Вчинок художника Бермана (за оповіданням 0. Генрі «Останній листок») | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Вчинок художника Бермана (за оповіданням 0. Генрі «Останній листок»)

Американець Вільям Сідні Портер добре знаний в усьому світі як письменник О. Генрі. Він рано залишився сиротою. Підробляв в аптеці свого дядька, бачив багато поневірянь, навіть був засуджений за розтрату грошей і відсидів у нормі Колумбус у штаті Огайо. За своє життя він бачив багато людей, стикався з різними долями. Коли він став письменником, то його героями стали саме вони — маленькі люди, клерки, бандити, шахраї. Одна з найкращих, найдраматичніших новел О. Генрі — «Останній листок». Героїні її — дві молоді художниці Сью і Джонсі, які живуть у «старому чудернацькому» Грініч Віліджі. Волога й холодна зима на півночі Америки принесла мешканцям старого будинку пневмонію. Джонсі захворіла у листопаді так сильно, що перебувала за крок від смерті. Лікар, який прийшов оглянути Джонсі, сказав, що їй потрібно добре харчуватися і приймати ліки, щоб одужати. Але у Джонсі немає бажання жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній пожовклий лист зі старезного вузлуватого плюща за вікном кімнати.

У другій частині новели з’являється старий німець Берман. Він — художник, який все життя тільки мріє про шедевр, що коли-небудь вийде з-під його пензля. Для цього потрібне натхнення, якого не дає життя. Тому Берман ніколи не почне роботи над шедевром. Автор небагато розповідає про життя художника і про все, що він робив після того, як почув про хворобу Джонсі.

Ми дізнаємося про вчинок Бермана вже після його смерті. Старий німець майстерно намалював листок плюща просто на цегляній стіні і хворій Джонсі давалося, що листок так сильно чіпляється за життя, що ніколи не впаде. Так минуло кілька днів. Джонсі почала одужувати. Нарешті дівчина зрозуміла, що була поганим дівчиськом і що це гріх — хотіти вмерти. Їй допоміг подолати хворобу листочок плюща — символ життя, намальований Берманом.

У кінці новели Джонсі довідується, хто допоміг їй вижити. Старий Берман замалював листочок ціною свого жиггя. Він промокнув під дощем, замерз від холодного пронизливого вітру. Його старий організм не витримав пневмонії — і він помер. Старий художник віддав своє життя для того, щоб жила Джонсі. Невдаха і нездара зумів подарувати дівчині більше, ніж звичайний шедевр - життя.

Новела О. Генрі — про людяність, співчуття, самопожертвуі про мистецтво, яке має спонукати до життя, давати наснагу, радість і натхнення. Це і є уроки О. Генрі, вони вчать радіти щирим людським почуттям, які можуть зробити життя у цьому шаленому світі щасливим і осмисленим.

Зміст оповідання Генрі «Останній листок»

I.Письменник О. Генрі та його герої — маленькі люди. Вільям Одні Портер — справжнє ім’я письменника О. Генрі. Життя О. Генрі сповнене пригод, втрат, зустрічей. Його герої — клерки, бандити, шахраї.

II.Новела «Останній листок» і її героїні. Персонажі новели — молоді художниці Сью і Джонсі. Джонсі захворіла на пневмонію і не хоче жити. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній листок з плюща за вікном.

ІІІ. Знайомство з художником-невдахою Берманом. Німець Берман тільки мріє про шедевр. Він малює листок плюща на стіні для Джонсі, незважаючи на дощ, сніг і вітер. Джонсі видужує, а Берман захворює і помирає від пневмонії.

IV. Одужання Джонсі. У кінці новели Джонсі дізнається, що вижити їй допоміг старий Берман і яку ціну заплатив за це. Новела О. Генрі — про людяність, співчуття, самопожертву.

Збережи - » Вчинок художника Бермана (за оповіданням 0. Генрі «Останній листок») . З'явився готовий твір.

Вчинок художника Бермана (за оповіданням 0. Генрі «Останній листок»)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.