Твір-біографічний опис з елементами цитування Олександр Петрович Довженко

Олександр Петрович Довженко народився 10 вересня (29 серпня) 1894 в селі Вьюніщи, передмістя містечка повіту Сосниці, Чернігівської губернії. У 1914 закінчив Глухівський вчительський інститут. У кіно працював з 1925 року. У той час зближувався з українською кіноорганізацією ВУФКУ (Всеукраїнське Фото Кіно Управління) і почав з ним співробітничати. В той же час готується до роботи над мультиплікаційним фільмом. Цей задум не був реалізований. Перші його фільми виконані в жанрі соціальної комедії, популярної і затребуваної у той час. У 1926 вийшла на екрани сатирична комедія «Вася-реформатор (автор сценарію і співрежисер А. Довженко, режисер Ф. Лопатінський) «, що викриває деякі сторони побуту непу. Фільм не зберігся.

У 1926 закінчив сценарій до комедійного фільму «Перукар Жанн Ковбасюк» (що пізніше отримав назву «Ягідка любові»), і в тому ж році фільм вийшов на екрани. Незабаром починає працювати над фільмом «Сумка дипкур’єра», про подвиг радянських дипломатів, які за дорученням Радянського посольства в Англії везуть до Ленінграда цінну дипломатичну пошту. У цьому фільмі він сам виразно зіграв скромну роль кочегара.

У 1927 в Одесі починає зйомки фільму за сценарієм Йогансена і Юртіка (Ю. Тютюнника) «Звенїгора» («Зачароване місце»), але майже в повному об’ємі переробляє сценарій «згодом чого автори демонстративно «зняли» свої імена з титрів», писав в своїй автобіографії Довженко. Цим фільмом про вічну мрію українського народу про волю і щастя він закладає фундамент нового напряму в кіномистецтві українського поетичного кіно. У своїй творчості він послідовно розвиватиме цей напрям, який стане в українському кіномистецтві, поезією людських доль. Він був першим і останнім майстром серед українських режисерів, якого ще при його житті назвуть кінопоетом.

У 1928 починає роботу над сценарієм фільму «Арсенал» (Січневе повстання в Києві в 1918 році). «Думаю побити «Звенигору» і вже навіть упевнений, що поб’ю. Фільм — синтез 17-го року на всій Україні. Про людські вчинки», писав Довженко. Вже з цієї роботи в його творчості набувають чітких рис характери його героїв і це далеко не тільки революційний пафос, це і людські трагедії, переживання, перемоги і поразки. Людина, її значущість в історичній і соціальній обстановці — головні відмінні риси творчості Довженко.

8 квітня 1930 року вийшов на екрани його новий фільм «Земля», що був знятий на тільки що побудованій Київській кінофабриці, розповідає про українське село часів «розкуркулення».

Всього за чотири роки, з 1926 по 1930 творчість Довженко зазнає кардинальних змін, від легких соціальних комедій до соціальних і особових трагедій, перелому людських доль в новій історичній реалії. Головні ролі в фільмі «Земля» зіграли відомий український актор театру і кіно Степан Шкурат, С. Свашенко

і Ю. Солнцева. Згодом, в 1958, за наслідками міжнародного опиту критиків «Бюро по питаннях історії кінематографа» на Усесвітній виставці в Брюсселі, цей фільм в числі дванадцяти інших картин, був визнаний кращим фільмом всіх часів і народів.

. У 1932 в Києві на екрани вийшов звуковий фільм «Іван» про становлення радянської людини під впливом комуністичної ідеології. Він дуже критично відзивався про цю свою роботу: «Це був мій перший звуковий фільм, знятий на дуже поганій апаратурі».

Але в той же час, розвиваючи тему «нової людини», Довженко починає роботу над сценарієм до фільму про Далекий Схід. У 1934 сценарій до фільму «Аероград» був затверджений і запущений в виробництво. Зйомки фільму проходять на Далекому Сході, а потім в павільйонах Москви.

У 1939 вийшов на екрани фільм «Щорс» (автор сценарію і режисер А. П. Довженко, співрежисер Ю. Солнцева). Зйомки проходили в селах Велика Багачка і Яреськи, Полтавській області. Це історико-героїчна драма про епоху громадянської війни на Україні. Картина мала великий успіх: «За свідченням самого Довженко, за весь період прокату фільму, було продано 31 мільйон квитків» — з спогадів М. В. Куценко в книзі «Сторінки життя і творчості А. П. Довженко».

Починаючи з 1939, Олександр Петрович пробує себе як режисер документального кіно. В розділі знімальної групи він виїжджає на Західну Україну для проведення зйомок документального фільму «Звільнення», що розповідає про війну за возз’єднання Західної України і Західної Білорусії. Важливість роботи Довженко в кінодокументалістиці важко переоцінити. Довженко був першим з крупних майстрів художнього кіно, що взяли участь в розробці художніх засобів військової кінопублицистики. У 1943 він завершив роботу над документальним фільмом «Битва за нашу Радянську Україну». В цей же час закінчує роботу над кіноповістю «Україна у вогні». Вона є одкровенням Довженко. Сценарій фільму — кульмінація його літературної творчості. Довженко зважився розповісти гірку правду про радянський бюрократизм і халатність, які привели до загибелі сотень і тисяч неповинних людей в військовий час на Україні: «Земля наша українська, мучениця наша, у вогні ти, у вогні!». Але кіноповість була заборонена для друку і для постановки з формулюванням, що «це вилазка проти наший партії, проти Радянської влади, проти колгоспного селянства, проти наший національної політики. Книга відображає ворожу ідеологію автора».

Його звільнили від обов’язків художнього керівника Київської кіностудії, але дозволили поставити фільм за сценарієм «Життя в цвіту» («Мічурін»). У 1948 фільм буде показаний для громадськості, в Будинку Кіно, в Москві. А перед цим, була робота над документальним фільмом «Перемога на Правобережній Україні», який вийшов на екрани на початку 1945. Цей фільм - історична хроніка, присвячена стрімкому наступу радянських військ на захід.

Біографічний фільм «Мічурін» —: останній, великий твір Довженко, фільм про життя і діяльність відомого біолога І. Мічуріна. У 1949 Довженко і Солнцевой присуджена Сталінська премія другого ступеня за цей фільм.

У 1949 Олександр Петрович починає викладацьку діяльність на кафедрі драматургії в Вгике. У тому ж році працює над сценарієм до фільму «Прощавай, Америка!». Він почав зйомки цієї картини, але керівництво Міністерства кінематографії раптово вирішує зупинити його виробництво. Фільм не був завершений.

У1951-1954 Довженко готував сценарій до фільму «Поема про море», який був знятий пізніше, після смерті Довженко, його дружиною Ю. Солнцевой. У 1955 в Московському Будинку Кіновідбувсявечір,присвячениййого60-літтю. У1955— 1956 працював над режисерським сценарієм до фільму «Поема про море» і кіноповістю «Зачарована Десна», яка в 1956 була опублікована в журналі «Дніпро». .Помер Довженко 25 листопада 1956 в Москві від гострої серцевої недостатності.

Збережи - » Твір-біографічний опис з елементами цитування Олександр Петрович Довженко . З'явився готовий твір.

Твір-біографічний опис з елементами цитування Олександр Петрович Довженко

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.