У чому схожість і відмінність поглядів Тютчева і Фета на поезію? | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

У чому схожість і відмінність поглядів Тютчева і Фета на поезію?

Імена Тютчева і Фета в історії літератури завжди стоять поруч. І не тільки тому, то вони сучасники, поети однієї епохи. Некрасов теж близький їм за часом, зовсім інша поезія, і його Муза зовсім іншого, земного походження. Вона на думку поета, «рідна сестра» молодої селянки з вірша «Вчерашний день…» — страждаюча, терпляча, уся в земних турботах і сумі. Вона якщо і глянеш на небо, то тільки для того, щоб дізнатися, чи буде завтра дощ. Їй байдуже до світобудови, і немає в її житті місця захопленням і тонким почуттям на відміну від Некрасова, Фет і Тютчев стверджують інше, небесне походження поезії.

В стихийном пламенном раздоре

Она с небес слетает к нам

Небесная к земньм сынам…

Так Тютчев у вірші «Поезія». Фет, що присвятив своїй Музі кілька віршів, бачить її в небесній одежі:

Все та же ты, заветная святыня,

На облаке, незримая земле,

В венце из звезд, нетленная богиня

С задумчивой улыбкой на челе.

На думку Тютчева, і Фета, поезія, творчість — якесь таїнство, непояснювально підвладне людській волі, розуму. Поет, як старанний учень, слухає свій внутрішній голос.

…Счастлив и тревожен

Ласкательный твой повторяю стих.

Фет у вірші «Музі» часто підкреслює волю до своєї Музи, волю поета:

Заботливо храня твою свободу,

Непосвященных я к тебе не звал,

И рабскому их буйству я в угоду

Твоих речей не осквернял.

Поети розуміють творчість як осяяння, як божественний дар. Але роль поезії кожен розуміє по-своєму Тютчева роль поезії — примирлива. Вона має допомогти людині вижити серед громів, серед пристрастей, внести гармонію в її змучену душу, примиритись до недосконалістю світу. Піднесена і прекрасна, «із блакитною ясністю» поезія в Тютчева «ллє примирливий єлей» на «бурхливе море» життя.

Фета своє уявлення про призначення поета:

Тоскливый сон прервать единым звуком,

Упиться вдруг неведомым, родным,

Дать жизни вздох, дать сладость тайным мукам,

Чужое вмиг почувствовать своим,

Шепнуть о том, пред чем язык немеет,

Усилить бой бестрепетных сердец…

Поезії відводиться більш активна роль: вона має допомогти людині відчути кращі сторони життя, відчути всю красу і різноманіття бутя щоб оживити все навколо і змусити нас любити життя і захоплюватися ним.

На мій погляд, Тютчев і Фет дуже близькі у своєму розумінні призначенні поета і поезії. Якщо забрати «пафос» Фета, то й у нього вийде те саме, що й вТютчева: поезія допомагає людині примиритися з життям, знаходити в ньому свої маленькі радощі. Але захват Фета настільки заразливий, що від нього неможливо відмовитися. З його умінням радіти життю, цінувати кожну його мить, яскравіше жити. Тютчев ніби дивиться на життя збоку і намагається змінити його. Він більше думає про життя, ніж живе. Вірші ж Фета сприймаю

Як саме життя, в них більше почуттів, емоцій, відчуттів, ніж роздумів.

Тому мені ближча і сама поезія Фета, що кличе «подняться в жизнь иную, веять ветр с цветущих берегов», і уявлення поета про неї.

Збережи - » У чому схожість і відмінність поглядів Тютчева і Фета на поезію? . З'явився готовий твір.

У чому схожість і відмінність поглядів Тютчева і Фета на поезію?

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.