Твір за віршем Р. Бернса «Чесна бідність» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Твір за віршем Р. Бернса «Чесна бідність»

Це мудрі слова з вірша, написаного ще у вісімнадцятому столітті. Вони належать видатному шотландському поетові Роберту Бернсу. Здавалося б, Р. Берне каже прості речі:

Хай бідні ми, хай злидні ми,

Не маємо нічого,

А будьмо чесними людьми,

Й не боїмось нікого.

Проте в цих рядках — мудрість життя. Чому треба бути чесним і нічого не боятися? Тому що не все можна купити за гроші: За гроші можна купити становище у суспільстві, можна придбати коштовності, розкішне убрання, оточити себе цілою армією служників. Але немає таких грошей, які закрили б людям очі на те, що володар незліченного багатства обмежений, нерозумний, жорстокий нікчема. За гроші не купиш талант живописця, музиканта, поета, гончара… І навіть у мить небезпеки гроші можуть не врятувати свого, на перший погляд, всемогутнього володаря.

Як тут не згадати казку видатного російського письменника С. Я. Маршака «Дванадцять місяців». Опинившись у зимовому засніженому лісі, далеко від людського житла, королева обіцяла Січню щедру винагороду за те, що її допоможуть благополучно повернутися в палац. Січень, довгобородий старий, відповів: «А мені нічого не треба, я все маю… я вас обдарувати можу…» Прохання королеви задовольнили не завдяки її грошам, золоту та сріблу, а завдяки волі і доброті Січня. Якби не душевні якості Січня, королева та всі інші замерзли б у лісі.

Р. Берне пише, що:

Хоч ми їмо черстві шматки,

Вдягаємось убого,

А в багача булки й шовки.

— Ми людяніш од нього.

Прикладом такої людяності є Попелюшка з казки Ш. Перро. Бідна дівчинка стає принцесою. Замість бідної хатини, де вона мешкала з мачухою і сестрами, оселяється у палаці. Здавалося б, вона мусить помститися за всі знущання з неї. Але Попелюшка і не згадує минуле, залишається такою ж чуйною, лагідною і добросердною.

Р. Берне пише, що:

Король зведе в дворянський стан

Лакейчука двірського,

— Людини ж праведної сан

Не дасться ні від кого.

Ніякі гроші не змогли б зробити добрими і чуйними серця Попелюшки з казки Ш. Перро «Попелюшка» і пасербиці з «Дванадцяти місяців» С. Я. Маршака. Доля немовби відзначила їх благородством, шляхетністю, чесністю, чистотою. Саме Попелюшка і пасербиця — справжній скарб. І не гроші притягують до них людей, а високі людські якості.

«Будьмо чесними людьми», і тоді не буде між народами ворожнечі, смертоносних війн. Саме чесність дозволяє людям єднатися, перемагати бідність та хвороби і принесе їм справжнє щастя.

І тоді, як писав поет у вірші «Чесна бідність», «торжествуватиме весь світ

братерства перемогу!»

Збережи - » Твір за віршем Р. Бернса «Чесна бідність» . З'явився готовий твір.

Твір за віршем Р. Бернса «Чесна бідність»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.