Твір міркування з приводу важливості освоєння космосу | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Твір міркування з приводу важливості освоєння космосу

Здавалось б, космонавтам, абсолютно здоровим людям, медицина не потрібна. І все ж існує така окрема галузь як космічна медицина. Можна сказати, що вона є частиною космічної біології, яка вивчає вплив різноманітних позаземних факторів на здоровий організм. Космічна медицина працює і на Землі, і в космосі. У лабораторіях інститутів імітуються окремі моменти космічного польоту, з’ясовується їхній вплив на організм, до загону космонавтів добираються найбільш підготовлені люди. Інженери одержують від лікарів поради та рекомендації, потрібні для створення комфортабельної кабіни, де б космонавтам забезпечувався щонайкращий мікроклімат.

Лікарі беруть участь у розробці костюмів для космонавтів, раціону харчування — та й узагалі в усьому, що має забезпечити нормальні умови для людей, які працюють у космосі. Медики стежать також за станом здоров’я екіпажу космічного корабля впродовж усього польоту. Хоча космічний лікар перебуває на велетенській відстані від «пацієнта», він у змозі дати йому потрібну пораду. Космічна медицина, так само, як і космічна біологія, — дослідницька наука. У космосі ставлять досліди над тваринами, спрямовані на те, щоб космос не був ворожим для живої істоти, а якнайшвидше став заселеним.

Під час перевантажень, коли ракета підіймається, людина зазнає величезного напруження. За участю медиків науковці розробили зручні індивідуальні крісла для космонавтів, що повторюють форму тіла. На висоті п’ятнадцяти—двадцяти тисяч метрів тиск стає дедалі меншим, і спеціальні прилади мають стежити за станом повітря. На висоті тридцяти—сорока тисяч метрів на людину починають небезпечно впливати космічні промені. А на висоті ста тисяч метрів реальну загрозу становить зіткнення з метеоритами. І всі ці явища відбиваються на здоров’ї людини. Ще одна складність — повна тиша: коли не поширюються звукові хвилі, змінюється сприйняття органами чуття. Фахівці допомагають космонавтам підготуватися до специфічних умов космосу. Під наглядом лікарів космонавти проходять випробування в сурдокамері, де перебувають серед повної тиші на самоті певну кількість діб. Психологи допомагають підготувати екіпаж до спільної роботи. Адже люди різних характерів і темпераментів повинні впродовж тривалого польоту співпрацювати, допомагати один одному, бути, як кажуть, психологічно сумісними. Це— абсолютно необхідна умова для роботи в космосі. Екіпажі космічних кораблів, орбітальних станцій мають бути дружним, згуртованим колективом зі спільними й до того ж надзвичайно складними завданнями.

 

Збережи - » Твір міркування з приводу важливості освоєння космосу . З'явився готовий твір.

Твір міркування з приводу важливості освоєння космосу

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.