Уроки історії у творчості А. С. Пушкіна | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Уроки історії у творчості А. С. Пушкіна

Так відають нащадки православних Землі рідної минулу долю… А. С. Пушкін чи Дивує історична тема у творчості Пушкіна? Ні, анітрошки. Було б дивно, якби її не було. Народжений у столиці, нехай і экс-, що вчилася в Царскосельском ліцеї - осередку досвіду розумів, що служив у Петербурзі, що подорожував по Росії, що пізнавала її дійсність у посиланнях, Пушкін нагромадив завидні енциклопедичні знання й великий запас власних вражень. Чи могла при цьому не народитися в ньому спрага сказати із приводу російської історії своє власне слово?

Вихований на «Історії держави Російського» Н. М. Карамзина, Пушкін і сказав це своє слово, багато в чому що перевершило карамзинское. Що обертало погляд поета в минуле? Що черпав поет в історії?

Героїку, силу позитивного приклада, прагнення усвідомити себе, своє призначення, своє місце в історичній низці поколінь. Так, все це його цікавило з малого років. Іде іспит, і юний Пушкін вражає тих, що зібралися своїми «Спогадами». Він не просто дає блискучу поетичну картину минулого, славного минулого росіянці нації, російської зброї, але й проникливо зауважує одне із прекраснейших якостей націй: вона несе «доброчинний мир землі». Народ повертає землі мир. Тоді чому ж на ній ніколи немає миру? Хто винуватий?

И юнак поет затверджує: рабство! Рабство перед наживою, владою, престолом, хазяїном. «Знехтуваним» буде воно згодом у Лермонтова. Добре знав Пушкіна світову історію

Він був переконаний, що «волею Рим зріс, але рабством погублений». Тому його досвід освоєння історії супроводжувався роздумами про рабство, про кріпосництво. Хіба

Збережи - » Уроки історії у творчості А. С. Пушкіна . З'явився готовий твір.

Уроки історії у творчості А. С. Пушкіна

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.