Творча доля Ф. Шуберта. Його творче життя | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Творча доля Ф. Шуберта. Його творче життя

Будучи учнем Віденського конвикта, де вчилися хлопці — півчі, він, ледь ознайомившись із законами гармонії, із таким захопленням став складати музику, що закинув усі інші заняття й був виключений за неуспішність. Пізніше, на настійну вимогу батька, він закінчив учительську семінарію, але зі школи теж був звільнений. Роками поневірявся, жив, не маючи навіть власного закутка, і помер у будинку брата. Останнім було його бажання бути похованим поряд з могилою Бетховена. Так біля пам’ятника видатному композиторові з’явився скромний надгробок із гранітною плитою, на якій написані сумні слова: “Смерть поховала тут багатий скарб, але ще прекрасніші надії”.

Шуберт створив цикли чудових ліричних пісень, у яких відобразив духовний світ людини, його складність і красу. Це “Прекрасна мірошничка”, “Зимовий шлях”. Музикознавець Борис Астаф’єв писав: “Якщо Бетховен узагальнив героїчні ідеї своєї епохи, то Шуберт був співцем простих, природних помислів, глибокої людяності”. Композитору були підвладні найтонші відтінки переживань. У своїх піснях він розповідав про нерозділену любов, утрату надій, страждання і самотність. Пісні Шуберта — це він сам, його ніжне і чуйне серце, радощі і прикрощі, мрії і надії.

Додаток Пам’ятка Відгук про твір мистецтва

Відгук — це зв’язний текст, у якому оцінюється прочитане, побачене або почуте з висловлюванням свого ставлення та своєї думки.

Приклади відгуків :

—відгук наукового керівника;

—відгук про реферат;

—відгук на останні події;

—відгук про твори мистецтва. Особливості відгуку:

—актуальність;

—лаконічність;

—відверта, щира оцінка;

—тактовність викладу;

—аргументованість висловлених тверджень;

—ненав’язування читачеві власної оцінки;

—думки викладено від першої особи. Структура відгуку:

—заголовокповинен бути інтригуючим, образним;

—зачин (короткий переказ змісту, стислий опис, висловлюється думка про те, сподобався чи не сподобався твір мистецтва);

—висновки (обґрунтовується висловлена оцінка, звертається увага на залежність форми відгуку (лист, стаття, запис вражень у щоденнику) від адресата відгуку.

Збережи - » Творча доля Ф. Шуберта. Його творче життя . З'явився готовий твір.

Творча доля Ф. Шуберта. Його творче життя

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.