У кого украдено щастя? (за однойменною драмою Франка) | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

У кого украдено щастя? (за однойменною драмою Франка)

Творчість І. Я. Франка — надзвичайне досягнення нашого літературного слова. Він написав першу українську соціально-психологічну драму — «Украдене щастя». П’єса написана на основі народної «Пісні про шандаря». У драм; змальовано трагедію життя головних героїв — Миколи Задорожного, його дружини Анни та жандарма Михайла Гурмана. У кого ж із них украдено щастя?Анна ще змолоду любить Михайла, але її брати відсилають його в солдати, а сестру видають заміж за бідного селянина, наймита Миколу. Він не знає, що Анна з багатої родини, і радий, що отримав хоч трохи землі й грошей. У нього м’який характер, добра душа, але слабка воля. Микола кохає Анну і щасливий від цього, хоч його почуття і не взаємне. Але Анна не може бути щасливою з чоловіком, за якого вийшла заміж із примусу. Тому, коли вона знову зустрічається з Михайлом, любов із новою силою спалахує в серці жінки. Героїня іде проти звичаїв, проти своєї репутації, бажаючи повернути украдене щастя.

Михайло за роки розлуки не забув Анну, не перестав кохати її. На відміну від Миколи, це сильний, вольовий, навіть жорстокий чоловік, який домагається свого, незважаючи ні на що й ні на кого. Тому він викликає у Анни два зовсім протилежні почуття: любов і страх. Він теж прагне повернути щастя, але, навпаки, краде його у Анни знову. І не тільки в неї, а й у її чоловіка Миколи Задорожного, життя якого стає холодним, незатишним, повним страждання.

Отже, у п’єсі автор показує протиріччя між справжнім коханням і вірністю в сімейному житті. Анна розривається між коханим Михайлом і нелюбим, але законним чоловіком. Що обрати: репутацію розпусної жінки чи статус вірної, чесної дружини? Вона йде за покликом свого серця. Анна не звертає уваги на те, що односельці обминають її хату, що музики перестають грати, а молодь — танцювати, коли вона йде у танок із Михайлом.

Після смерті коханого героїня вже не може повернути навіть те щастя, що було в спокійному і тихому сімейному житті — воно втрачене назавжди. Але мені здається, що якби вона, з самого початку, коли Михайло заарештував її чоловіка, між коханням і честю дружини вибрала друге, вона теж не була б щасливою. Знаючи, що Михайло живий, Анна не змогла б нормально жити з нелюбом.

На мою думку, всі троє героїв драми І. Франка зруйнували життя один одному, кожен по-своєму. І винні в цьому в першу чергу брати Анни, які проміняли щастя рідної сестри на гроші.

Збережи - » У кого украдено щастя? (за однойменною драмою Франка) . З'явився готовий твір.

У кого украдено щастя? (за однойменною драмою Франка)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.