спочатку усі йшло добре. Син сидів на березі, Бен працював під” водою. Але він випадково забруднився кров’ю від приманки, і акули напали на нього. Страшні різці скалічили його праву руку і, немов бритвою, прршили ліву. Щось різонуло по ногах. Чудом вибравшись на берег, Бен покликав сина. Хлопчик злякався, коли побачив пораненого батька.

Льотчик розумів, що не зможе вести літак, а це означало загибель і його, і сина. Єдиною надісю був літак, і вести його прийдеться десятирічному хлопчику. Інакше - смерть.

Я з завмиранням серця стежив за розвитком подій. Бен - мужня людина. Утрачаючи свідомість від болю, він намагається не налякати дитини й обмірковує план порятунку. І син виявляється гідним свого батька. Він виконує всі розпорядження Бена, з останніх сил, насилу втягає його в літак. Тепер Деві доведеться самому підняти літак. І5ін слухняно взявся за кермо. Хлопчик виконував усі вказівки батька і більше не плакав. У нього на все життя висохли сльози.

От і аеродром Каїра. Бен уже повірив у порятунок, але він знав, що саме важке - останній дюйм перед приземленням літака. їхня доля була в руках Деві. 1 він усе-таки зумів посадити літак. Безстрашність і мужність батька і сина перемогли. І дуже хочеться вірити, що тепер вони все життя будуть розуміти один одного. Усе життя, що подарували один іншому.

Бен упевнений, що тепер вже «добереться до серця хлопчика». Останній дюйм, що розділяє людей, нелегко перебороти. Але після пережитої драми льотчик знає, що нічого неможливого немає. Люди перевіряються в біді. Після того, що сталося, Бен упевнений: « його син - справжня людина, гідна поваги. А це значить, що вони обов’язково стануть друзями.

Д. Олдрідж цим оповіданням дав нам прекрасний урок мужності, стійкості і віри в людину, у її безмежні можливості.

 

Збережи - » Відгук про оповідання Д. Олдріджа «Останній дюйм» . З'явився готовий твір.

Відгук про оповідання Д. Олдріджа «Останній дюйм»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.